Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Taj jos nisam probao ali generalno volim slatke. Ako lici na ovaj gulas mi je ispao fenomenalan sa njim

 

post-49-14018055652558.jpg

 

Odlican na krompiricima i piletini ali me je ta kombinacija vec pomalo i smorila.

Link to comment

 

 

znalci, kako cenite ovo?

 

retko jedem ljuto, ali Eruš Pištu nemilice trošim gde god mogu. potpuno je van konteksta čili soseva o kojima vi ovde govorite. ovo je pasta, slana i dobro ljuta, baš mirišljava i jarko crvena. mažem na hleb, zaljućujem riblje čorbe, turli tave, tortilje, perkelte...

Link to comment

Ko voli bas, bas ljuto obavezno nek uzme ovo na prolece kad se pojavi na pijaci. Ne znam da li je stromboli ili etna jer sam je uzeo na pijaci ali otprilike tako izgleda

 

stromboli.jpg

 

mali i tanki plodovi ali zlo. Sad sam ubrao dve da ostavim seme za prolece. Na kraju sam pojeo same papricice bez semenki (po pravilo je gro ljutine u semenu) i hocu da riknem. Peku me usta i usne jos mi i nos procureo.

 

Sad pojma nemam sta da radim sa pedesetak tih papricica. Preljute su da se jedu ovako a za neki sos ce biti muka pogoditi mere za ostale sastojke.

Link to comment

attachicon.giferos_pista.jpg

 

znalci, kako cenite ovo?

 

 

 

ne bih se nazvao znalcem ali jako cenim i obicno imam na lageru.

i da, slano je, mora se prvo staviti to, pa po potrebi dosoljavati, inace moze da bude belaj.

 

ovo cudo koje kupujem u Bezdanu, tj. Bezdanski grom, ipak mi je za nijansu kvalitetnije, nije toliko slano, nema nikakav konzervans i stavljaju izvanrednu papriku.

Link to comment

Ko voli bas, bas ljuto obavezno nek uzme ovo na prolece kad se pojavi na pijaci. Ne znam da li je stromboli ili etna jer sam je uzeo na pijaci ali otprilike tako izgleda

 

stromboli.jpg

 

mali i tanki plodovi ali zlo. Sad sam ubrao dve da ostavim seme za prolece. Na kraju sam pojeo same papricice bez semenki (po pravilo je gro ljutine u semenu) i hocu da riknem. Peku me usta i usne jos mi i nos procureo.

 

Sad pojma nemam sta da radim sa pedesetak tih papricica. Preljute su da se jedu ovako a za neki sos ce biti muka pogoditi mere za ostale sastojke.

osusi cele papricice, sa njima mozes sve™

 

da ih turis u mulje cele, da ih tucas, pa opet cele u pasulj ili podvarak

Link to comment

osusi cele papricice, sa njima mozes sve

 

da ih turis u mulje cele, da ih tucas, pa opet cele u pasulj ili podvarak

Nikako ne uspevam da potrefim kolicinu kad pokusam nesto da zaljutim celim papricicama. Sa ovima bi to bilo posebno tesko jer su minijaturne a zverski ljute.

Link to comment

ja jos imam u frizideru skoro kilo nekih papricica koje nisam jos uradio. hteo sam da ih radim sirove pa samo u so i maslinovo ulje i mozda balzamiko, sad sam se predomislio pa cu da ih isprzim na tiganju prethodno iseckane. so, sirce i puno mulja, pa u teglu. kapiram da ce tako duze da pozive nego da ih cuvam sirove. nemam nameru da pravim nikakav sos nego prosto nekakvu seljacku ljutenicu starog kova.

Link to comment

Uradi ovako - ispeci zajedno u rerni desetak običnih crvenih i desetak većih ljutih papričica, pa standardan ajvar tretman - oladi, oljušti, iseci na grubo i uprži/udinstaj, pa ih onda poslaži u tegle sa čenovima bluka isečenim na veće komade, tipa pola cm debljine svaki. Ludilo varijanta, ja to pravio pre dve godine, kros između ajvara i ljutenice, jeo sam kašikom dok nije nestalo (i ostavio jednu teglu za nekog kepeca iz španskih pripizdina, koji je nije pokupio pa je vrisnulo :mad: )

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...