Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

Hajde ovako: (pored slike i zvuka) nauka je ono sto me interesuje i posle tri dana nakon gledanja. Sve ostalo je bila dnevna zabava, a poslednjih 10tak minuta filma sam cackao mejl na telefonu.

Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

Cekaj, stani, sta to radis? Ovo nikako nije film koji se gleda kod kuce, idi u bioskop, vredi tih para. Ako gledas sa torenta, onda ne vredi ni tih para.

 

Fizika je potpuno nebitna za smislenu kritiku filma, postenom gledaocu nije problem da se uzivi u drugaciji svet. Problem je sve ostalo

ako budem cekala da film stigne u bioskop blizu mene, propusticu ovaj topik :D. nije na repertoaru trenutno, mi u provinciji smo u stanju trajne kinoteke.

Edited by morgana
Link to comment

Sedi na bus do prvog velegrada i idi tamo. Ako se u necemu svi slazu to je da je fotografija fenomenalna, i kamera, svemir i efekti, preljepost. Greota je to gledati na CAM snimku na kompu.

Link to comment

Da li neko zna ko je jos u literaturi ili na filmu obradjivao terraforming asteroida, kao sto je ovdje obradjen na kraju? Meni je ono djelovalo bas impresivno i upravo onako kako je ks robinson detaljno opisao u 2312, sto je meni bio prvi susret sa tom temom, pa me interesuje koliko je ta ideja "izdubljivanja" asteroida uopste kod Robinsona bila inovativna.

Link to comment

i gledala...dobro zabava..cak mi ni onolko slina nije mnogo smetalo..samo mi se cini da su previse pitanja pokrenuli,previse tema pretrcali,svega nabacali za ,,kratko,, vreme..od monokulture do vremeplova..

Edited by ivy
Link to comment

hihi... kao sto vech rekoh..... sav film je zvuk i slika..... samo sto je tome toliku paznju posvetijo da je sve ostalo vrlo zapostavijo

 

Describing his approach to the movie’s sound mix as “adventurous and creative,” Nolan told The Hollywood Reporter in an interview Friday, “Many of the filmmakers I’ve admired over the years have used sound in bold and adventurous ways. I don’t agree with the idea that you can only achieve clarity through dialogue. Clarity of story, clarity of emotions—I  try to achieve that in a very layered way using all the different things at my disposal—picture and sound.”

 

http://www.hollywoodreporter.com/behind-screen/christopher-nolan-breaks-silence-interstellar-749465

Link to comment

Jbt koliko je meni drago sto nisam zagrizeni filmofil. Da, gomilu rupa u prici sam video i tada (nisam potkovan debelim znanjem na tu temu, ali dovoljno da vidim vecinu nelogicnosti koje se ovde navode).. da, dijalozi su umeli da budu isprazni.. i sve to stoji. Ali sam se prilicno dobro zabavio i bio u stanju ne da ignorisem vec da uopste ni ne primecujem sve te nedoslednosti i mane tokom gledanja filma. Drugim recima uzivao sam za sve pare. 

Link to comment

Ja sam na tviteru stekao bas obrnut utisak, sve kritike koje je napisao nemaju veze s naukom nego sa scenarijem (npr zasto se uopste muce da naprave crvotocinu umesto da pomognu ljudima da "poprave" Zemlju ili ako bas mora kroz crvotocinu, zasto nije neki gostoljubivi planetarni sistem bez crne rupe itd).

 

Pa nije da nemaju veze kritike sa naukom, recimo ona primedba da bi im bilo lakše da su prosto kolonizovali Mars je savršeno naučna. Planeta ne deluje nimalo gostoljubivo, nema breathable atmosphere, opičena je boktepita kakvom radijacijom, nema nikakve prednosti za život osim dramske. Ono kao, idemo da kolonizujemo svet na ivici crne rupe, wooooah...

 

Nisam još gledao gledao film pa čitam i vas i Tysona da bih se temeljno spoilerisao :) Ne znam ni da li ću gledati, unapred mi se grči stomak od ideje da mu upravo ljubav prema kćerci omogućava slanje telepatskih poruka iz crne ruke koje će spasti čovečanstvo...

Link to comment

Pa to je kritika zdravog razuma tj los scenario: dramski je napetije da se ide u crvotocinu nego teraformise Mars (plus vec vidjeno). To sam mislio kad sam rekao da ne kritikuje nauku vec scenario. Ako je prica takva kakva je (po meni losa), nauka iza nje je solidna.

Link to comment

teraformiranje marsa bi potrajalo vekovima, tako da bi u slučaju da nemamo toliko vremena svakako bili sjebani, osim ukoliko nismo već sada ovladali worp pogonom  :lolol:  i naučnici u super tajnim expedicijama lutaju svemirskim komšilukom u potrazi za planetom sa atmosferom i gravitacijom gotovo istom kao naša minus inteligentni vanzemunci sa kojima bi se moralo ratovati

Link to comment

Jbt koliko je meni drago sto nisam zagrizeni filmofil. Da, gomilu rupa u prici sam video i tada (nisam potkovan debelim znanjem na tu temu, ali dovoljno da vidim vecinu nelogicnosti koje se ovde navode).. da, dijalozi su umeli da budu isprazni.. i sve to stoji. Ali sam se prilicno dobro zabavio i bio u stanju ne da ignorisem vec da uopste ni ne primecujem sve te nedoslednosti i mane tokom gledanja filma. Drugim recima uzivao sam za sve pare.

Ne kao odgovor tebi, već koristeći tvoj post za povod, želim cenjeni auditorijum da upoznam sa jednom činjenicom - zagriženi filmofili™ isto tako uživaju u filmovima, samo drugim. ;)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...