Jump to content
IGNORED

Poslovi za naucnike - kuda i kako (a delom i zasto)


Evi

Recommended Posts

Hvala svima iznad... to je u stvari nesto sasvim low profile, medjutim u kontekstu nije ni lose (za kontekst videti moj skorasnji post na hejtu). Ima neki mladi covek vodi program u tom koledzu i u situaciji je koje se ja dobro secam, a to je da su gostujuci predavaci, ako se ima para za iste, spas u pravi cas - em je zanimljivije studentima servisirati 1 svedski sto u nastavi, em se skida teret sa stalnog osoblja (kojeg je, kako razumem, vrlo malo; mozda samo on). A ovo drugo, za onlajn diliveri™, to je moda koja uzima sve vise maha. Mislim da sad to vole cak i oni koji zive u istom gradu u kojem je skola, lakse je otvoriti brauzer™ u zakazano vreme nego drndati se sat vremena vozom tamo i sat vremena nazad. (Plus moram odati priznanje tom mladom coveku na zaista briljantnoj ideji - slanje uzoraka vina u bochicama od 50 mL postom, zarad tematske degustacije. Desetka za marketing, a bogme i edukativno je OK.)

Link to comment
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • MayDay

    33

  • Budja

    24

  • betty

    20

Top Posters In This Topic

Hvala svima iznad... to je u stvari nesto sasvim low profile, medjutim u kontekstu nije ni lose (za kontekst videti moj skorasnji post na hejtu). Ima neki mladi covek vodi program u tom koledzu i u situaciji je koje se ja dobro secam, a to je da su gostujuci predavaci, ako se ima para za iste, spas u pravi cas - em je zanimljivije studentima servisirati 1 svedski sto u nastavi, em se skida teret sa stalnog osoblja (kojeg je, kako razumem, vrlo malo; mozda samo on). A ovo drugo, za onlajn diliveri™, to je moda koja uzima sve vise maha. Mislim da sad to vole cak i oni koji zive u istom gradu u kojem je skola, lakse je otvoriti brauzer™ u zakazano vreme nego drndati se sat vremena vozom tamo i sat vremena nazad. (Plus moram odati priznanje tom mladom coveku na zaista briljantnoj ideji - slanje uzoraka vina u bochicama od 50 mL postom, zarad tematske degustacije. Desetka za marketing, a bogme i edukativno je OK.)
zamisli kad to uvede pravni u bgd slace brzom postom asistenkinje gostujucim predavacima da bi imali privatan zivot. prosirite to na hobiste vinare i zgrnite pare. alcoholics but with online degree.
Link to comment
  • 4 months later...

super!nego, it looks like i am on the market. to je to, u novembru saljem aplikacije, prvog januara letim u filadelfiju na intervjue, posle flajauts ako me iko ziv bude hteo i onda ako i posle svega toga neko bude hteo da mi ponudi posao i ako ja budem htela da prihvatim ostajem u akademskoj karijeri. cudno se osecam povodom te odluke.

Link to comment

Pa to svakako. Mislim tenure track, pa ako se skrljam i na 3-year revision, boli me bas uvo. Tad cu da odem u industriju ili politiku. :DPod uslovom da me iko ziv unajmi. Na sve cu da konkurisem, ne samo Amerika i Evropa, nego i Brazil jedna skola, u Aziji dve u Singapuru, jedna u HK (i to mi je top pick posto hocu da zivim u Aziji par godina) i jedna u Sangaju.Hehe, sad vec pravim plan da 30/12 odem u NYC, da tamo cekam novu godinu sa par drugara i da onda prvog odem u Fili. Da se malo opustim, jer ne zelite da znate koji mi je raspored do tada. Umrecu. Evo samo sad, kad pogledam timetable, sledeci put kad cu moci ponovo da spavam vise od 4h je u ponedeljak na utorak.

Link to comment

Ne znam. Videcemo jos. Upravo su mi napravili komisiju od 4 hard core teoreticara. Sve sadisti. Bojim se da mi ne kazu u novembru da ipak nisam za trziste, jer oni ne salju tek tako. Mada, sada sve se ponasaju kao da jesam. Pffff...

Link to comment
super!nego, it looks like i am on the market. to je to, u novembru saljem aplikacije, prvog januara letim u filadelfiju na intervjue, posle flajauts ako me iko ziv bude hteo i onda ako i posle svega toga neko bude hteo da mi ponudi posao i ako ja budem htela da prihvatim ostajem u akademskoj karijeri.cudno se osecam povodom te odluke.
Gde je JMP?Je li okacen?Digla ruke od Ekofa?Edit 2: Biznis skola ili Econ department? Edited by Budja
Link to comment
Pa to svakako. Mislim tenure track, pa ako se skrljam i na 3-year revision, boli me bas uvo. Tad cu da odem u industriju ili politiku. :DPod uslovom da me iko ziv unajmi.Na sve cu da konkurisem, ne samo Amerika i Evropa, nego i Brazil jedna skola, u Aziji dve u Singapuru, jedna u HK (i to mi je top pick posto hocu da zivim u Aziji par godina) i jedna u Sangaju.Hehe, sad vec pravim plan da 30/12 odem u NYC, da tamo cekam novu godinu sa par drugara i da onda prvog odem u Fili. Da se malo opustim, jer ne zelite da znate koji mi je raspored do tada. Umrecu. Evo samo sad, kad pogledam timetable, sledeci put kad cu moci ponovo da spavam vise od 4h je u ponedeljak na utorak.
FGV? Sao Paolo ili Rio?PUCE u Riju nije los (zgrada im na lepom mestu), zatim CIDE, ColMex i ITAM u Meksiku.PUC, Universidad de Chile i Alfonso Ibañez u Santjagu.U Argentini Torcuato di Tella.Cini mi se da vecina njih nekad ide na AEA, no to vec znas gledajuci Job market openings i traceve po econjobrumors.Ostalo po LA je bezveze ukljucujuci i moju malu ustanovu.Edit: Monge britanske skole ne idu na AEA, za Englesku gledaj jobs.ac.uk. Englezi love one sto ne nadju posao u Americi. Edited by Budja
Link to comment
Gde je JMP?Je li okacen?Digla ruke od Ekofa?
Okačiću u toku sledećeg meseca. Treba Toni i sajt da mi napravi, a još nisam napravila dobru fotku. To je ipak najvažnije. :DPa tek krajem novembra šaljem aplikacije. Jojjj, Budjo, brinem se jako. Znaš kako je jebeno da se asset pricing teoretičar privalja u b-school. Pa Ekof ne mora odmah. Malo mi nedostaje kućna sigurnost pravo da ti kažem. Ali opet, kad ću da se provrtim po različitim kontinentima, ako ne sada.
Link to comment
FGV? Sao Paolo ili Rio?PUCE u Riju nije los (zgrada im na lepom mestu), zatim CIDE, ColMex i ITAM u Meksiku.PUC, Universidad de Chile i Alfonso Ibañez u Santjagu.U Argentini Torcuato di Tella.Cini mi se da vecina njih nekad ide na AEA, no to vec znas gledajuci Job market openings i traceve po econjobrumors.Ostalo po LA je bezveze ukljucujuci i moju malu ustanovu.Edit: Monge britanske skole ne idu na AEA, za Englesku gledaj jobs.ac.uk. Englezi love one sto ne nadju posao u Americi.
Ja ne čitam econjobmarketrumors. U životu nisam videla onoliku zajedljivost. Tipični oni no life govnari s kojima se niko na PhD ne druži. Mislim na ŽeVe. Brate, to je najjača škola u Brazilu. Znači car si ako tamo predaješ u brazilskom društvu, a živiš u Riu! Meni to sjajna opcija.Kad napravim listu, pokazaću ti. Zapravo, ako budem imala turneju, imaćemo pbp topik da imam gde da plačem, kad krenu da me otkantavaju. :D
Link to comment
Okačiću u toku sledećeg meseca. Treba Toni i sajt da mi napravi, a još nisam napravila dobru fotku. To je ipak najvažnije. :DPa tek krajem novembra šaljem aplikacije. Jojjj, Budjo, brinem se jako. Znaš kako je jebeno da se asset pricing teoretičar privalja u b-school.Pa Ekof ne mora odmah. Malo mi nedostaje kućna sigurnost pravo da ti kažem. Ali opet, kad ću da se provrtim po različitim kontinentima, ako ne sada.
Da, nije lako. Empiricari lakse dolaze do posla, narocito ako se ne ganja top skola. Sa tovjim backgroundom ja ne bih brinuo. Uvek ce se nesto naci u Evropi ili UK, ako ne vec u Americi, HKUST, UHK, SMU, NUS i tako to sto zelis.Australija?
Link to comment
Ja ne čitam econjobmarketrumors. U životu nisam videla onoliku zajedljivost. Tipični oni no life govnari s kojima se niko na PhD ne druži.Mislim na ŽeVe. Brate, to je najjača škola u Brazilu. Znači car si ako tamo predaješ u brazilskom društvu, a živiš u Riu! Meni to sjajna opcija.Kad napravim listu, pokazaću ti. Zapravo, ako budem imala turneju, imaćemo pbp topik da imam gde da plačem, kad krenu da me otkantavaju. :D
Ovaj, drugar mi je otkrio econjobrumors pre par godina. Dakle, anectodal evidence da se citaci i pisci druze tu i tamo sa nekim.Razumem sto ne citas jer se onolika mizoginija retko srece.No sa druge strane, gde ces bolje tracarenje o S. Levitu, E. Oster (recimo, njeno trudnicko iskustvo predoceno u knjigu), Duflo i Banerjee, skandal sa Brunom Frejem, Rogof-Rajnhart debjakl, itd... a tu i tamo bude neki zanimljiv thread sa korisnim linkovima, barem meni sa tankim ekonomskim treningom.Sto se tice Rija, Rio je opako skup. Ako mozes da priustis da zivis u Ipanemi, Leblonu, Gavei.. onda verovatno pricamo o najlepsem mestu na svetu. Ako ne... Nemam pojma kakve su plate u FGV (mada veeovatno pise na econjobrumors :P )Odoh ja na konferenciju u Rio u oktobru, domacin FGV, ali u nekom hotelu, ne u njihovim prostorijama.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...