Jump to content
IGNORED

TV kuvari, njihove emisije i kulinarski putopisi


darling

Recommended Posts

oprosti, ja mislio pomoći

 

put do pakla...

 

nemoj da se vredjas, nisam ni tako mislila, vec me mori kako to da iz mog pisanja do sad nisi provalio koliko se razumem u kuhinju i da sam rizoto savladala jos u proslom veku, lazem, tek kad sam upoznala dzjemija, do njega je bio samo pilav, dakle, da sam rodzena italijanka u kuhinji i da ocu da saznajem finese s lica mesta... a ti mene na jubito gde kuvaju i kurta i murta :D

 

 

a rizoto sam samo jela sinoc kasno, kada smo se vratili iz kijantija  

 

jeste pili kjanti?  :)

 

fala za bundevoto. pamtim recept za kad bude prilika.  

Link to comment

Ovako i ja.

Kuvala sam testenine i sa i bez ulja i zakljucila da je ulje uglavnom suvisno. Losa testenina ostaje losa i slepljena i sa uljem i bez, a dobra je dobra kako god.

dobre paste ne lepe se na milion načina, a loše samo na jedan.  :Jova:

Link to comment

Nemamo temu pa ovde..... Danas kupljeto, na snizenju (15e).... Delovalo mi u rukama solidnije na nivou recepata of Jerusalema I Plentyja... 7c86db70ca3d1fe044bcc7f402b8d761.jpg

Edited by yolo
Link to comment

rekao bih da valja, drzao sam u rukama i plenty i jerusalem i uzeo sam ovu, ne samo zato sto je manja po gabaritima i manje luksuzno napucana, nego mi se cini da su recepti konkretniji i jednostavniji. mislim kod njega je sve jako prosto, 3 namirnice super slozene i vozi, ali ovo je bas totalni minimalizam do perfekcije. prvi recept koji sam otvorio je bila neka grilovana sipa i skampi sa krupno nasecenim komoracem i listovima necega, valjda korijander, dresing limun i mulje. sta ima da se doda i oduzme, to je kuvanje za nas hendikepirane, 12 minuta pored sporeta. ili neki drugi gde je grilovana skusa, nesto zeleno tipa neke salate, bejbi spanaca, endivije, ne znam tacno i preko toga saka onog krupnog suvog grozdja. i dresing. onako savrseno na prvu loptu.

Edited by yolo
Link to comment

 sta ima da se doda i oduzme, to je kuvanje za nas hendikepirane, 12 minuta pored sporeta.

 

zar ne kuvamo tako svi? 

s skusom s gradela i grins, suvo grozdje je visak.  :fantom:

Link to comment

gledam sa zenom gordona remzija. ja volim da ga gledam jer mi deluje ozbiljno i dovoljno je ruzan da mu verujem. sa druge strane, moja zena se upravo zali na to. ruzan je, ne gledljivo je. helou, ovo je kuvanje, nije playgiri, covek prodaje nesto drugo. posto nisam hteo da promenim kanal, na kraju je reterirala i promenila pricu. podseca je na pevaca modern talking a to joj budi neprijatna secanja iz detinjstva. e, to je argument. da sacekamo da napravi neto sa tunom i jajima, pa cu da razmislim da li da joj predam daljinski ili ne....

Link to comment

Gordon Remzi ide do mega simpatičnog ako ga dovoljno dugo gledaš. Preporučujem The F Word serijal sa YT za dokone i volim što fura tu neku kulturu™ kuhinje i rada i boravka u njoj  a najzahvalniji sam mu što me je doveo do Marka Pjer Vajta, njegovog gurua koji je teški filozof™ kulinarstva :)

Link to comment

Covek je hodajuci bukvar za kuvanje, sad je u par minuta objasnio cemu sluze zacinske biljke (desetak njih) i gde najbolje idu™. Dzejmi bi uzeo jednu od njih i smarao za isto vreme.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...