Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

1 hour ago, gsb said:

Na vestim CNNa tvrdi se da je ISIs a ne Putin.

To je reakcija u prva 24h. 

ISIL je bio zajednicki neprijatelj i totalitarne Rusije i demokratske Amerike. Zato je vrlo zgodan da bude "prvi izbor" za krivca.

Zamisli da su objavili vest na CNNu i rekli - i nemamo pojma ko je to uradio (i zasto).

Sacekaj malo, da analiticari produmaju. @Caligula je na pravom putu - napravio je paralelu sa napadom na autobus Nis ekspresa, zar ne?

 

Pogledaj ruski narativ. Sada su u ratu sa Ukrajinom, i zato Ukrajina stoji iz napada. Napadaci su krenuli prema ukrajinskoj granici. Moz' misliti vozali se par sati od Moskve prema forntu ;)

Zato mediji prvo moraju da sklone krivicu sa Ukrajine. 

 

Zatim, krece obrt - Rusija je dobila informacije ali ih je ignotisala

 

Prati Times Radio, imaju fantasticne uradke i obicno postave narativ dan dva pre mainstream medija :)

 

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
11 minutes ago, x500 said:

To je reakcija u prva 24h. 

ISIL je bio zajednicki neprijatelj i totalitarne Rusije i demokratske Amerike. Zato je vrlo zgodan da bude "prvi izbor" za krivca.

Zamisli da su objavili vest na CNNu i rekli - i nemamo pojma ko je to uradio (i zasto).

Sacekaj malo, da analiticari produmaju. @Caligula je na pravom putu - napravio je paralelu sa napadom na autobus Nis ekspresa, zar ne?

 

Pogledaj ruski narativ. Sada su u ratu sa Ukrajinom, i zato Ukrajina stoji iz napada. Napadaci su krenuli prema ukrajinskoj granici. Moz' misliti vozali se par sati od Moskve prema forntu ;)

Zato mediji prvo moraju da sklone krivicu sa Ukrajine. 

 

Zatim, krece obrt - Rusija je dobila informacije ali ih je ignotisala

 

Prati Times Radio, imaju fantasticne uradke i obicno postave narativ dan dva pre mainstream medija :)

 

Procitaj levi-ja iznad. FSB je nesposoban. Over and Out

  • Hvala 4
Link to comment
2 hours ago, Budja said:

noć

 

2 hours ago, Vasilij Zajcev said:

Ono što ne ide u prilog klasičnog verskog ekstremizma je extraction plan. Prosto, ova braća nisu ostala da izgore za ideju i povuku sa sobom što veči broj nevernika. Oni su se povlačili posle uspešne akcije..

Mislim da je presudna spora reakcija, jer niko nije ni ulazio sat vremena dok nisu stigli nekakvi specijalci, što je sramota. Jasno je da je možda nekoj najspecijalnijoj jedinici potrebno vremena, ali gde su neki malo obučeni policajci - ono što je pandan našoj interventnoj ili američkim  SWAT ekipama - što su malo obučeniji pripadnici obične policije - da upadnu najkasnije posle 15 minuta.

 

Ovako, ovi su pucali pola sata bez skrivanja iza maski, potrošili municiju i u čudu što ih ne napadaju napustili događaj u istom vozilu u kome su došli- što bi bilo vrlo čudno da je od početka postojao dobar plan za beg...

Edited by Spooky
  • +1 2
Link to comment
11 minutes ago, Shan Jan said:

A kako to Rusija staje na zulj Izraelu, propustio sam? :unsure:

Ne podrzava ih dovoljno u ovome sto rade u Gazi,zalili su se vec odavno

Edited by Bogotac
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Shan Jan said:

A kako to Rusija staje na zulj Izraelu, propustio sam? :unsure:

 

Optuzuju Rusiju za u najmanju ruku pomoc Hamasu u organizaciji upada u oktobru. Najavili su da ce im vratiti za to koliko je meni poznato...

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Inache juche dok sam pokushavala da nadjem bilo kakvu vest o tome u Rusiji, bio je neki stari unos USA o napadu na koncert, a u rial tajmu oba prva linka koja sam nashla su bila neshto izraelsko. Recimo israel times i tako josh neshto. Definitivno zainstersovano pracenje.

Link to comment
4 hours ago, Budja said:
4 hours ago, Budja said:

Zasto bas sada i kome ovo odgovara?

 

Nemoj da ste naivni.

 

Da li stvarno mislis da dva aviona mogu da razruse dve kule?

:covid19:

 

 

 

A jeste jbg, ajde malo babe i zabe da zamutimo sto vise kao da nije dovoljno mutno.

 

Osnovna skola level.

  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, Mel said:

 

Optuzuju Rusiju za u najmanju ruku pomoc Hamasu u organizaciji upada u oktobru. Najavili su da ce im vratiti za to koliko je meni poznato...

Vratice im finansijski svakako ne podrzavanjem teroristickog napada, kao sto je Rusija osposobila i podrzala Hamas u pokolju iz Oktobra

Edited by NevenMan
Link to comment
3 hours ago, Mel said:

Inache juche dok sam pokushavala da nadjem bilo kakvu vest o tome u Rusiji, bio je neki stari unos USA o napadu na koncert, a u rial tajmu oba prva linka koja sam nashla su bila neshto izraelsko. Recimo israel times i tako josh neshto. Definitivno zainstersovano pracenje.

Jos kad bi znao da u Izraelu pola televizija su na ruskom jeziku radi ogromnog broja jevreja rusa a ne iz nekog drugog razloga mozda bi i znao zasto imaju zainteresovano pracenje dogadjaja iz Rusije 🤦🏻

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, nautilus said:

Zbog ovog događaja u Rjazanu sve Putinove tvrdnje oko terorističkih napada su pod sumnjom. Mislim da je pametno sačekati da se pojavi malo više informacija o pozadini. A da je FSB katastrofalno loša služba, to je bilo jasno posle prvog dana invazije na Ukrajinu.

 

Rjazan + sudbine clanova komisije koja je istrazivala eksplozije + sudjenja zatvorena za javnost i sl.

  • +1 1
Link to comment
20 hours ago, dillinger said:

 

Sta pises ti, dakle Ameri napujdali Hamas I Hute? Pa ta bliskoistocna distrakcija zapravo odgovara Moskvi I tokom iste su u Ukrajini ozbiljno napredovali dok je US preusmerio dosta paznje I pre svega vojne pomoci Izraelu.

Porešno interpretirano, možda sam i ja malo nespretno napisao post. Rusima je odgovaralo razvlačanje US pomoći na više lokacoja, tako da je situscija sa Izraelom pogodovala Rusima.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, NevenMan said:

Jos kad bi znao da u Izraelu pola televizija su na ruskom jeziku

 

Jedan jedini bitan kanal u Izraelu je na ruskom, Kanal 9. Ostali su na hebrejskom i u najboljem slučaju titluju pojedine sadržaje na ruski.

 

Link to comment
×
×
  • Create New...