Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

Lisičarke su bezobrazno skupe po BG. Treba zaći po unutrašnjosti za te stvari.

 

kako kod koga. ima jedna tajna tezga na kalenicu gde periodicno bude i vrganja i lisicarki. ove prosle nedelje su bile na izmaku radnog vremena 700 din i od one su mesnatije sorte, sto im ne pucaju ivice otvora.

Link to comment

kako kod koga. ima jedna tajna tezga na kalenicu gde periodicno bude i vrganja i lisicarki. ove prosle nedelje su bile na izmaku radnog vremena 700 din i od one su mesnatije sorte, sto im ne pucaju ivice otvora.

 

Uzmi mi ako naletiš. Sve što sam overio na kaleniću bilo je tipa 2 soma.

Link to comment

ma to mu se ucinilo, to su vrganji kapitalci kod one zle zene, cak i kod nje lisicarke su 1200-1500 a ona cepa puta 2 u odnosu na normalne

 

problem je sto je ona jedina koja stalno ima nesto sa strane pored sitaka i sampinjona kada je sezona. ovo drugo sto se nalazi je moz da bidne al ne mora....

 

a ta krusevacka cena samo malo veca od otkupne kada stranci dodju sa hladnjacom, tako da se ne bih kladio da je i to stalna ponuda

Link to comment

U Krusevcu celo leto kupovao fenomenalne lisicarke za 200 a vrganje 300 dindzi

 

Potvrda. Ja uzeo na pijaci u centru 5 kila lisičarki za 1000, on mi dodao još kilo i po.

Link to comment

Ako se koriste neke najobicnije domace, onda pretpostavljam da tesko moze da se izbegne, jer postoji dobra sansa da ce se zalepiti za serpu. Tako da to ne bih poredio s Italijanima i time kako to stvarno treba. Inace, uvek sam ih kuvao na jakoj vatri bez poklopca, ali sam fore radi probao totalni ekstrem - staviti vodu da prokljuca, ubaciti testeninu, poklopiti i iskljuciti - i sljaka. To radim vec godinama kad kuvam jaja; u tom slucaju ispadnu i mnogo bolja.

 

 

 

How to boil an egg, the Heston Blumenthal way

Yes, this is a guide to boiling an egg. But the trick to getting it right every time may surprise you

Yes, this is a guide to boiling an egg. But the trick to getting it right every time may surprise you3. As soon as the water starts to bubble, remove from the heat. As you take the pan off, set a timer for six minutes; keep the lid on. Make sure you time it exactly, and you’ll end up with the perfect egg.

 

http://www.theguardian.com/lifeandstyle/2014/nov/11/how-to-boil-an-egg-the-heston-blumenthal-way

Link to comment

To u Krusevcu ljudi donose sto sami naberu u sumi na planini, ima puno prodavaca, narocito posle kise, sede bakice sa korpama od po 5 kg vrganja, bude onih sa braon ali i crnom kapicom, vih velicina, isto i za lisicarke, nisam primetio nakupce. Mislim da je njima jednostavnije da to odnesu na pijacu nego u otkupnu stanicu I posle cekaju isplatu.

 

Sledece leto slikam cim se pojave I postavljam info ovde.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...