Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

Ma Turcin "Gabriele Sponza" je cool (mada ne zvuci ko Ture :)... Ali, otromboljeni Italijani, koji kradu jaja po kokosinjcima, gaze po jarugama, za najsocnijim jabukama koje je priruda ikada iznedrila... a, onda gledas kako dozivljavaju extazu prilikom spravljanja 'rane, iznova i iznova... Priceless, vrili :)

Link to comment

Sinoć prvi put gledao onu fensi finkinju na 24Kitchen. Pa jebote, kuhinja onog smešnog Nenada Veljkovića je vrhunska kreativa za ono njeno. Saznao sam kako se spremaju ćufte u paradajz sosu sa prethodno skuvanom testeninom, i kako se napravi jelo od dinstane svinjetine, piletine i proprženog pirinča (donetog kao leftover iz kineskog restorana).

Link to comment

Filip Ćirić: „24 kitchen“ je za domaćice, ja sam ozbiljan kuvar

 

477361_filip-ciric230514ras-foto-jelena-

 

Koji je lik ozbiljan "plicak" od kuvara, nevidjeno! :o

 

Biseri ozbilijnog kuvara;

- Italijanska kuhinja je... meh

- Svako moze da nosi tanjire, konobare zanima samo baksis

- 24kitchen je za tralalalal kuvare/domacice kao sto su Jamie Oliver i Rudolf

 

Kad posetite zvanicnu stranicu "njegovog" restorana prvo sto vidite je pozerska fotografija vlasnika, njih trojce. Toliko o restoranu... i sve vreme "poseravanje" po tiramisu dezertu. Magarce, neke stvari su prosto klasika bez ozbira na komplikovanost izrade jebem te u usta malogradjanska!!!

 

 

Ovaj je bio katastrofa dok je radio Na Cosku jos, a kamoli kada je otvorio svoj restoran i skolu kuvanja.

 

Secam se da je neke naivcine drao za oko 50e po casu da uce kuvanje od njega (ima kurs i za sendvice!). Vrhunac je bio kada ih je ucio da spremaju Coq au Vin kojeg ni sam nikad nije pravio nego je skinuo recept sa neta :isuse:

 

Takodje vidim da je napljuvao Rudolfa, ali mu to nije msetalo da ga pozove da mu reklamira skolu kuvanja...

Link to comment

ipak, da ne preterujemo. :D

 

Slažem se da zvuči grozomorno, ali ono njeno što sam zakačio je stvarno bilo... sledeće što sam očekivao su bile prženice ili popara.

 

Riba ladno najavi nešto tipa cajun račiće, i onda uzme račiće, umulja ih u smesu par začina koji su bili masovno dostupni u SFRJ sedamdesetih, i baci na gril.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Dobar je Džejmi sa onim "30 minuta" obrocima, ali niko mu izgleda nije rekao da ljudi ne čuvaju tanko sečene bademe u teglici koji se onda mogu odmah iskoristiti bez pripreme.. 

Link to comment

Dobar je Džejmi sa onim "30 minuta" obrocima, ali niko mu izgleda nije rekao da ljudi ne čuvaju tanko sečene bademe u teglici koji se onda mogu odmah iskoristiti bez pripreme.. 

 

cuvaju, cuvaju. badem u listicima se prodaje kod nas cak i na pijaci, u rinfuzi. nije ni toliko skup. 

 

mislim da bih s pripremom koju on ima, mogla da se trkam sa njim minut za minut. ne bi mi puno odmako do samog kraja.

Edited by darling
Link to comment

nisam znao ovo za bademe. jesu li ti bademi prvo blansirani?. 

 

pre par dana je Dzejmi rknuo mrkvu u jelo, onako neoljustenu, samo je par sekundi proprao ceo buket pod mlazom vode. 

 

Alal mu usteda vremena. 

Link to comment

ne znam. oguljeni su i iseceni na listice, mislim da je na pijaci kilo 1200 dinara, u prodavnici je znantno skuplje. nisu listici od badema ekskluzivno dzejmijevi, cesto se koriste u poslasticarstvu za dekoraciju, a nekad su i glavni sastojak kolaca.

 

i ja perem povrce duze i temeljnije od dzejmija, mislim da tako svako. doduse, perem i ono povrce iz kese na kojoj pise oprano. al on i kaze da treba da budes pripremljen da bi efektivno kuvao 30 minuta. prosvrljaj netom, pokusavali su ljudi da naprave recepte iz kuvara 30 i 15 minuta. tesko je postici, ali to ionako nije toliko bitno, vec da te je inspirisao da razmisljas o kuvanju i da kuvas, sad 10 minuta tamo vamo, nije vazno.

ili ako je vazno, ko indy kupis dzejmijev fast fud :)

Link to comment

tesko je postici, ali to ionako nije toliko bitno, vec da te je inspirisao da razmisljas o kuvanju i da kuvas, sad 10 minuta tamo vamo, nije vazno.

ili ako je vazno, ko indy kupis dzejmijev fast fud :)

I meni je to glavni motiv gledanja malo odavde malo odande..

 

Послато тетејцем

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...