Jump to content
IGNORED

Interstellar


Ajant23

Recommended Posts

nisam planirao da gledam film ali sad moramo da potvrdim da li cu se smoriti kao i ti, a pretpostavljam da hocu. :D

Link to comment
  • Replies 448
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    48

  • Weenie Pooh

    36

  • kobni zelaya

    25

  • morgana

    19

To iz perspektive ubermenscha iz budućnosti, ali iz perspektive ovih normalnih nema mnogo smisla da traže spas u orbiti crne rupe.

pa ti iz buducnosti* su mogli da celu stvar zamisle tako da ce neko protiv svoje volje zavrsiti u crnoj rupi. pri tome oni vec znaju da ce neko upasti u crnu rupu, itd. 

 

*kao sto vec napisah, ne moraju da budu ljudi iz buducnosti. mogu da budu iz nekog od bezbrojnih paralelnih univerzuma, i zahvaljujuci svojoj daleko naprednijoj tehnologiji, upoznati su sa svim mogucim efektima leptira.

Edited by Gandalf
Link to comment

Ja stvarno ne mogu da razumem da se neko odusevio ovim filmom.

 

Osim, s vremena na vreme, lepih slika... ja sam se u bioskopu lupala po glavi i cupala kosu koliko je besmislen, pun new age bs-a i patetike.

Taj kao osvrt na pricu o porodici, odnosu prema zivotu i ostalo je uzasno slab i povrsan, naucno ne znam koliko je ispravan, meni prilicno nelogican, pa u to necu ulaziti... osim momenta crne rupe 'we are they' missim, daj ne zajebavaj.

 

Prvih sat vremena i ajde, onda krece trash, a onda se pojavi met dejmon, pa onda krece uber trash. do kraja.

 

Ako neko hoce da gleda svemir, nek uzme da gleda Gravity, stavi zamisljenu kesu Sandri Bulok i ostalim glumcima na glavu, iskljuci zvuk i uziva u istom.

A ako hoce da nauci nesto, Karl Saganov, pa i ovaj novi Nil deGras Tajsonov Kosmos nek gleda.

 

Ovo je nevidjena papazjanija od koje samo dupe utrne.

 

 

[a da ne spominjem Mekonahija koji ni ne glumi, tj. glumi sebe i En Hetavej cmizdru... ]

uf, nek ne uzme.

nisam gledo ovaj, al sam siguran da je bolji nego graviti :fantom:

Link to comment

+1

Scenario je los sam po sebi, nevezano za upotrebu nauke..

 

Evo lepo sastavljenih pitanja na koja nema smislenih odgovora:

 

http://www.vulture.com/2014/11/21-things-in-interstellar-that-dont-make-sense.html

 

Meni su ova pitanja uzasno glupa, da imam vremena i da me ne mrzi mogao bih da dam odgovor na svako. Evo prvo pitanje moze da se odbaci jednim linkom . Ono za Tofer Grejsa i Kejsi Afleka mi je bilo smesno, ali totalno nebulozno, sta kao ne valja jer je uzet previse poznat glumac za neku ne preterano bitnu ulogu, jer sta, odvraca paznju gledaocima? Da totalno, svi ce skoro sekund i po filma potrositi pitajuci se je li to Erik iz veselih 70tih, a onda ce nastaviti da gledaju film.

 

Deluje mi ko da je postalo in pljuvati po filmu i da se sad raznorazni blogeri i kvazikriticari trpaju u benduegontm.

 

 
 

Nije šija nego vrat, "samo prenosi" Morzeovom azbukom neke gigantske količine podataka cifru po cifru  :D Da li mu se potkrade poneka greška u tom maratonskom kuckanju, ili je u pitanju najbolji telegrafista 21. veka?

 

Ne mogu da verujem da nisu mogli da smuljaju neko elegantnije rešenje za prenos podataka, pošto tu već nisu sputani bukvalno nikakvim ograničenjima. Mislim, mogao je da posegne tri hiljade godina unazad i ukleše im poruku na zid Keopsove piramide ako treba... ali ne, bolje da se koristi Morzeova azbuka. It's what the kids are into these days!

 

 

Pogledaj prvo film pa se onda upustaj u ovakve rasprave, posto vec nekoliko postova pominjes stvari koje ili nisu uopste deo filma ili se remete sa osnovnim postavkama u njemu.

 

 

I mislim da mnogo grese svi koji nisu odgledali Interstellar, a citaju kritike i "kritike", jer kroz njih dobijaju spojlere i predubedjenja. Film ima finu dozu suspensa, i to je ono sto te drzi kada naidje momenat koji nije skroz na mestu, sto zbog patetike, sto zbog glume, sto zbog zapleta. 

Link to comment

U pravu si goofs, zato se i trudim da ne ispaljujem nikakve ocene kad je ceo film u pitanju, ali o konkretnim stvarima koje ljudi pominju na milion mesta valjda vredi pričati nezavisno od utiska o filmu kao takvom. 

 

Ako sam dobro shvatio, Mc Rust Cohle završava unutar crne rupe gde opstaje u nekom novom, apstraktnom režimu postojanja, i tako uspeva da transcendira ovosvetska prostorno-vremenska ograničenja pa stupa u komunikaciju sa ćerkom na Zemlji i mission control. OK, to nije problem, razlozi su tesseract quantum technobabble. Problem je što se ta nadnaravna pandimenzionalna komunikacija veštački ograničava na rušenje knjiga sa polica i slanje Morse code poruka putem ručnog sata. Da li je to tačno?

 

Ako jeste, to mi deluje kao neviđeno trapav mehanizam. To bi bilo kao da je Dave Bowman po izlasku iz monolita mogao samo da zvecka lancima po Zemlji i plaši ljude kao spoooky ghost. Razumem potrebu da se astronaut veže za dešavanja oko ćerke, ali majku mu, zar to ne može bolje? Zar ne postoji efektniji način da nam se prikaže slanje vitalnih poruka s onoga sveta od jebene Morzeove azbuke?

 

uf, nek ne uzme.

nisam gledo ovaj, al sam siguran da je bolji nego graviti :fantom:

 

+1

Link to comment

To bi bilo kao da je Dave Bowman po izlasku iz monolita mogao samo da zvecka lancima po Zemlji i plaši ljude kao spoooky ghost.

 

Paaa... imao je on te momente u 2010 :)

 

Kad smo kod toga, ako im se film isplati (a hoce), sudeci po diskusiji ovde imaju materijala za Interstellar 2 i 3.

Link to comment

Kad smo kod toga, ako im se film isplati (a hoce), sudeci po diskusiji ovde imaju materijala za Interstellar 2 i 3.

 

Cisto sumnjam. Imalo je i u Inceptionu materijala za nove price iz istog sveta koliko hoces, pa se nije desilo, a isto je odlicno prosao na box officeu. Nije Nolan u tom fazonu, za njega su i tri betmena bila previse :D 

Link to comment

Sad mi pade na pamet zaista jedina stvar koja je u filmu bila relativno sveza: kad Majkl Kejn objasnjava svoj postupak i kaze kako se ljudska empatija zavrsava u porodici/medju poznanicima i kako to nije dovoljno za opstanak vrste kada se desi kriza ovih razmera.

Vecina ovde se slozila da je glavni problem ovog filma papazjanija sf tema zbuckanih u jednu pricu. Da su se fokusirali, recimo bas na ovu temu - kako mobilisati civilizaciju koju boli kurac za sve da se zrtvuje kako bi produzili vrstu - bio bi interesantan film, bez crvotocina, novoljudi, putovanja kroz vreme itd.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...