Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Evo vam recept za srirachu

 

 

Razmisljao sam da ga probam sa nekim mojim papricicama al me smorilo ovo visednevno fermentiranje.

 

edit: sledeci recept koji sam pogledao trazi mesec dana fermentacije  :isuse:  Mozda jos i probam srirachu.

kako ovo izgleda super :))

Link to comment

Bishop's crown

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Bishop's_crown

 

Gde da jurim babu?

 

Mada je meni za seme neophodno da budu crvene (zrele)

 

Kad smo vec kod neobicnih oblika za sledecu sezonu planiram da gajim i penise :)

 

penis (peter) peper

 

tesko za objasnjavanje, u sredini je pijace, nema repera. javi se u inbox da te povedem do babe sutra, ne izlazi ona svaki dan na kalenic. mislim cetvrtak - nedelja, s tim da ume da zaobidje petak ponekad. ili da cetvrtkom dodju njena deca (45+) kod kojih nikad nisam video papriku.

 

svasta je bilo danas od ljutih na kalenicu, nije lose da obidjes.ovo je klimaks sezone paprike, video sam i one skroz okrugle sa debelim mesom, velicine veceg cherry paradajza.

 

edit - te su sa linka, iste takve zelene. 

Edited by gazza1
Link to comment

Hvala puno. Provozacu se biciklom do Kalenica pa cu valjda nesto naci.

 

one skroz okrugle sa debelim mesom, velicine veceg cherry paradajza.

 

Te gajim :)

 

Uzeo sam ih na pijaci ali sam prilicno siguran da je to baccio di satana (poljubac djavola)

 

sito-bacio-di-satana-2.jpg

Edited by katamaran
Link to comment

pitanje, imam teglicu malu ljutog chilli praha. da li od toga moze sos da se napravi? ja ga uglavnom ubacujem u jela, ali vrlo retko. vise bih ga jeo kao sos. tj. pre bih pojeo ovu teglicu u sos stanju. gledao sam na youtube da nadjem nesto slicno, ali nisam nasao. pale su mi neke ideje, ali da pitam vas ovde, sta mislite o tome? koliko je izvodljivo i da li je?

Link to comment

naravno da je izvodljivo. obicno je baza tj osnova svez paradajz(sa domacim sokom od paradajza je jako dobro) u koji se obicno dodaje po zelji - hot chilli prah, beli luk, zuti secer ili med, Worcester za punocu ukusa I malo sirceta po zelji(jabukovo ili limun cedjeni)

moj savet ti je da probas vise kombinacija sa razlicitim odnosom sastojaka dok ne dobijes sos po tvom ukusu. so I biber po zelji

I, da - zapisuj, da bi sledeci put dobio isti rezultat.

Link to comment

Mogao bi biti vrlo ljut. Scotch bonnet ti je skoro isto sto i habanero.

 

Moja porasla ko nenormalna a nikako da procveta  :cry:

 

Sad je izbacila i gomilu necega sto lici na pupoljke pa cu videti sta ce da ispadne poo ovom budjavom vremenu.

Link to comment

naravno da je izvodljivo. obicno je baza tj osnova svez paradajz(sa domacim sokom od paradajza je jako dobro) u koji se obicno dodaje po zelji - hot chilli prah, beli luk, zuti secer ili med, Worcester za punocu ukusa I malo sirceta po zelji(jabukovo ili limun cedjeni)

moj savet ti je da probas vise kombinacija sa razlicitim odnosom sastojaka dok ne dobijes sos po tvom ukusu. so I biber po zelji

I, da - zapisuj, da bi sledeci put dobio isti rezultat.

 

hvala!

 

ako sam te dobro razumeo, ovako bi to izgledalo:

 

isecem jedno tri veca paradajza [skinem kozicu i povadim semenke?]

hot chilli prah

beli luk

zuti secer

worcester

malo sirceta po zelji [ovde bih verovatno koristio pirincano sirce]

jedan limun cedjeni

so

 

sta posle da radim sa ovom smesom? ok, izblendiracu kao sto sam video u jednom od ovih video snimaka. ali da li treba da stoji nekoliko dana ili da kuvam odmah?

Link to comment

super!

Zaboravih se da taj tvoj cili prah nije cista paprika. Vidi koji mu je sastav pa onda u sos nemoj da dodajes sastojke koji su vec u njemu (kim i slicno)

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...