Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

14 minutes ago, Caligula said:

 

 

  Hide contents

E ali najbolje kada im babe crtaju onaj znak na chela :isuse:

 

Upale su u stanicu kao one Monti Pajton huligan bake :lolol: pa jebote kakva parodija

 

Ne znam, posle ovoga ja sam resetovan. Svaka sezona sve gora. Onaj Picolato se vrv grohotom smeje

 

 

i meni su babe iz Monty Pythona bile prva asocijacija.

  • +1 1
Link to comment

Aj sad malo poštovanja prema baci.

 

Lepo je sve rekla za HOLA! 11.02.2024.

"After three seasons of understanding the male experience, it wasn’t about ‘Oh, let me make it female.’ It’s about what was done so well. What I can bring that is new is to talk about female insecurities and fears, and the generational pain that we carry. It’s about how we face our sexuality, and understand justice, loss and loneliness, and the existence of God."

Issa Lopez

 

Dakle, TD iz vizure jedne bake.

 

(Interesantno, Issina godina rođenja ne piše ni na Wikipediji, ni na IMDb-u.)

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, klimt said:

Aj sad malo poštovanja prema baci.

 

Lepo je sve rekla za HOLA! 11.02.2024.

"After three seasons of understanding the male experience, it wasn’t about ‘Oh, let me make it female.’ It’s about what was done so well. What I can bring that is new is to talk about female insecurities and fears, and the generational pain that we carry. It’s about how we face our sexuality, and understand justice, loss and loneliness, and the existence of God."

Issa Lopez

 

Dakle, TD iz vizure jedne bake.

 

(Interesantno, Issina godina rođenja ne piše ni na Wikipediji, ni na IMDb-u.)

 

 

OK

 

sezona 5 bice o genderskim opredeljenjima i kako mlad covek moze da otruje pola San Franciska zato sto mu je uginuo ruter

 

ken vejt

  • Haha 3
Link to comment
5 hours ago, 3opge said:
  Hide contents

poslednja epizoda ledene gluparije rula: konacno spoznajemo istinu, pleme pobunjenih baba koje se skrivalo u nekoj shupi je izvrsilo oruzani prepad na stanicu, utovarilo ceo trust mozgova u kamion i odvezlo ih na najhladniji led.  potom su naucnici skinuti do gola i naterani da jure mecku a misterija odsecenog jezika ostaje da se razresi u nedajboze sequelu. 

 

a mozda je pisac™ to hteo i da postigne, da gledaoci to otkriju, ipak se serija zove true detective..:fantom:

-henk je prebacivao telo, on je mogao odseci jezik ali nit je imao motiv, nit bi ga imao gde cuvati itd itd dakle nie on

-isto vazi i za veselu druzinu, nema smisla da su svojoj™ odsekli jezik, cuvali ga godinama, da bi ga ostavili na mestu kad bi otkrile ko je ubio eni.. dakle otpadaju i oni..

-jezik bi imalo smisla cuvati jedino tu gde su bili naucnici, gde su uostalom i cuvani uzorci leda itd, al da stavimo na stranu da klark i nije rekao da nisu naucnici, sto bi oni sekli jezik i kao krucijalni dokaz drzali ga u svojoj kuci™, kad je poenta bila da se telo stavi sto dalje od njih...

 

long story short pisac™ se jednostavno zajebao, i u momentu kad je to shvatio, nije mogao da izvuce™ pricu, pa su jednostavno to izignorisali kao da jezika nikad nije ni bilo..:fantom:

Edited by Shaq
Link to comment
35 minutes ago, Shaq said:

on je mogao odseci jezik ali nit je imao motiv, nit bi ga imao gde cuvati itd itd dakle nie on

On je, Džon Hoks je u Behind the Episode intervjuu potvrdio da je on odsekao jezik.

 

To nije sve…dva dana pred finale izašao je video intervju sa Džodi za MSN gde iz čista mira otkriva ko je ubio naučnike 

Spoiler

ili kako je ona rekla “it was the justice ladies”. :lolol:

 

Cenim da je taj video vrv greškom pušten 2 dana pre umesto 2 dana posle jer je stajao par sati pa je obrisan (naravno, prelio se na reddit i, iako su brisani postovi gde se referiše na njega, previše ljudi je videlo taj jedan deo razrešenja (i dalje je ostalo more neodgovorenih pitanja, ko je ubio Annie, ko je napisao We Are All Dead na tabli, ko je podnetnuo jezik, gde je Tagaq, ako su naučnici nastradali tako kako je onda Otis zadobio identične povrede pre 30 godina… itd.)). Džodi je tu još objasnila da je poenta sve vreme bila u tome

Spoiler

koliko su žene Ennisa nezaštićene i nevidljive, toliko da nikom nije ni palo na pamet da neku od njih sumnjiči, kao, toliko su nebitne, čak ih ni publika nije registrovala… :unsure: 
 

Tako da, sinoć je bio shitshow all around, jer ljudi su bukvalno posle prve epizode izneli teoriju da su one dve čistačice umešane. U jednoj sceni se jasno video otisak šake koji se poklapa sa šakom čistačice kojoj fale delovi prstiju + blocking technique svaki put kad bi kamera snimala ovu drugu. Jbg.

Issi Lopez su trebali da dozvole da snimi Night Country horor film od dva sata max. Ovde nema materijala za seriju a pogotovo ne za police procedural (+ vrišteće je da ova žena ne poznaje žanr, ne zna da napiše kohezivnu detektivsku  priču a i ne zanima je, ona je htela nešto da kaže o spiritualnom, o mentalnom zdravlju, o generacijskim traumama, o native zajednici…). Bez True Detective IP, bez referenci koje su samo fan service a nemaju veze sa ovom pričom… verovatno nikad ne bi ubedili Džodi Foster da učestvuje, doduše. Ali bilo bi garantovano koherentnije od ovoga.

Edited by Patty Lee
  • +1 2
Link to comment

Nije tako strašno kao što pišete...

 

Spoiler

još je gore od toga.

 

Spoiler

Mada mi se svideo tajming, pred USA izbore, sa analogijom ovih bakuta - mora rulja da uzme stvar u svoje ruke i počisti svoje dvorište.

 

Sve u svemu loše iskorišćena potencijalno glavna "karta" na koju može da se igra u ovakvom žanru, a to je konstanta jebena mrakača koja pojačava efekat jezive atmosfere.

 

Link to comment
33 minutes ago, Patty Lee said:

On je, Džon Hoks je u Behind the Episode intervjuu potvrdio da je on odsekao jezik.

 

 

  Hide contents

 

 

  Hide contents

 

 

kaem iako je on bio najblizi da uradi to, opet nema smisla..

prvo nisu bili u zavadi™

drugo gde ga je cuvao, kuci u zamrzivacu?

treca, sa kojom uopste idejom? Nadajuci se da ako se nekad i otkrije ko je ubio eni da ga postavi na mesto zlocina njenih dzelata, a pri tom i on naknadno ucestvovao u skrnavjenju tela..

cetvrto, moglo je da se desi da babe ubice ne otkriju ko je ubio eni i sta on bi cuvao taj jezika do kraja zivota, i onda kad pandrkne, nadju jezik kod njega, ako ga je cuvao kuci i onda ispadne da je on bio ubica..

totalno jedna nebulozna prica..:fantom:

 

Edited by Shaq
  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Mogla je prva i poslednja epizoda, bez ičega između. 

 

Meni se, naravno, sviđa nevidljivo bapski indigenous femino rasplet, to je moja šolja čaja, jeeej osveta ljutih žena :whip2:

Mogli su komotno sve muške uloge dizbace, osim onog porodičnog nasilnika koga su ubile :covid19:

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, klimt said:

 

 

  Hide contents

 

 

1. Džodi ostavi samu partnerku sa očigledno suicidalnim namerama i ode da legne, pa je posle vitla po vejavici.

 

2. Navaro se trgne, pa spase Džodi, al na kraju, kad je sve gotovo, ode jer je opet nešto zove.

 

1. Ostavila je jer je trigerovala poginulim sinom. 

2. Pa, to nije ništa neuobičajeno i van zemlje tame™

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, Shaq said:

prvo nisu bili u zavadi™

drugo gde ga je cuvao, kuci u zamrzivacu?

treca, sa kojom uopste idejom? Nadajuci se da ako se nekad i otkrije ko je ubio eni da ga postavi na mesto zlocina njenih dzelata, a pri tom i on naknadno ucestvovao u skrnavjenju tela..

cetvrto, moglo je da se desi da babe ubice ne otkriju ko je ubio eni i sta on bi cuvao taj jezika do kraja zivota, i onda kad pandrkne, nadju jezik kod njega, ako ga je cuvao kuci i onda ispadne da je on bio ubica..

 

Čekaj ti sad tražiš logiku u ovome?

Side Eye Reaction GIF by MOODMAN

 

Koliko sam razumela to je uradio za slučaj da se ovi iz rudnika okrenu protiv njega, dakle radi potencijalne ucene. Podmetnuo ga je jer je bio prvi na mestu zločina.

Mislim, ni to to nema nikakvog smisla, jer odsečeni jezik dokazuje šta?  On vodi samo ka Henku i ne upliće nikog drugog, kako je to dobar materijal za ucenu?

I nije valjda da nosi jezik sa sobom 24/7 već sedam godina, zlu ne trebalo? Ili je trčao da se vrati kući da ga donese pre nego što dođe Denvers?

Možda treba da zaključimo da je Henk debil.

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
Spoiler

Negde pred kraj me uhvatio smeh ... epizoda je krenula sa "stupid white people", što bi rekao Edi Marfi, koji idu u mračan podrum/pećinu gde je monstrum i ne pale svetlo, onda je krenula ono kvazi naučno MacGuffin objašnjenje čitave "zavere", da bi pred kraj sve se pretvorilo u parodiju sa sindikatom čistačica koje osim što su uletele u stanicu kao stomtruperi su posle svega još i kotrljale narandže po snegu i stanici da malo ubace mistike i zavaraju trag hahahahah. Kad gledaš kao zajebanciju, nije ni loše na kraju ... 

 

Edited by hansolo
  • +1 1
Link to comment

Nedostaje Uajni da ovo prokomentariše.

 

Ovo je nešto najgore što sam gledao, a svašta sam gledao.

Edited by Malvo
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...