Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

:lolol:  da li produćkaju gušana za te pare, kao bonus

 

Običan HP 12 evra, a Woodsmoke 16 evra  :0.6:

 

jbt, cene su za sve barem dva puta vece nego sto bi trebalo da budu da moze da se kaze da nisu bezobrazni (a i tada bi imali ozbiljnu marzu). uopste mi nije jasno ko to kupuje.

Link to comment

jbt, cene su za sve barem dva puta vece nego sto bi trebalo da budu da moze da se kaze da nisu bezobrazni 

 

E baš tako, odlična računica.

A ko kupuje, pa kontam da ima skorojevića bez mozga koji će se zalepiti na strano i šareno.

Link to comment

Sazrela mi prva dva habanerosa (od ukupno 6 kolko ih za sada imam)

 

Od prve cu da napravim neki cili. Verovatno nesto na ovu foru gde ide samo jedna do dve

 

http://myheartbeets.com/habanero-chili/

 

Videcu koliko cu uspeti da ih odgajim do kraja sezone pa ce ostatak verovatno u sos. Osim ako se ne navucem na cili :)

 

Ponovo je pocela da izbacuje pupoljke pa ima nade da ce ih biti jos.

Link to comment

Black royal mi jutros bila preljuta uz dorucak pa mi pade na pamet ideja da napravim zacin od njih. Nabrao desetak + jos desetak nekih drugih mozda i ljucih proprzio sa kimom da dehidriraju i na kraju samleo u super secku. Dobio sam samo dve supene kasike zacina ali ono je otrov.

 

Pojeo sam ostatak sa kasicice kojom sam prebacivao iz secka u teglicu i jedno 10 minuta se osecam kao da ljubim vulkansku lavu. Usne ko da sam se nakarminisao.

Edited by katamaran
Link to comment

Ladno sam imao probleme sa stomakom posle  :isuse:

 

Znam da cete reci da sam izdao hard kor al ovo ce morati da se presece necim. U receptu dodaju jos alevu, beli luk i origano i to sve na gomili zovu chili powder.

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo vam recept za srirachu

 

 

Razmisljao sam da ga probam sa nekim mojim papricicama al me smorilo ovo visednevno fermentiranje.

 

edit: sledeci recept koji sam pogledao trazi mesec dana fermentacije  :isuse:  Mozda jos i probam srirachu.

Edited by katamaran
Link to comment

Na kraju sam napravio katamaranachu  :s_d:

 

40-ak malih ljutih papricica, dve velike slatke, voda, sirce, secer, so, beli luk, persun, koncentrat paradajza i vuster. Ukus sam podesavao u hodu. Za razliku od onog tajlandskog ovaj sam kuvao. Stavio sam i vise secera al sanse nema da pokrije ljutinu iz ovih zvercica pa je ljuto bas dominantan ukus.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...