Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

 obična strugalica šlaga će se odmah otopiti na vrelini

 

nece, ja je koristim za jaja, isto kao i on (sta vise za jaja sam je i kupila). mislim, ne znam sta je "obicna", moja je mislim silikonska, i ako se dobro secam na pakovanju je pisalo da moze da izdrzi temp 250 stepeni ili tako nesto. ali def preporucujem, sa obicnom varjacom jednostavno nije isto, zato sto ti treba taj folding rad, kao on sto radi...

Link to comment

Drago mi je da se primate™ na Remzija. :thumbup:

Ja sam se prošle ili pretprošle godine toliko primio da sam pogledao sve što je čovek snimio o kuvanju i kulinarstvu pa čak i ceo onaj serijal američkih MasterChef, Hells Kitchen itd..

 

U The F word objašnjava kako se izi-pizi pravi poširano jaje. Ono jes kad on to radi, mada posle jednog tuceta zaliči na njegovo.

Link to comment

a ja ustvari ni ne volim posirana jaja :( ..tj ne volim belanca..eventualno kad bih probala onu Dzejmijevu foru u foliji sa zacinima al mi frkica da se folija ne otopi..

eto to je npr nacin,kaze Djejmi da nema sanse da ne uspe..

Link to comment

eventualno kad bih probala onu Dzejmijevu foru u foliji sa zacinima al mi frkica da se folija ne otopi..

eto to je npr nacin,kaze Djejmi da nema sanse da ne uspe..

 

ima  :fantom:

Link to comment

da, to nikako. to je dzejmi oliver ponovio milijun puta: ne sluzi nicem, osim da slepi pastu i da ta masna ovojnica zapravo spreci sos da ostane na pasti. mozes da svrljas po italijanskim sajtovima i nadjes potvrdu. mislim da je gore tamo reci da se ulje sipa u vodu, nego u bosni traziti burek sa sirom. 

Link to comment

 

osim da slepi pastu i da ta masna ovojnica zapravo spreci sos da ostane na pasti

ako slepi pastu slepiće i sos :) neće se pasta slepiti od ulja.

ne mogu da se setim ko mi je rekao da stavljam ulje u vodu pred ključanje...nekad metnem nekad ne, zavisi od vrste paste i sosa. juče sam vrisnuo: ne ulje u vodu za špagete! :D

ma da čuo sam da je to ko burek sa sirom u bosni al videh dosta šefova da sipaju ulje u vodu pred samo kuvanje. ne smem da se zakunem ali mislim da je baš Jamie (a možda ipak neko drugi) jednom rekao da ponekad to radi kada sprema sos koji nije sticky.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...