Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

10 minutes ago, dillinger said:

 

Nda ali zasto bi zaboga, u ovom momentu hteo otvaranje drugog fronta prema Srednjoj Aziji, ISISu, Kavkazu...Ili kojom vec manifestacijom islamskog ekstremizma

Ne tvrdim da je Putin to organizovao, samo kontempliram ako jeste sta bi mu bio rezon. U svakom slucaju ovo pokazuje nesposobnost FSBa, jer su ameri kojima to nije prvi prioritet nesto znali, a oni nista. Tek ako je Ukrajina namestila, u sta sumnjam, opet pokazuje nesposobnost FSBa.

 

Generalno, ceo ovaj rat pokazuje nesposobnost ruskih drzavnih organa. A to je bilo i za ocekivati, jer tamo gde je kriterijum za prijem u bilo koju drzavnu sluzbu samo i jedino politicka podobnost uvek dodjemo do degradacije kvaliteta. Uostalom Srbija I SNS rezim su divan primer u malom za to...

  • +1 3
Link to comment

Zbog ovog događaja u Rjazanu sve Putinove tvrdnje oko terorističkih napada su pod sumnjom. Mislim da je pametno sačekati da se pojavi malo više informacija o pozadini. A da je FSB katastrofalno loša služba, to je bilo jasno posle prvog dana invazije na Ukrajinu.

  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Po tom istom TG kanalu Baza, Rusi su povodom terorističkog napada raspisali poternice za još nekim Tadžicima, nakon čega su se dvojica od njih slikali u Tadžikistanu sa svojim pasošima, a tamošnja vlast saopštila da su se još u novembru vratili u svoju zemlju.

Link to comment

Geraščenko je ukrajinski propagandista, tako da ovo ispod ne treba uzimati zdravo za gotovo.

 

Ovde ima poređenje odeće sa ovom navodno ISIS-ovom fotografijom, ne kačim direktno jer su u pitanju slike povređenih ili poginulih.

 

twitter.com/Gerashchenko_en/status/1771555517501948095

Edited by vememah
Link to comment
4 hours ago, Caligula said:

 

Ne tvrdim, samo pretpostavljam.

 

Jednacina je tu uvek prosta: kome ovo odgova. Ja ne znam kako moze da odgovara Zelenskom koji im je sjebao 10% proizvodnje nafte dronovima recimo - koji je njegov interes da ubija neke civile ako se ne varam na koncertu? Dalje, koji je interes Amera da unapred peru Ukrajinu danima vec za nesto sto se juce desilo - divljacki napad na civile? Ovo i ono u klanje u Izraelu (kao i svaki drugi primenjeni terorizam) imaju slican teroristicki potpis - sve je na otovorenom, izlozeno kamerama i stavljeno na Twiter, sa namerom da bude vidjeno i da zastrasi (koga?).

 

Jedno je u tajnosti staviti bombu i pobiti gomilu ljudi, sasvim drugo setati vrlo bezbrizno po holu zgrade (u drzavi cija je policija naoruzana i grad pun specijalaca) i ubijati nesrecne ljude kao zeceve. Ovo je napravljeno da odjekne - zasto i kome odgovara da odjekne ovakvo zverstvo, prostije je nego sabrati dva i dva.

 

A za ovo odvratno podmetanje od svastanesto i tebe, sta da ti kazem, to govori o tebi jbg ne o meni.

 

 

 

 

 

Zasto bas sada i kome ovo odgovara?

 

Nemoj da ste naivni.

 

Da li stvarno mislis da dva aviona mogu da razruse dve kule?

:covid19:

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
5 hours ago, Caligula said:

 

Ne tvrdim, samo pretpostavljam.

 

Jednacina je tu uvek prosta: kome ovo odgovara. Ja ne znam kako moze da odgovara Zelenskom koji im je sjebao 10% proizvodnje nafte dronovima recimo - koji je njegov interes da ubija neke civile ako se ne varam na koncertu? Dalje, koji je interes Amera da unapred peru Ukrajinu danima vec za nesto sto se juce desilo - divljacki napad na civile? Ovo i ono u klanje u Izraelu (kao i svaki drugi primenjeni terorizam) imaju slican teroristicki potpis - sve je na otovorenom, izlozeno kamerama i stavljeno na Twiter, sa namerom da bude vidjeno i da zastrasi (koga?).

 

Jedno je u tajnosti staviti bombu i pobiti gomilu ljudi, sasvim drugo setati vrlo bezbrizno po holu zgrade (u drzavi cija je policija naoruzana i grad pun specijalaca) i ubijati nesrecne ljude kao zeceve. Ovo je napravljeno da odjekne - zasto i kome odgovara da odjekne ovakvo zverstvo, prostije je nego sabrati dva i dva.

 

A za ovo odvratno podmetanje od svastanesto i tebe, sta da ti kazem, to govori o tebi jbg ne o meni.

 

 

 

 

 

 

Da ponovim:

 

Francuska drzava je, po analogiji sa ovim slucajem, ubila sopstvene gradjane u tatru Balaklan.

 

Quote

A third group carried out another mass shooting and took hostages at an Eagles of Death Metal concert attended by 1,500 people in the Bataclan theatre, leading to a stand-off with police. The attackers were either shot or detonated suicide vests when police raided the theatre.[17]

 

 

Pri tome, u Rusiji, imas i ono drugo pozoriste 2002. Je l i to Putin namestio?

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, JozoMujica said:

Ispitivanje jednog od uhvaćenih terorista. Kome je teško da gleda ne mora, nije graphics content osim što se ovaj trese od straha.

 

  Hide contents

 

 

Ja ne razumem jednu stvar, ovaj lik deluje ko normalac, uvek takve teroriste zamisljam sa onim umobolnim pogledom gde je dusa vec zatrovana. Kako ovakav covek pobije nevine ljude u ime nekog ideala?

Link to comment
20 minutes ago, barba said:

 

@Vasilij Zajcev

 

Ako moze ovde o tvom teoretisanju, tamo postaje nepregledno, informeri , pande, bande, Vucici.. 

 

 

Zanimljivo je to sto si napisao, takodje ostavljam sve opcije otvorenim. 

Ali ta jedna stvar bas reze oci.. 

 

U poslednje vreme ISIS K napada samo neprijatelje US, ne mogu jos da stavim RF u spisak neprijatelja Izraela. 

I prilikom oba napada na americke neprijatelje US ih upozorava na moguci napad. 

I Iran u januaru, i RF 8.marta..

 

 

Sta znaci upozorenje? Ako vec teoretisemo..Ukoliko napad bude osujecen, ne morate da zahvaljujete to je nasa obaveza, .. Ako dodje do napada , mi smo vas upozorili. 

 

Dve veoma slicne situacije za tri meseca , sa veoma cudnim kontekstom.. 

 

 

 

Podvlacim, ne pravim zakljucke, za svaku opciju sve do ruske mogu da se nadju nekakvi argumenti. 

 

 

Edit. Uz to mi ne znamo sta upozorenje po specijalnim kanalima sadrzi, ukoliko nema imena, mesta, ili vremena, ti trazis iglu u plastu sena, radis sve sto i obicno rade sluzbe na otkrivanju potencijalnih teroristickih akcija. 

 

Za mnoge teroristicke akcije u svetu necemo nikad saznati , jer su bile sprecene na vreme. 

 

Ovo juce je bilo nemoguce zastaviti, to se sprecava ranije, kad likovi izadju iz auta i pocnu da pucaju kasno je, a ceo grad da zaustavis zbog pretnje je nemoguce. 

Prvo i osnovno, ja najiskrenije ne verujem da u XXI veku bilo koja službatm  na svetu misli izvesti napad na civile neke nuklearne sile, a da to može proći neotkriveno i bez posledica. Pogotovu ne služba druge nuklearne sile, koja je prvi pick svakome u napadnutoj zemlji. Pa još sa upozorenjem (u javnosti za svoje građane). Pa sve još x1000 zbog činjenice da obema preti sličan blowback rizik jer se radi o hrišćanskim zemljama koje, za potrebe ove teorijske vežbe, petljaju sa islamskim ekstremizmom.  Prosto, postoje drugi mehanizmi uticaja da bi se rizikovalo sa kompleksnim akcijama (za koje, poštujući sve zakone subordinacije i konspiracije) mora znati dvocifren broj ljudi. Što je mnogo veliki rizik. I važi i za Izrael, kao neformalnu nuklearnu silu, i nekog kome RF počinje da staje po prstima

 

Koliko je meni poznato, to paki-avganistansko krilo ISISa je ubijalo i Amere (na Kabulskom aerodromu), tako da stvarno sumnjam u taj pravac.

 

A upozorenje nije alibi, my two cents, suviše je to pitanje koje tangira obe strane da bi ga koristili u tu svrhu. Siguran sam da NSA nadzire komunikaciju svih ćelija tog ogranka i da su primetili neku pojačanu aktivnost. Previše je ciljeva da bi se mogla izolovati jedan, da intel bude kredibilniji...oni su prosto razbili staklo u svojoj toj kakofoniji, a verujem da je komunikacija između US i RF službi nastavljena. 

 

Tu je po meni najveću grešku napravio čovek od zanata, jedini predsednik tolike zemlje koji dolazi iz obaveštajnog miljea, a pošto je tu dojavu tretirao politički i javno. 

 

Ono što ne ide u prilog klasičnog verskog ekstremizma je extraction plan. Prosto, ova braća nisu ostala da izgore za ideju i povuku sa sobom što veči broj nevernika. Oni su se povlačili posle uspešne akcije.. Tako da očekujem da im sledi najduža noć u životu, a sutra ko propričoživ, ko mrtav. Svakako im nebio u koži.. Naravno, ne mislim da će isledni organi nužno saopštiti rezultate ispitivanja u interesu istine, već ih možda malo tvikovati u skladu sa geopolitičkim trenutkom.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, gsb said:

ameri kojima to nije prvi prioritet nesto znali, a oni nista

Americka objava je od proslog vikenda, kada su bili " izbori" i to je genricko upozorenje. Nema tu ni nekog znanja niti velike konspiracije.

 

Za Zapadne medije, politicare i gradjane glavni narativ ce biti da je to uradila Rusija. Neka vrsta samonapada sa bi se pojacala dikratura.

Ko tvrdi drugacije on je putinoljubac, nosi stiklice, cita Informer, ... i ne ume da igra domine ;)

 

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
9 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

 

 

Ono što ne ide u prilog klasičnog verskog ekstremizma je extraction plan. Prosto, ova braća nisu ostala da izgore za ideju i povuku sa sobom što veči broj nevernika. Oni su se povlačili posle uspešne akcije.. Tako da očekujem da im sledi najduža noć u životu, a sutra ko propričoživ, ko mrtav. Svakako im nebio u koži.. Naravno, ne mislim da će isledni organi nužno saopštiti rezultate ispitivanja u interesu istine, već ih možda malo tvikovati u skladu sa geopolitičkim trenutkom.

 

 

To sugerise da su u pitanju placeni ljudi.

 

E, sad, Vasilij kako ide istorijski sa tim ISIS napadima? Je l su svi poginuli u akciji ili su neki i uhvaceni, da ne guglam sad?

To sto si pomenuo jeste vazno u smislu verodostojnosti objava ISISa koje se pojavljuju.

Link to comment
6 minutes ago, x500 said:

Americka objava je od proslog vikenda, kada su bili " izbori" i to je genricko upozorenje. Nema tu ni nekog znanja niti velike konspiracije.

 

Za Zapadne medije, politicare i gradjane glavni narativ ce biti da je to uradila Rusija. Neka vrsta samonapada sa bi se pojacala dikratura.

Ko tvrdi drugacije on je putinoljubac, nosi stiklice, cita Informer, ... i ne ume da igra domine ;)

 

Na vestim CNNa tvrdi se da je ISIs a ne Putin.

Link to comment
5 minutes ago, Vasilij Zajcev said:

Prvo i osnovno, ja najiskrenije ne verujem da u XXI veku bilo koja službatm  na svetu misli izvesti napad na civile neke nuklearne sile, a da to može proći neotkriveno i bez posledica. Pogotovu ne služba druge nuklearne sile, koja je prvi pick svakome u napadnutoj zemlji. Pa još sa upozorenjem (u javnosti za svoje građane). Pa sve još x1000 zbog činjenice da obema preti sličan blowback rizik jer se radi o hrišćanskim zemljama koje, za potrebe ove teorijske vežbe, petljaju sa islamskim ekstremizmom.  Prosto, postoje drugi mehanizmi uticaja da bi se rizikovalo sa kompleksnim akcijama (za koje, poštujući sve zakone subordinacije i konspiracije) mora znati dvocifren broj ljudi. Što je mnogo veliki rizik. I važi i za Izrael, kao neformalnu nuklearnu silu, i nekog kome RF počinje da staje po prstima

 

Koliko je meni poznato, to paki-avganistansko krilo ISISa je ubijalo i Amere (na Kabulskom aerodromu), tako da stvarno sumnjam u taj pravac.

 

A upozorenje nije alibi, my two cents, suviše je to pitanje koje tangira obe strane da bi ga koristili u tu svrhu. Siguran sam da NSA nadzire komunikaciju svih ćelija tog ogranka i da su primetili neku pojačanu aktivnost. Previše je ciljeva da bi se mogla izolovati jedan, da intel bude kredibilniji...oni su prosto razbili staklo u svojoj toj kakofoniji, a verujem da je komunikacija između US i RF službi nastavljena. 

 

Tu je po meni najveću grešku napravio čovek od zanata, jedini predsednik tolike zemlje koji dolazi iz obaveštajnog miljea, a pošto je tu dojavu tretirao politički i javno. 

 

Ono što ne ide u prilog klasičnog verskog ekstremizma je extraction plan. Prosto, ova braća nisu ostala da izgore za ideju i povuku sa sobom što veči broj nevernika. Oni su se povlačili posle uspešne akcije.. Tako da očekujem da im sledi najduža noć u životu, a sutra ko propričoživ, ko mrtav. Svakako im nebio u koži.. Naravno, ne mislim da će isledni organi nužno saopštiti rezultate ispitivanja u interesu istine, već ih možda malo tvikovati u skladu sa geopolitičkim trenutkom.

 

 

Takodje nisam verovao u mnogo toga, ali nikad nisam zatvarao mogucnost. 

 

US i RF su do grla u hibridnom ratu, naprimer ja cisto sumnjam da je bez intela US i Britanije moguce uspesno zaobilaziti PVO u napadima na RF... Veoma ozbiljnim napadima

 

 

Druga je stvar sto ja takodje sumnjam u takav razvoj dogadjaja. 

 

 

Ovi likovi tacno lice na ono sto oni govore i sta predstavljaju za svakog ko zna nesto o migrantima iz srednje azije, gastarbajteri koji prakticno ne znaju jezik, mrze sve hriscansko jer im to zulja religiozna uverenja , ali opet tu su zbog novca, kao i milioni drugih koje srecemo ovde svuda. 

Prica sa pola miliona rubalja mi je sasvim ok, uklapa se.

 

Sve ostalo se nikako ne uklapa u bilo kakav logicki niz sposoban da istrpi kritiku, pocev od tog plana ekstrakcije. 

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Budja said:

 

 

To sugerise da su u pitanju placeni ljudi.

 

E, sad, Vasilij kako ide istorijski sa tim ISIS napadima? Je l su svi poginuli u akciji ili su neki i uhvaceni, da ne guglam sad?

To sto si pomenuo jeste vazno u smislu verodostojnosti objava ISISa koje se pojavljuju.

 

 

Oni su poceli da preuzimaju odgovornost za poslednjih nekoliko godina, za sve gluposti do kradje zvaka iz supermarketa. 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Budja said:

 

 

To sugerise da su u pitanju placeni ljudi.

 

E, sad, Vasilij kako ide istorijski sa tim ISIS napadima? Je l su svi poginuli u akciji ili su neki i uhvaceni, da ne guglam sad?

To sto si pomenuo jeste vazno u smislu verodostojnosti objava ISISa koje se pojavljuju.


Ne sugeriše ništa. One kukavice što su pucali po Parizu i Bataclan su bežali ko najveće znaš već šta.

  • +1 3
Link to comment
32 minutes ago, x500 said:

Americka objava je od proslog vikenda, kada su bili " izbori" i to je genricko upozorenje. Nema tu ni nekog znanja niti velike konspiracije.

 

Za Zapadne medije, politicare i gradjane glavni narativ ce biti da je to uradila Rusija. Neka vrsta samonapada sa bi se pojacala dikratura.

Ko tvrdi drugacije on je putinoljubac, nosi stiklice, cita Informer, ... i ne ume da igra domine ;)

Prva rečenica u futuru, onda lagano prezent. Vidiš što jest i što će biti. Zriješ vječno sad. 

  • +1 2
Link to comment
×
×
  • Create New...