Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

a jel ste provalili da te crvene ima punjene sirom pa onda ukiseljene, u malim teglama? valja li to cemu?

Ja sam video nesto punjeno tunjevinom. Pravio bih to da mi umesto tondo piccante calabrese nije stiglo seme za jalapeno

 

http://lamiacucinacasalinga.forumcommunity.net/?t=23289734

 

Inace postoje (najmanje) dve jako slicne vrste ovih okruglih crvenih

 

pep20.jpg

 

baciodisatana.jpg

 

Izgledaju maltene potpuno isto ali im se ljutina debelo razlikuje. Tondo je blaga a bacio di satana opravdava ime :)

 

Barem ova biljka sto sam je ja uzeo na pijaci zasluzuje da se tako zove.

 

Dok su na biljci razlikuju se po tome sto bacio raste na dole a tondo na gore ali kad se uberu plodovi potpuno isto izgledaju.

 

Jednom sam probao da zaljutim neko jelo sa njom i stvarno je nisam osetio ali kada se jede sveza ubija.

Edited by katamaran
Link to comment

pa to i ja pisem, da je ljutina samo u semenkama.

 

a jel ste provalili da te crvene ima punjene sirom pa onda ukiseljene, u malim teglama? valja li to cemu?

 

ima to i na zemunskoj pijaci, ali nisam siguran da li su ove ljute ili one druge sto ih katamaran kacio. nisam probao, ne znam koja je cena, videcu sutra kad odem do pijace.

 

@katamaran

vredi li od sataninih poljubaca praviti neki od soseva koje si kacio? koji?

Link to comment

Nisam probao. Premalo plodova.

 

Kad ih je komsinica videla rece mi da su one odlicne u ljutenici.

 

btw poslednjih par tura onog thai sosa sa dzinkama sa pijace mi ispada mnogo ljuce od onog prvog.

Edited by katamaran
Link to comment

Izgledaju maltene potpuno isto ali im se ljutina debelo razlikuje. Tondo je blaga a bacio di satana opravdava ime :)

 

bas htedoh reci, ja sam kupila takve punjene sirom nekoliko puta, i bile su mi odlicne kad su ljute, a prilicno bzv kad su slatkaste. nisam znala da se radi o razlicitim vrstama.

 

kupih srirachu po preporuci foruma. nece to dugo da traje :D mada, u americi sam bila nasla taj hot cock sauce (hung long foods®) sa dosta bluka, majko mila kako je to dobro!

 

ovaj:

 

0002446306105_500X500.jpg

 

a i mene zanima odgovor na gazzino pitanje o cuvanju home-made varijante sosa.

Link to comment

 

 

 

a i mene zanima odgovor na gazzino pitanje o cuvanju home-made varijante sosa.

 

 

bump. naleteo na neki jeftilen od ljutih, 100 kinti kilo pa uzeh pola da probam sta ce da ispadne bez kuvanja. imam tih kuvanih sosova za 2 zivota. planiram pola stavim sa semenkama, pola da izvadim, sve to da nabijem u blender, dodam bluk, so, sirce, paradajz sok od babe sto sam kupio i mulje i da napravim nesto od toga. bumo videli.

 

EDIT - http://jeanetteshealthyliving.com/2014/04/fresh-thai-chili-garlic-sauce.html

 

kazu moze, u frizider.

Edited by gazza1
Link to comment

javi kako je uspelo! cenim da cu i ja pokusati da napravim cim posrcem ovu srirachu.

 

ja inace nisam jela ljuto do pre par godina, ali uopste. a onda sam otkrila chili papricice  :wub:  :piggy: i dalje prilicno ne volim ljutinu od bibera, rena, djumbira, ali papricice! uhh.

Link to comment

Probajte onaj thai sto sam ranije postavljao. Odlican ispadne sa najjeftinijim paprikama sa pijace (5 kinti komad) Ja ga pravim od 20 komada i  ispadne otprilike 1.5 velika tegla.

 

 

edit: naravno obavezno crvene zbog boje sosa. Verujem i da bi od zelenih ispao dobar sos ali bi ruznije izgledao. 

 

 

paradajz sok od babe sto sam kupio i mulje 

 

Mislim da paradajz znacajno skracuje trajnost sosa. Nisam nailazio na ulje po receptima.

 

Meni se svidelo kad sam dodao vuster u jedan.

Edited by katamaran
Link to comment

Nego jel jeo neko ovaj?

 

%C4%8Cili-sos-300x300.jpg

 

Meni bolji od hajnca a mnogo jeftiniji. Kad zavrsim burito sa gornje strane ga prosaram ovim i bude savrsen. Jedino me je izdao kad sam pravio kiselo-ljutu supu jer mi je trebala 1.5 bocica da je zaljutim.

Link to comment

Veoma snažan ukus crvene paprike, ljutina, kaži ga, kao tabasko. Odlično za zaljućena jela sa mesom i povrćem na kuskusu, a ja je bogme stavljam i u hladni homemade sos - kiselo mleko, maslinovo ulje, bluk i harissa.

Link to comment

meni je ova harissa  iz maksija dominantno kisela pa tek onda ljuta, ako za nju pitas

 

Jeste, baca na kiselo, neki put to treba malo neutralisati. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...