Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

da, to nikako. to je dzejmi oliver ponovio milijun puta: ne sluzi nicem, osim da slepi pastu i da ta masna ovojnica zapravo spreci sos da ostane na pasti. mozes da svrljas po italijanskim sajtovima i nadjes potvrdu. mislim da je gore tamo reci da se ulje sipa u vodu, nego u bosni traziti burek sa sirom. 

 

Nema sanse. Ulje se sipa odmah nakon vode, a onda se zagreva do kljucanja. Kuvam tako pastu x godina. Uostalom, Remzi objasnio:

 

http://www.youtube.com/watch?v=UYhKDweME3A

 

Moj dobar drugar je radeci u londonskim restoranima upoznao Remzija, kaze da je vrhunski kuvar u odnosu na zabavljaca Dzejmija. Remzi je kategorija one dvojice zabara™.

Link to comment

Od ovih vrsta sto se ne gaje vec beru u prirodu,Rudnjace su za mene zakon  + to je livadska a ne sumska gljiva

rudnjaca-pecurka.jpg

:wub: 

Vrganji su ok

Mlecnice ili Mlecnjace nikad nisam voleo kao mali jel su mi bili suvise gorke,sada bih ih rado stukao uz neko jaje

Link to comment

Sumsko pile odlicno na grilu, moze da se isece kao neka manja snicla plus debljina po zelji. Ima u onom bizarnom restoranu Ribnjak u Krnjaci prekoputa dorcolskih silosa kada im je sezona, kasno prolece recimo. Ponekad bude i po pijacama, mislim da nema neku cenu posto dosta ljudi to ne zarezuje posto ni ne lici na pecurku nego je to nekakva izraslina na drvetu. Malo ima akanja, treba da se prokuva malo, ne znam da li zbog strukture ili ima neki termolabilni otrovcic koji moze da vam sjebe varenje na par dana ali vredi. Dzejmi je pre neki dan kada je brao picurke sa Djenarom pravio stroganof od sumskog pileta i srne, malo je reci da mi detox bio na ivici implodiranja dok sam to gledao, sreca te nisam imao sastojke pri ruci...  :lolol:

Link to comment

Nema sanse. Ulje se sipa odmah nakon vode, a onda se zagreva do kljucanja. Kuvam tako pastu x godina. Uostalom, Remzi objasnio:

 

 

Moj dobar drugar je radeci u londonskim restoranima upoznao Remzija, kaze da je vrhunski kuvar u odnosu na zabavljaca Dzejmija. Remzi je kategorija one dvojice zabara™.

 

mislis djenarova kategorija? 

 

 

djenaro, heston blumental i ja ne dodajemo ulje u vodu kad kuvamo pastu, i tako x godina. 

Link to comment

Znam kako kuvaju, video sam to. Samo kazem da ulje uopste ne slepljuje pastu i ne sprecava sos da ostane na pasti ako se sipa onako kako je Gordon objasnio. Neka se skupe svi zabari zajedno da brane tradiciju™ - ovo je jednostavno tako.

Link to comment

Ma, moze da se kuva i bez ulja, no frks, samo sam reagovao na slepljivanje™ i na zezanje Remzija. Koliko god ima dobar njuh za biznis i marketing, covek je ekstra kuvar koji ne bi pravio pocetnicke faulove.

Link to comment

pa covece zato sam se i iznenadila i komentarisala. jedini na celom svetu sipa ulje u vodu. :)

 

 

 

 

nego, kako stojimo sa rejcel ku? meni je simpa.

 

Edited by darling
Link to comment

pa covece zato sam se i iznenadila i komentarisala. jedini na celom svetu sipa ulje u vodu. :)

 

 

 

 

nego, kako stojimo sa rejcel ku? meni je simpa.

 

 

Pa, jel si ostala na Dzejmijevoj poziciji - da ulje slepljuje pastu? :D

 

Probaj, dopasce ti se. :)

Link to comment

ma necu. prvo, steta ulja. maslinovo je toliko skupo da je bahato izlivati ga u vodu. bez potrebe :D

 

drugo, jedan gram masnoce ima 9 kalorija. zasto bismo dodavali nepotrebne kalorije. 

 

trece, ne lepi mi se pasta. nikad. :)

Link to comment

E, ako su kalorije onda postujem! :)

 

Kad nece Muhamed bregu... aj' bas cu danas da skuvam bez ulja posle x godina pa javljam kako je :D

Edited by Yoda
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...