Jump to content
IGNORED

Толстый и тонкий


Ryan Franco

Recommended Posts

3 minutes ago, Mel said:

Ja to uopshte nisam pitala. Mislim da je Gvantanamo irelevantan u ovom kontekstu.

Loše sam pročitao.

Link to comment
4 minutes ago, Tutankamon said:

I pretpostavljam da je nako tih knjiga i filmova neko i kaznjen?

Nije nažalost niko, ali barem ne bacaju kroz prozore one što javno traže pravdu. A jedan Palestinac je dobio odluku od UK suda da može da tuži UK državu zbog njihovog ucesca u njegovom hapšenju i slanju u Gvantanamo (izvor iz decembra 2023 godine).

Edited by dragance
Link to comment
5 minutes ago, Tutankamon said:

I pretpostavljam da je nako tih knjiga i filmova neko i kaznjen?

Dva sekunda guglanja:

 

In response to the events at Abu Ghraib, the United States Department of Defense removed 17 soldiers and officers from duty. Eleven soldiers were charged with dereliction of duty, maltreatment, aggravated assault and battery. Between May 2004 and April 2006, these soldiers were court-martialed, convicted, sentenced to military prison, and dishonorably discharged from service. 

 

edit: Aby Gharib vs Guantanamo.

Edited by ObiW
Link to comment
4 hours ago, Tsai said:

Za siroke mase mozda ali meni izgleda kao odraz potpune nemoci

e upravo to

bas sam jutros isto komentarisao kad sam posle onog za uvo, video vest da su drugom przili genitalije

 

apsolutno ne vidim cemu to, sumnjam da "izgleda dobro za narodne mase"

bas potpuni izraz nemoci koji bi ocekivao od neke fejk drzave ili paravojne organizacije

 

ne radi se o sumnji da je ruska drzava spremna na razne svinjarije, imamao jasne dokaze da su spremni na daleko vece, jos manje o nekvoj empatiji prema ovim bolesnicima koji su pobili tolike neduzne ljude, koliko god i oni sami bili ljudska bica, ali prosto u nekoj "kontroli stete" ocekivao bi ipak potpuno drugaciji pristup 1 rusije

 

mozda gresim, ali mislim da neka sad, kina, francuska nikad tako nesto sebi ne bi dozvolili (javno naravno)

  • +1 1
Link to comment
23 minutes ago, б1lme3 said:

e upravo to

bas sam jutros isto komentarisao kad sam posle onog za uvo, video vest da su drugom przili genitalije

 

apsolutno ne vidim cemu to, sumnjam da "izgleda dobro za narodne mase"

bas potpuni izraz nemoci koji bi ocekivao od neke fejk drzave ili paravojne organizacije

 

ne radi se o sumnji da je ruska drzava spremna na razne svinjarije, imamao jasne dokaze da su spremni na daleko vece, jos manje o nekvoj empatiji prema ovim bolesnicima koji su pobili tolike neduzne ljude, koliko god i oni sami bili ljudska bica, ali prosto u nekoj "kontroli stete" ocekivao bi ipak potpuno drugaciji pristup 1 rusije

 

mozda gresim, ali mislim da neka sad, kina, francuska nikad tako nesto sebi ne bi dozvolili (javno naravno)

 

Da vecina zemalja pa I Francuska (slucaj Bataklan) ustreli vinovnike I cao zdrao, opirali se prilikom hapsenja. Zapravo, ni to opravdanje ne postoji, postalo je podrazumevajuce da za njih zakon ne vazi. Najveci WTF ovde je kako su ovu ekipu uopste pohvatali.

 

 

Link to comment
2 hours ago, dillinger said:

Nda, CIA muci samo pustanjem Metalike, I to onih boljih, ranijih albuma :fantom:

 

Nije poenta da li CIA ili drugi u US muče, naravno da to rade kad treba. Nego da se može mučiti a da se ne vide tragovi što i ovi u KGB/FSB/... znaju (waterboarding itd) Nego je ovo namerno urađeno da se vidi kako su mučeni i maltretirani i da će i svako drugi tako proći ko se zameri vlasti u Rusiji. Koliko je to pametno ne znam.

Link to comment

Na FSB akademiji redovno gledaju Tarantinove filmove, a onu scenu sa crnjama i aparatom za varenje vracaju vise puta.

 

Link to comment
1 hour ago, Luther said:

 

Nije poenta da li CIA ili drugi u US muče, naravno da to rade kad treba.

 

Kad treba?

  • +1 1
Link to comment

Ima jedna prica o liku iz Gestapoa koji je postigao najvece rezultate u ispitivanju zatocenika...bukvalno ih nikad ne bi mucio, rucali bi za stolom sa ostalim oficirima, setao bi po zatvoru ili bi ga cak vodio van njega, sticao poverenje...mislim da je CIA bas njega proucavala vezano za tehnike ispitivanja...vrlo verovatno je i KGB preuzeo deo tehnike...

Link to comment
6 hours ago, Tsai said:

Za siroke mase mozda ali meni izgleda kao odraz potpune nemoci

Pa da, nije ni namenjeno tebi, meni... Ono "Esi video kako su im jebali kevu"

To što su ovi puškama, nožem i dimom pobili cca 150 civila... 

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, JozoMujica said:

 

Kad treba?

 

Kad zaključe da treba a kada je to pitaj ih sam.

Link to comment
2 hours ago, Luther said:

 

Nego je ovo namerno urađeno da se vidi kako su mučeni i maltretirani i da će i svako drugi tako proći

upravo ovo je poenta. nije bitno mucenje vec cinjenica da su ga objavili

  • +1 1
Link to comment

Uhapšeni su optuženi, za sada. Mučenje pomera još malo senzibilizaciju nasilja u bestrag. Po važećim zakonima RF, mučitelji bi umesto medalja, mogli da dobiju do 15 g.

  • Haha 1
Link to comment
×
×
  • Create New...