Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

Ako se koriste neke najobicnije domace, onda pretpostavljam da tesko moze da se izbegne, jer postoji dobra sansa da ce se zalepiti za serpu. Tako da to ne bih poredio s Italijanima i time kako to stvarno treba. Inace, uvek sam ih kuvao na jakoj vatri bez poklopca, ali sam fore radi probao totalni ekstrem - staviti vodu da prokljuca, ubaciti testeninu, poklopiti i iskljuciti - i sljaka. To radim vec godinama kad kuvam jaja; u tom slucaju ispadnu i mnogo bolja.

Link to comment

Meni se ova nesretna domaća testenina ne slepi nikad. Kuvam u dovoljno vode i promešam par puta tokom kuvanja (naročito u početku). Ali zato nikad ne ispadne kako treba. Pretvrdo je, a ako kuvam sekund duže - raskuvano. Nema između.

Link to comment

Nači aćeto... nači roštilj... nači rebarca... nači belo meso... nači senf... nači jača vatra...

Ovaj treba da snimi split epizodu sa babojebom, mali ekrani da eksplodiraju masovno

 

 

 

Nenad-Veljkovic2.jpg

Link to comment

ja sam jednom krenuo da spremam jedno njegovo jelo i skapirao da u špajzu nemam kolut sira sa sao* žorža pa sam batalio. i morski komorač nije ove godine rodio na savi.

 

* srpska autonomna oblast  :s_c:

 

ljuba je car!

Edited by pacey defender
Link to comment

tuko bi ga, ali ne jako. puno samara, stotine, mozda i hiljade. da ga boli ali ne mnogo, da moze da izdrzi torturu u fullu. i da pati u dusi.

Jel mogu u beogradu da se kupe pecurke, a sa misu sampinjoni ili shitake ?

Link to comment

pa mogu svuda na pijacama.

 

tebi je (ako sam skapirao ti si na nbgd) verovatno najblizi stari merkator, rene je tu prijavljivao neke lisicarke ili sta bese. na zemunskoj imas onog lika sa kojim sa ja imao dobra iskustva a stotine ljudi prijavljuje da je preskupi prevarant. drugarica je prijavila da je videla u blizini zemunske nekog lika kako prodaje lepe sumske trube, jesenje lisicarke i jezice iz korpe. 

 

sada polako prolazi sezona ali i dalje ima sta da se probere. prosle nedelje na kalenicu bile lepe lisicarke ali ne kod one zle zene sto prodaje tartuf. isto sam na djermu video prosle nedelje lep izbor jesenjih pecuraka cim se udje na pijac na glavni ulaz sa bulevara.

 

edit - vidim ovo sto boshke dodaje, ja pisem o svezim. taj lik na bajloniju ima najlepsi izbor susenih u gradu, a ume da zablista i sa svezim. glavni ulaz pa posle 50m tezga desno.

Edited by yolo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...