Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

2011-July-02.jpg##

 

meni je simpa. da ima dvaes pet godina vise i dvaes kila vise, stavila bih ga na selebriti drul. ovakav kakav je budi mi roditeljski instinkt. 

 

 

edit i da se osisa... :D

nisam gledala nijednu njegovu emisiju, niti cu. al me nervirate sto ste tako ljubomorni na mladost i lepotu. 

 

Simpa je babojebara, samo ga jebe ta glava.

 

Još malo da poraste brada, i komotno može da igra Frodoa Brendona u rimejku Beverli Hilsa.

Edited by ljakse
Link to comment

Gledao pre neki dan najsporijeg bradatog Turčina usvijet kako sprema humus (originalni turski recept, kako je rekao). Sastojci su uglavnom standardni, osim što ga pola čuke mrvi lopaticom po podlozi da bude onako gromuljičast, a ne gladak. Ali zato kuva leblebije za falafel, koji sprema sa mlevenim mesom.

Link to comment

turcin je danas pravio od spaljenog, kremiranog i od toga neoljuscenog patlidzana baba ganush. izgovor mu je bio da ce tako imati ukus na dimljeno. nije da nisam jeo baba ganush koji baca na dimljeno ali ako je to ovo sto je baja danas spremao, sledeci put cu praskociti taj specijalitet od ugarka.

 

takodje sam danas video babojepca kako sa nonama peva kancone tako da mi je dan ukratko ko posran.

Link to comment

turčin je drugi najsporiji kuvar u istoriji našeg televizora. prva je ona gospođa italijanka što je ordinirala po studiju b pre recimo 6-9 godina. Tu se moralo videti kako se pažljivo oguli svako od deset jaja, potapanje testa u vodu je trajalo minut i tako te fore.

Link to comment
  • 2 weeks later...

naletela kad mis brenerom pali vesalicu  :lolol:

 

nego, gledam na hrtu u vreme dnevnika pola holivuda i njegove recepte i savete za hleb i peciva. kakva televizija, kako je ono dobro uradjeno, produkcija genijalna, on takodje, odma mi se rodi zelja da zasadim svoje kiselo testo i da mesim svoj hleb i ostalo, sto me, naravno, prodje cim ugasim teve. mada bih probala, na primer, onaj njegov hleb s malinama i belom cokoladom da neko napravi i donese mi. 

Link to comment
  • 4 weeks later...

jbg renne, ne slažemo se

 

koncept nula, prevedeni recepti su verovatno ok, ko preferira džejmizam u kuhinji, nisam se udubljivao, ali toga po netu koliko nećeš, a to je 80% magazina

 

lokalni tekstovi su PR vesti i ništa više i to loše ukopljene

 

oni kao autorski tekstovi tih nekih likova su... pa ne znam, na sekciji "život - putovanja" na portalu b92 i u Blic ženi ima boljih putopisa

 

no hard filingzz, maj bradr, pliz :-)

 

i žao mi  300 dinara što dadoh

Edited by banatjanin
Link to comment
  • 3 weeks later...

osecaj koji mi ovaj domasni mucenik (cvise, bradica) budi kada ga gledam bi verovatno mogao da se iskoristi na sudu protiv mene

posto nije nerviranje nije odvratnost nego zelja da ga maltretiram i mucim na neki vrlo nekreativan nacin. tipa da mu lupam samare, ne mnogo jako tako da moze da izdrzi dugotrajnu torturu, znaci stotine samara dok stoji u stavu mirno. covek je toliko antitelevizican i toliko se trudi da se dopadne a licni sarm i harizma i televizorski karakter su mu dzinovska nula. da ne pominjem da nikada nisam video da je napravio nesto sto bih zeleo da ponovim. dok ovo pisem sprema jelo od brancina u kome se nalazi riba, prsuta, kari, chilly, rukola, pinjole, pirinac i sargarepa, wtf?!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...