Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

teraformiranje marsa bi potrajalo vekovima, tako da bi u slučaju da nemamo toliko vremena svakako bili sjebani, osim ukoliko nismo već sada ovladali worp pogonom  :lolol:  i naučnici u super tajnim expedicijama lutaju svemirskim komšilukom u potrazi za planetom sa atmosferom i gravitacijom gotovo istom kao naša minus inteligentni vanzemunci sa kojima bi se moralo ratovati

 

Atmosfera, ako Tyson nešto ozbiljno ne greši, tamo i nije za disanje a gravitacija je i na Marsu sasvim slična zemaljskoj. Teraformiranje bi potrajalo vekovima u svakom slučaju, a kako misle da izvedu preseljenje par milijardi ljudi kroz svemir ja stvarno ne znam.

 

Da nije možda scenario originalno nameravao da obrne vremensku dilataciju, pa da McConaughey i ekipa pokrenu neki automatizovani proces koji će novu planetu polako da teraformira za nekoliko vekova lokalno, dok na Zemlji za to vreme prođe samo par decenija? Kad bi to moglo onda bi imalo smisla ići u komšiluk crne rupe da se uštedi na vremenu, ali valjda im je konsultant povukao ručnu, zlikovac.

Link to comment

Alternativne planete su apsolutno bitne. Da Amelija nije došla do Edmundove planete i realizovala plan B, ne bi imao ko da stvori Teserakt, pa samim tim ni Cooper ne bi mogao da pošalje svojoj ćerki podatke koje je prikupio TARS, a koji su omogućili rešavanje gravitacione jednačine.

ne bas. stvaranje Teserakta su mozda odradili potomci (spasenih) ljudi sa zemlje, mozda cak i neki Kuperov cukun-cukun-cukun-...-unuk. The Force is strong in his family.

Edited by Gandalf
Link to comment

Atmosfera, ako Tyson nešto ozbiljno ne greši, tamo i nije za disanje a gravitacija je i na Marsu sasvim slična zemaljskoj. Teraformiranje bi potrajalo vekovima u svakom slučaju, a kako misle da izvedu preseljenje par milijardi ljudi kroz svemir ja stvarno ne znam.

dovlacenje u blizinu crne rupe bi se dalo tumaciti kao pokusaj da se ljudi uvuku u crnu rupu, kako bi se resila gravitaciona jednacina. planeta za naseljavanje je mamac. naucnim skokom se gubi potreba za tacno odredjenom planetom za naseljavanje.

Link to comment

Atmosfera, ako Tyson nešto ozbiljno ne greši, tamo i nije za disanje a gravitacija je i na Marsu sasvim slična zemaljskoj. Teraformiranje bi potrajalo vekovima u svakom slučaju, a kako misle da izvedu preseljenje par milijardi ljudi kroz svemir ja stvarno ne znam.

 

Da nije možda scenario originalno nameravao da obrne vremensku dilataciju, pa da McConaughey i ekipa pokrenu neki automatizovani proces koji će novu planetu polako da teraformira za nekoliko vekova lokalno, dok na Zemlji za to vreme prođe samo par decenija? Kad bi to moglo onda bi imalo smisla ići u komšiluk crne rupe da se uštedi na vremenu, ali valjda im je konsultant povukao ručnu, zlikovac.

par hiljada ljudi, milijarde svakako ne bi mogle biti preseljene, evo fantaziranja na temu u dokumentracu ngc-a

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZpNO_HngUcI

Link to comment

kolko mi se cini Interstellar je sf/fantasy.... daklem Nolan je mogo da ide protiv nauke cak i 100%... i to nikom ne bi bilo bitno da je uradijo dobar film, tj da je sve to bilo ubedljivo

Link to comment

ne bas. stvaranje Teserakta su mozda odradili potomci (spasenih) ljudi sa zemlje, mozda cak i neki Kuperov cukun-cukun-cukun-...-unuk. The Force is strong in his family.

 

Kako su mogli da ga odrade kada su njihovi preci spašeni upravo iz Teserakta?

Link to comment

kolko mi se cini Interstellar je sf/fantasy.... daklem Nolan je mogo da ide protiv nauke cak i 100%... i to nikom ne bi bilo bitno da je uradijo dobar film, tj da je sve to bilo ubedljivo

 

+1

Scenario je los sam po sebi, nevezano za upotrebu nauke..

 

Evo lepo sastavljenih pitanja na koja nema smislenih odgovora:

 

http://www.vulture.com/2014/11/21-things-in-interstellar-that-dont-make-sense.html

Link to comment
Or is the answer just “love and wormholes and love and Dylan Thomas”?

 

 

Sjajno :D

 

Malo ga preteraše sa brojem pitanja, hvataju se za neke sitnice koje (meni negledajućem) zvuče lako objašnjive.

- Pivo je uvozno, ili sintetičko, ili se poslednje tri njive čuvaju samo za proizvodnju hmelja.

- Growing crops u orbiti apsolutno ne rešava problem gladi na Zemlji, razmere su neuporedive.

- Troškovi svemirske industrije su relativna stvar, nema smisla primenjivati današnje cene na neku pred-apokaliptičnu situaciju.

- Prosvetari koji laprdaju da je sletanje na Mesec bilo namešteno nisu deo nikakve zavere, prosto odraz raspalosti društva (Lj. Čolić vs. C. Darwin)

- Michael Caine prosto ne stari dalje, smrt je digla ruke od njega.

- Topher Grace nema svrhu ni u životu, a kamoli u filmu. Preko veze mu neko sredi neki casting ponekad, da ne umre od gladi.

 

Ali ovo sa slanjem kompleksne astrofizike putem Morzeovom koda stvarno zvuči kataklizmično glupo. Kao i neki veštački konflikt protiv Dejmonovog Dr Mana :isuse:

Link to comment

Ali ovo sa slanjem kompleksne astrofizike putem Morzeovom koda stvarno zvuči kataklizmično glupo. 

 

 

Nije kompleksna astrofizika, vec "quantum data" prikupljen u singularitetu. Dakle brojke, a ne teorijske jednacine. Njih, uzgred budi receno, posto nisi gledao film, prikuplja kompjuter/robot, Mekonahi ih samo prenosi Morzeovom azbukom. 

Link to comment

Ne kao odgovor tebi, već koristeći tvoj post za povod, želim cenjeni auditorijum da upoznam sa jednom činjenicom - zagriženi filmofili™ isto tako uživaju u filmovima, samo drugim. ;)

Ma naravno bre. Jasno. Mozda sam se nesretno izrazio, a i govorio sam o ovom konkretnom slucaju - tj. filmu. Nisam bio cinican ni malo. Citao sam komentare i provalio samo da me za sve to stvarno nije bilo briga dok sam bio u bioskopu, i shvatio da su mi jednostavno ocekivanja od filma drugacija. A verovatno samim tim i pristup gledanju filma.

 

Recimo, procitah ovde kako ljudima ne pada na pamet da gledaju (makar ne u bioskopu) film koji je ovo ili ono, ima za manu to i to.. naucne nedoslednosti i stajaznam.. apsolutno ne kritikujem takav stav, svestan i toga da takva publika doprinosi poboljsanju generalnog kvaliteta filmova mnogo vise od mene. Samo shvatih da mi je u ovom slucaju drago sto ne spadam u tu grupu.

Link to comment

Nije kompleksna astrofizika, vec "quantum data" prikupljen u singularitetu. Dakle brojke, a ne teorijske jednacine. Njih, uzgred budi receno, posto nisi gledao film, prikuplja kompjuter/robot, Mekonahi ih samo prenosi Morzeovom azbukom. 

 

Nije šija nego vrat, "samo prenosi" Morzeovom azbukom neke gigantske količine podataka cifru po cifru :D Da li mu se potkrade poneka greška u tom maratonskom kuckanju, ili je u pitanju najbolji telegrafista 21. veka?

 

Ne mogu da verujem da nisu mogli da smuljaju neko elegantnije rešenje za prenos podataka, pošto tu već nisu sputani bukvalno nikakvim ograničenjima. Mislim, mogao je da posegne tri hiljade godina unazad i ukleše im poruku na zid Keopsove piramide ako treba... ali ne, bolje da se koristi Morzeova azbuka. It's what the kids are into these days!

Link to comment

Ja stvarno ne mogu da razumem da se neko odusevio ovim filmom.

 

Osim, s vremena na vreme, lepih slika... ja sam se u bioskopu lupala po glavi i cupala kosu koliko je besmislen, pun new age bs-a i patetike.

Taj kao osvrt na pricu o porodici, odnosu prema zivotu i ostalo je uzasno slab i povrsan, naucno ne znam koliko je ispravan, meni prilicno nelogican, pa u to necu ulaziti... osim momenta crne rupe 'we are they' missim, daj ne zajebavaj.

 

Prvih sat vremena i ajde, onda krece trash, a onda se pojavi met dejmon, pa onda krece uber trash. do kraja.

 

Ako neko hoce da gleda svemir, nek uzme da gleda Gravity, stavi zamisljenu kesu Sandri Bulok i ostalim glumcima na glavu, iskljuci zvuk i uziva u istom.

A ako hoce da nauci nesto, Karl Saganov, pa i ovaj novi Nil deGras Tajsonov Kosmos nek gleda.

 

Ovo je nevidjena papazjanija od koje samo dupe utrne.

 

 

[a da ne spominjem Mekonahija koji ni ne glumi, tj. glumi sebe i En Hetavej cmizdru... ]

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...