Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

 

Btw, istog dana kad je izašla peta ep. nabasam na intervju sa  Džon Hoksom (Henkom) u GQ.

 

Dakle, njima je trebalo da Henk umre (iz nekog razloga), pa su čitavu scenu preradili da bi to moglo da se desi. Stvari se dešavaju zato što treba da se dese, vreme je da se dese, ne zato što se pre toga desilo nešto drugo pa je neko ponašanje/ishod logičan. Vrh. Zato je malog Prajora izbacila žena posle 11-12 dana prekovremenog rada (wow), zato je Džodi telepatskim moćima skontala da je Henk rovario po Piterovom laptopu (meni je ovo ubedljivo omiljeno, jer na laptopu su samo fotografije, koje Henku nesumnjivo nisu nepoznate, te se ovde implicira da je Piter imao negde na laptopu NAPISANO šta je problem sa njima :lolol: (koji inače i nije problem jer kakve veze ima da l si levoruk ili desnoruk, svi koristimo obe ruke, majka mu stara?!) ne bi me čudilo da postoji “sus shit” folder na desktopu a unutra notes sheet sa naslovom to whom it may concern)*, zato Džodi dovodi džankija kući i pred njim ostavlja pištolj na pult kao prava iskusna policajka, zato Henk eskalira sa remećenja mesta zločina na (potencijalno dvostruko) ubistvo…
 

*to je posebna priča. Taj stari slučaj gde su Denvers i Navaro zataškale ubistvo. Emocionalno ssm investirana 0%. Njih dve su toliko neprijatni likovi da ja uopšte nemam onaj momenat “dobro, uradile su nešto što nije trebalo ali sam i dalje na njihovoj strani” ili “to je bilo protivzakonito ali god dammit, it was the right thing to do”… više sam u fazonu, pa i treba da najebete obadve kad ste nesposobne za medalju.

 

Pa kad sam tu da se izvinim ChatGPT-ju, legendo, tebi da su dali da pišeš scenario, ti nikad ne bi bio ovako nešto uradio…


 

Quote

Your character meets a dramatic end in this episode. What did you think when you first encountered his death in the script?
It was a very different scene. It was the problem scene out of the five episodes that I was in, and Issa agreed. We met—Jodie and Kali Reis and Isabella Star LaBlanc and Finn Bennett and I. We had a couple of weeks to have all-day meetings where we would read the episodes, discuss, rewrite together. We rewrote that scene piece by piece to try to make it more believable, more subtle, and just more in service to the story as a whole.

Was Hank not going to die originally, or die in a different way?

The strokes were much broader originally. And there were things that strained credibility. So it was all about making it believable. Even up until we were shooting—I came in to shoot on that day and an idea had come up about how if Jodie's somehow unarmed, it can all work. If she's got a weapon on her, it's probably not going to work. So the idea that she takes her sidearm off and lays it on a table, and then I pick up that weapon—that was something that was decided at the last moment.

 

 

 

 

  • +1 3
  • Haha 1
Link to comment
2 hours ago, Halvard said:

Meni je najviše žao mučenog Prajora juniora, dečko jedini tamo realno radi neki detektivski posao - Džodi uglavnom bistri po nekim papirima, Navaro ide okolo i bije se sa random ljudima, dok on zapravo jedini istražuje i otkriva stvari. Off screen, uglavnom, ali 'ajde, makar nešto. A nagrada za to je da svi seru po njemu, žena ga ostavlja jer nije došao na večeru tipa dva dana, a evo sad postaje i oceubica. 

Kad smo kod toga, za njegovog oca se ispostavlja da je tipičan korumpirani pandur koji duguje uslugu nekim sumnjim tipovima, dakle ništa spektakularno monstruozno, da bi onda preko noći postao voljan da ne samo ubije svedoka u slučaju koji se istražuje, već i sopstvenu koleginicu. Pred svedocima. Well, that escalated quickly!

 

 

 

Daj malo spoilera za one sto ne gledaju

 

BTW

 

Spoiler

Otac je pukao jer ga je ispalila ruskinja, slao joj pare, razocaran u zivot. Inace cela ta scena je toliko izmestena iz vec poprilicno izmestene i razudjene radnje da mi nije jasno na kojim su drogama bili dok su pisali - da se i jednog trenutka ne zapitaju sta je motiv i zasto bi mladi polismen pucao ocu u glavu umesto u ruku, nogu... ovaj dosao da hapsi/ubije (???) dzankija jebote  jer ce mu plata skociti sto evra.

 

Dalje, ovo sa "lavinom"... zasto prosto nisu uveli vanzemaljce u pricu, ne zezam se, polarni je krug, sestomesecna noc, manje bi bilo cudo da se pojavi leteci tanjir nego da ovi, dok ih zatrpava lavina, slazu uredno svoje prnje.

 

Napravili su od serije buvljak jebote

 

Odgledacu sestu epizodu samo da bi mi bilo makar malo lakse sto zivim u Srbiji.

  • +1 1
Link to comment

Ne treba ti više spojler, pa prošlo je tri dana.

To za lavinu i mrtve naučnike je izgleda sve nebitno (a meni taj slučaj bio jedno 10x zanimljiviji od Annie K.). 

Mislim, freak accident, a imaju Rejmonda Klarka koji je… negde… niko ga ne traži… case closed, šta.

Queue Move Along GIF by UK Games Expo

  • +1 1
Link to comment
17 hours ago, goofs said:

… da sam to hteo da gledam ne bih uzimao TD.

Ne znam, ne sećam se više je l smo pominjali to ovde ali ovo originalno i nije TD. Issa Lopez je napisala Night Country i ponudila HBO-u, njima se svidelo ali očigledno je neki executive genije smatrao da će lakše i bolje prodati ovu priču kao četvrtu sezonu TD. Zato su vrv ovi easter eggs poput Rastovog ćaleta, spirale, Lone Stara, Tuttle porodice, onog citata na samom početku prve ep (citat je izmišljen ali se pripisuje liku iz "The King in Yellow" Roberta Čejmbersa)… nakalemnjeni naknadno, da deluje da je sve deo istog univerzuma.

  • +1 3
Link to comment

Mada, meni je najveća misterija zašto je Džodi rasista (a bila je jebeno udata za Inuita!) i zašto se na internetu nije poveo krstaški pohod protiv nje zbog toga :fantom:

Link to comment

jos nismo razjasnili ni Feng Shui  i Yin Yang mocne spirale koja se pomalja na svakoj dascici i izaziva halucinacije al samo kod Inuita i onih koji se tako osecaju.

Link to comment

Prave su tetovaže, nego je ćerka od Džodi isprobavala kako joj stoji pa je dozvolila onoj baki da joj ih nacrta krejonom.

  • Hvala 1
Link to comment

Odgledao i petu, druga sezona TDa (nominalno najlošija do sada) je Sedam Sakupljača Kostiju za ovo, strahota. I što bre u vuglu svi pucaju, aman!

 

4 hours ago, Patty Lee said:

Ne znam, ne sećam se više je l smo pominjali to ovde ali ovo originalno i nije TD. Issa Lopez je napisala Night Country i ponudila HBO-u, njima se svidelo ali očigledno je neki executive genije smatrao da će lakše i bolje prodati ovu priču kao četvrtu sezonu TD. Zato su vrv ovi easter eggs poput Rastovog ćaleta, spirale, Lone Stara, Tuttle porodice, onog citata na samom početku prve ep (citat je izmišljen ali se pripisuje liku iz "The King in Yellow" Roberta Čejmbersa)… nakalemnjeni naknadno, da deluje da je sve deo istog univerzuma.

 

Ovo je baš sranje onda, podvalili su nam. Ja ovo ne bih gledao da nije TD. Sad ću pogledati i šestu, ali...

 

GIF by SkySlope

  • Haha 1
Link to comment

Nekako izbegavam da čitam šta pišete, ali ovako površno uspevam da pohvatam bi trebalo da izbegnem petu epizodu i batalim skroz? :D

 

Link to comment

Kad pomislim da su imali očigledno rešenje za napet zaplet, Yellow king - Yellow snow...

 

Umesto "She's awake", moglo je da bude Zappino mudro upozorenje: "Watch out where the huskies go, and don't you eat that yellow snow"

 

To je mogla da bude i uvodna špica.

 

 

 

Nemam komentar za petu epizodu. Nažalost, sve ste u pravu.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment
33 minutes ago, Milošica said:

Nekako izbegavam da čitam šta pišete, ali ovako površno uspevam da pohvatam bi trebalo da izbegnem petu epizodu i batalim skroz? :D

 

ne brate gledaj obavezno

Link to comment
35 minutes ago, Milošica said:

da bi trebalo da izbegnem petu epizodu i batalim skroz? :D

 

Apsolutno ne, treba da patimo zajedno.

  • +1 1
  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...