Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

Moje pitanje je vise bilo upuceno Rodji , posto je rekao da ne zeli da daje pare, posle citanja spojlera (predpostavljam da su Hrvatskoj malo jace cene u kinima)...Inace, ja u Takvudu platio 400 kinti (utorak, 20:30)...

Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

Gledam sad, od 14. do 19. se daje u DKCu za 300din. Nema bolje kombinacije od te, makar za one koji ne vole da idu u bioskope dalje od centra. Odlicna sala, nema klinaca kao u Cineplexxu pa je gledanje filmova na redovnom repertoaru zapravo prijatno oldschool iskustvo.

Link to comment

Pa to je svetogrdje, to mora da se gleda u haj-tek bioskopu.

?! DKC je pre godinu dana +/- obnovio tehnologiju (i sedista) i skroz je udoban i haj-tek.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

za mene je gledanje ovog filma bilo emocionalno prazno iskustvo posle kog mi se vrtelo u glavi. nisam bio tangiran dramskom dinamikom i pseudo-tragicnoscu koja karakterise odnose izmedju likova. naprosto nista mi nije imalo preterano smisla u tom pogledu, a lik amelije mi je bio bolno iritantan, mislim da sam suzu pustio koliko mi se nisu gledale scene s njom.

 

edit: ko nije gledao, a nije zagrizeni sci-fan fan ili neko ko se lozi na eye-candy skromno cu da ne-preporucim ovaj film.

Edited by Krošek
Link to comment

sto se trajanja, nije u celini tesko za izdrzati tako da to nije poseban razlog da ti ne-preporucim, to sto volis sf je dobar razlog za ici ali sve ostalo, po mom misljenju je kontra-. film podseca na inception u psihologiji i dramskoj tehnici, onako sve nesto hiperbolisano gde gistro ne ocekujes da bude, a na artificijelan nacin suspregnuto gde bi normalan film pustio da se razmase, da bi gledalac bio fasciniran. scenario je katastrofa, evo vec moze da se vidi na internetu i u pozitivnijim recenzijama da su dijalozi ispod podnosljivog nivoa.

Link to comment

Koliko je karta za bioskop kod vas ? 

Preko 3 banke za IMAX, kad je na popustu.

Ali neću ja bre da gledam livable planetarni sustav oko crne rupe

pa da je Kip Thorne Bob osobno, fala lijepo, kad gledam SF ili gledam totalni fantasy ili nešto što se žestoko fura na znanost, ali nešto što se kao fura na žestoko znanstveno a onda sere ko foke, e to nećudagledam a da za to platim. Bude dobar eyecandy i na mom fullHdu.

Link to comment

 

najjace je sto onaj ocean world ima lepo vedro suncano nebo. oce to s crnom rupom umesto zvezde

 

 

Hawkingova radijacija je ustvari pljunuti main sequence star, ma ne, G-star spektar, kad malo bolje razgrneš :fantom:

 

Link to comment

Ne znam da li se ovo pominjalo na topiku. Film ima svojih nelogičnosti, ali moram izdvojiti njegov centralni paradoks - koji je ujedno i epic fail - a to je crvotočina pokraj Saturna. Na početku filma govori se o petodimenzionalnim bićima iz svemira koji su je stvorili, da bi pred kraj filma saznali da iza njene kreacije, zapravo, stoje ljudi iz budućnosti!?!?!?

 

Amelia Brand je dolaskom na Edmundovu planetu realizovala plan B, odnosno, "aktivirala" je populacionu bombu, a potomci tih prvih stanovnika su u nekoj dalekoj budućnosti konačno došli u mogućnost da oblikuju vreme, odnosno prošlost, i da stvore ekstradimenzionalni Teserakt unutar crne rupe Gargantue, što je omogućilo Cooperu da komunicira sa Murph i da joj prosledi podatke koje je sakupio TARS o singularitetu; to je na kraju obezbedilo i evakuaciju ludi sa Zemlje, to jest', realizaciju plana A. E sad, da nije bilo te crvotočine pokraj Saturna, ne bi se niko ni mrdnuo sa Zemlje, pa samim tim ne bi imao ni ko da je stvori, niti u daljoj niti u bližoj budućnosti, jer je Zemlja osuđena na propast. Ljudska vrsta bi izumrla i to je to.

 

Ovaj fail je, inače, u rangu onog iz filma Signs, gde osvajači iz svemira alergični na vodu, žele da kolonizuju planetu koju najvećim delom pokriva voda i na kojoj frekvetno padaju kiše.

Edited by rezwalker
Link to comment

Ali koliko mi se beskonacno sere od Kjubrika kao reference za sci-fi prema kojoj mora svaki drugi film da se relativizuje.

Kubrick je SciFi Bog, i Ahura Mazda i Enlil i sve, čovjek je jedini koji je umio prikazati svemir pošteno, bez zvuka, a da to ne ispadne čudno nego da ostavi utisak koji treba ostaviti - utisak beskrajne praznine: Moram mu odmah prinesti žrtvu youtubenicu..

Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Crna rupa dakako ne svetli, a ni Hokingova radijacija. Akrecioni disk medjutim "svetli".

 

pa nesto tamo i svetli ali da to rezultuje super vedrim earthlike nebom ptičica mi docvrkutava "nece da moze"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...