Jump to content
IGNORED

True detective


mammy two shoes

Recommended Posts

Ovo je nešto najnajnajnajnajnajnajnajgluplje što sam pogledao u poslednjih ko zna koliko godina. 6 sati izgubljenog života.

  • +1 4
Link to comment

Leb te jebo ovo treba gledati kao parodiju na True detektiv i smejati se do uginuca

 

Vidis na ulici/u kafani coveka koji izgleda kao vic, sav nelogican i propao a poznat ti je nekako - i setis se da je to bio najbolji djak i najuspesniji frajer u srednjoj skoli. E onda kada to povezes krenes da ga posmatras drugacije, sa nekom morbidnom radoznaloscu tipa "sta li mu se desilo?"

 

Tako i TD franshiza - znam kakva je bila prva sezona i ovo me tera da gledam do kraja samo da vidim koliko nesto sto je bilo dobro moze da ode u svoju suprotnost.

 

Mislim da je Demokrit rekao "ideje su lepe kada se radjaju a ruzne kada stare" trebalo je da odgleda sva cetiri serijala TD i da kaze "esam vam reko"

 

 

edit: na stranu kako je napisano ali ovo bi ostavilo mnogo bolji utisak da nije potpisano kao TD

Edited by Caligula
  • +1 1
Link to comment

Nisam, pogledacu (ako valja?)

 

Mene ovo vuce na Wind River film, doduse veza je slaba - desava se na severu u izolovanoj sredini, jako dobar film.

 

Inace prva epizoda mi se bas svidela jer je postavka delovala OK kao pocetak p[rice. Ovo u sta se razvilo, ovi dijalozi, ove nelogicne i nemotivisane radnje - ne preterujem, ja bih ga bolje napisao. Dok sam gledao ovu poslednju epizodu samo sam dizao ruke s vremena na vrene, transfer blama.

Link to comment

@Caligula Nisam ni ja gledala, preporučio mi neko ko je odustao od ove sezone posle prve ep.

Wind River, da + neki elementi The Wicker Man (1973) i Harvest Home (1973).


 

 

 

 

Što se poslednje epizode tiče, citirala bih filozofa Daška Milinovića: “Ja bih ovo da objasnim, ali ne mogu ni sebi”. 

  • Haha 1
Link to comment

Šta mi je trebalo da gubim vreme na ovu glupost? 

 

ocena epizoda:

prva 5-

šesta 3

sve između marširaju 1 ili 2

 

Spoiler

Generalno slab scenario, plus gomila traljavo odrađenih situacija i detalja. Recimo u šestoj epizodi:

 

Džodi se spušta u onu podzemnu ledaru sa otkopčanom jaknom, a posle zakopčana drkće od zime. 

 

Klark je kao lud, a kad konačno progovori zvuči previše racionalno. 

 

Klark bukvalno ide go i bos, ko da je imun na ladnoću, dok naravno ne dođe trenutak kad ga scenaristkinja zaledi.

 

Džodi ostavi samu partnerku sa očigledno suicidalnim namerama i ode da legne, pa je posle vitla po vejavici.

 

Navaro se trgne, pa spase Džodi, al na kraju, kad je sve gotovo, ode jer je opet nešto zove.

 

Edited by klimt
  • +1 1
Link to comment

Otprilike šta sam i očekivao od serije koja je koncipirana kao "adaptacija" Fortitude-a, pa preimenovana i prebačena u drugi serijal.

Link to comment

generalno me ne trigeruju nelogicnosti™ al kao sto rekoh juce ono vec u prvih 10-ak minuta je bilo too much..

prvo trcis za likom koji je na 3m od tebe, al nakon 10m gubis ga iz vida i promice ti kako pomera tajnu™ policu i vraca je na mesto, koju njih dve kao jedva izvlace..

pa onda likusa koja dobije pp aparat u potiljak budi se nakon 5 sekundi.. lmao wtf

a dosta jaka su i ona sizofrena cepanja, gde navaro cas ima zavezanu kosu cas odresenu™.. da ne spominjem da je upala kroz led sa narandzastom kapom pa onda nakon nekog vremena kapa pozelenela.. wtf:fantom:

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, klimt said:

Šta mi je trebalo da gubim vreme na ovu glupost? 

 

ocena epizoda:

prva 5-

šesta 3

sve između marširaju 1 ili 2

 

  Hide contents

Generalno slab scenario, plus gomila traljavo odrađenih situacija i detalja. Recimo u šestoj epizodi:

 

Džodi se spušta u onu podzemnu ledaru sa otkopčanom jaknom, a posle zakopčana drkće od zime. 

 

Klark je kao lud, a kad konačno progovori zvuči previše racionalno. 

 

Klark bukvalno ide go i bos, ko da je imun na ladnoću, dok naravno ne dođe trenutak kad ga scenaristkinja zaledi.

 

Džodi ostavi samu partnerku sa očigledno suicidalnim namerama i ode da legne, pa je posle vitla po vejavici.

 

Navaro se trgne, pa spase Džodi, al na kraju, kad je sve gotovo, ode jer je opet nešto zove.

 

 

Eh,

 

Spoiler

samo sesta epizoda, ostale da ne pominjem: Buse rupu u ledu i spustaju se a da kanap nisu ponele (?) onda obe "osecaju" neki qratz i njihova navigacija kroz hodnike ide tamo gde ih duhovi zovu pa propadaju kroz led pa nalecu (?) na Klarka niotkuda, bosog i ludog - pa ispada da je stanica max 50 metara od rupe koju su iskopali, ako su i toliko isli kroz hodnike. Pa vide iznad glava skelet neke praistorijske zivotinje u obliku spirale iz prvog serijala (nidje veze), pa zajebi to brale idemo dalje, gore u stanicu, pa uhvate Klarka i ispituju ga kao onaj deda Stanislav iz Radovana treceg KO JE NAJSTARIJI KO JE NAJSTARIJI pa mu puste krike njegove devojke (WTF?) valjda da ga omeksaju, pa im on kaze sve sem da je on ugusio (nidje veze ponovo) pa ko je odsekao jezik (ne zna se ni posle 6. epizode) pa onda na osnovu otiska sake nalaze ono sestrinstvo (???) e da bi im oprostile sve pobijene naucnike jer tako se valja jebiga, to je normalno da udjes u stanicu i pobijes sve naucnike. Ovo je samo vrh gomile govana, ne bih da zaranjam dalje.

 

Ovaj scenario kako je napisan arogantno potcenjuje inteligenciju gledalaca. Jebena uvreda za mozak.

 

  • +1 4
Link to comment
Spoiler

poslednja epizoda ledene gluparije rula: konacno spoznajemo istinu, pleme pobunjenih baba koje se skrivalo u nekoj shupi je izvrsilo oruzani prepad na stanicu, utovarilo ceo trust mozgova u kamion i odvezlo ih na najhladniji led.  potom su naucnici skinuti do gola i naterani da jure mecku a misterija odsecenog jezika ostaje da se razresi u nedajboze sequelu. 

 

Edited by 3opge
  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
2 hours ago, 3opge said:
  Hide contents

poslednja epizoda ledene gluparije rula: konacno spoznajemo istinu, pleme pobunjenih baba koje se skrivalo u nekoj shupi je izvrsilo oruzani prepad na stanicu, utovarilo ceo trust mozgova u kamion i odvezlo ih na najhladniji led.  potom su naucnici skinuti do gola i naterani da jure mecku a misterija odsecenog jezika ostaje da se razresi u nedajboze sequelu. 

 

 

 

Spoiler

E ali najbolje kada im babe crtaju onaj znak na chela :isuse:

 

Upale su u stanicu kao one Monti Pajton huligan bake :lolol: pa jebote kakva parodija

 

Ne znam, posle ovoga ja sam resetovan. Svaka sezona sve gora. Onaj Picolato se vrv grohotom smeje

 

Edited by Caligula
Link to comment

Ne moze da funckionise serija koja pokusava da spoji cetiri nivoa:

1. Detektivski

2. Trauma

3. Magijski realizam, 

4. Female empowerment.

 

Moja supruga kaza de ja Issi  Lopez sigurno u malom mozgu inspiracija bila cuveno delo Lope de Vega iz 1619. Fuenteovejuna:

 

Quote

Fuenteovejuna (Spanish: [ˌfwenteoβeˈxuna]) is a play by the Spanish playwright Lope de Vega. First published in Madrid in 1619, as part of Docena Parte de las Comedias de Lope de Vega Carpio (Volume 12 of the Collected plays of Lope de Vega Carpio),[1] the play is believed to have been written between 1612 and 1614.[2] The play is based upon a historical incident that took place in the village of Fuenteovejuna in Castile, in 1476.[1] While under the command of the Order of Calatrava, a commander, Fernán Gómez de Guzmán, mistreated the villagers, who banded together and killed him. When a magistrate sent by King Ferdinand II of Aragon arrived at the village to investigate, the villagers, even under the pain of torture, responded only by saying "Fuenteovejuna did it."

 

Edited by Budja
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...