Jump to content
IGNORED

Poslovi za naucnike - kuda i kako (a delom i zasto)


Evi

Recommended Posts

Evo nesto od starijeg forumskog brata:Keep your eyes on the road, your hands upon the wheelThe future's uncertain, the end is always near

Link to comment
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • MayDay

    33

  • Budja

    24

  • betty

    20

Top Posters In This Topic

drma me angst, big time. two-body problem sa detetom u sredini, nejasna buducnost u fragmentima, veliki vremenski razmak izmedju mogucnosti apliciranja za grantove (uslov je predata phd teza) i dobijanja grantova (godinu do godinu i po kasnije), frka da ce mi odlazak na postdok na neko losije mesto od trenutnog unistiti mogucnost akademske karijere, i uopste, ansioznost mi ovih dana slobodno lebdi samo tako. na mestu gde me hoce i gde ja hocu njih, ne postoji mogucnost visiting lecturer pozicije za muza. na mestima gde muz ima prodju, neuronauka nije ova kojom se ja bavim. cak i kad se na nekom mestu poklope kockice, uhvati me neka nejasna, nedorecena frka, niz sitnica vidim kao nemoguce prepreke iako realno znam da nisu (u stokholmu je hladno mi je poslednji biser). frka.
pronadji ozbiljan posao dok je vreme. ozbiljno.
Link to comment

@bettyčini se da je najveća frka anksioza za koju uviđaš da nije baš toliko opravdana objektivnom stvarnošću :).realno mogu da lupam gluposti (ne mogu shvatiti vašu poziciju) ali bih samo preporučio da sve sagledaš sa strane, kao da nisi lično zainteresovana - 2+1 + a few career choices - i onda kombinuješ sa ličnim željama i ograničenjima.@fonstay cool.

Link to comment

Molim da se zanemare moji gornji "odgovori" betty... sasvim sam promasio temu. Na zalost, ili na srecu, ne mogu to da obrisem.

Link to comment

у чему је проблем са Херовим саветом?мислим да је то потпуно добар и добронамеран савет.

Link to comment
у чему је проблем са Херовим саветом?мислим да је то потпуно добар и добронамеран савет.
:isuse:
Link to comment
čini se da je najveća frka anksioza za koju uviđaš da nije baš toliko opravdana objektivnom stvarnošću :).
yep. nije mi obicaj. ne znam zasto me odjednom preplavljuje. ali bas ono, osecam nervozu na svakodnevnom planu. obicno me prati top of the world osecaj, a ne ovo...
Link to comment

ja uvek zamislim koja je najgora moguca opcija, pa vidim da to i nije nesto sto ne moze da se prezivi i onda me pusti anksioznost. sad ne znam da li da se odvajam od deteta na dva meseca ili da je vucem na sever evrope sa sobom, i sta cu tamo s njom dok sam u poslu. i nesto se mislim - najgore sto moze da me zadesi je da pokupim krpe i vratim se kuci ako vidim da ne ide. a to cu da prezivim.

Edited by gagorder
Link to comment
drma me angst, big time. two-body problem sa detetom u sredini, nejasna buducnost u fragmentima, veliki vremenski razmak izmedju mogucnosti apliciranja za grantove (uslov je predata phd teza) i dobijanja grantova (godinu do godinu i po kasnije), frka da ce mi odlazak na postdok na neko losije mesto od trenutnog unistiti mogucnost akademske karijere, i uopste, ansioznost mi ovih dana slobodno lebdi samo tako. na mestu gde me hoce i gde ja hocu njih, ne postoji mogucnost visiting lecturer pozicije za muza. na mestima gde muz ima prodju, neuronauka nije ova kojom se ja bavim. cak i kad se na nekom mestu poklope kockice, uhvati me neka nejasna, nedorecena frka, niz sitnica vidim kao nemoguce prepreke iako realno znam da nisu (u stokholmu je hladno mi je poslednji biser). frka.
U mom (bivsem) okruzenju su svi commuteri. Nadju se na sredini.Kombinacije iz mog okruzenja medju prijateljima: Lester-Notingem, Sautempton-London, Sefild-Oksford i moj slucaj do prosle godine Bristol-Oksford. Doduse, samo u jednoj od ovih kombinacija ima dece, ostali cekaju da se kockice sloze.Nije lako.Veliki grad sa puno univerziteta?London, Pariz...?Ili mala zemlja zgodna za vozove? Dobro, jeste sada u Holandiji, ali kontam da su kombinacije tipa Holandija-Belgija mozda izvodljive.
Link to comment
U mom (bivsem) okruzenju su svi commuteri. Nadju se na sredini.Kombinacije iz mog okruzenja medju prijateljima: Lester-Notingem, Sautempton-London, Sefild-Oksford i moj slucaj do prosle godine Bristol-Oksford. Doduse, samo u jednoj od ovih kombinacija ima dece, ostali cekaju da se kockice sloze.Nije lako.Veliki grad sa puno univerziteta?London, Pariz...?Ili mala zemlja zgodna za vozove? Dobro, jeste sada u Holandiji, ali kontam da su kombinacije tipa Holandija-Belgija mozda izvodljive.
ja sam trenutno commuter, vozom 1 sat, od vrata do vrata sat i po. ok je jer niko ne prati ni da li sam dosla a kamoli kada, pa koristim vreme u vozu kao radno vreme, a u kancu/labu sedim manje od punog radnog vremena.vise me muce vremenski prozori sa grantovima. mozda mogu da podelim ostatak price: nameracili smo se na oksford, ali oni nemaju standardne visiting lecturer pozicije nego mora da se aplicira za grant. a i ja moram da apliciram za postdok grant. u oba slucaja su grantovi na godinu-dve, ali ja ne mogu da apliciram pre nego sto predam doktorsku tezu, sto znaci da ne mogu da pocnem proceduru pre nego sto zavrsim doktorat. znaci treba mi neka kratka tezga da to premostim, pa i o tome valja misliti. za grantove se ceka varijabilno, od pola godine do godinu i po od apliciranja i uopste ne znam kako da uskladimo da (a) oboje dobijemo grant, (b) dobijemo grant za isti vremenski period. lokalni faks takodje nije spreman da pusti muza da nacisto ode na godinu dana iako su ranije rekli da ce biti ok (ako ode nacisto propada im neki grant, sve se vrti oko love), sad spominju svaku drugu nedelju u holandiji kao opciju. druga mogucnost je da on krene da aplicira za posao drugde (kopenhagen je realna mogucnost), ali onda smo opet u istoj prici nakon par godina kad ja zavrsim postdok.dodatni problem je sto je moj institut top school za moju oblast, pa se bojim da je odlazak na slabiji postdok ravno akademskom samoubistvu. kopenhagen je solidna opcija (ako postoji bolje mesto za moju oblast, to je karolinska institut), ali za to bi muz morao da aplicira sada, a ja imam jos godinu dana doktorata na lageru... a i nemam pojma da li bi me oni hteli. na oksfordu me zele.veliki univerzitetski grad je dobro resenje, i ja razmisljam u tom smeru. neki ozbiljniji commuting ili razdvajanje nisu opcija, jer zelimo da dodamo jos dece u kolekciju.dolazi mi ispitanik, odoh.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...