Jump to content
IGNORED

Poslovi za naucnike - kuda i kako (a delom i zasto)


Evi

Recommended Posts

  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • MayDay

    33

  • Budja

    24

  • betty

    20

Top Posters In This Topic

pitanje (kurdi, tebe gledam): pismo preporuke od nekog ko me odlicno poznaje i ko ima dobro misljenje o meni, ali je potpuno nepoznat ljudima u mojoj sadasnjoj oblasti...
Ja bih licno pito Miralema, ali ti kako volis. :fantom:
Link to comment
je l nije ok dati tri preporuke, ako se traže dve?
ne znam cak ni da li je moguce (sistem apliciranja je elektronski, zavisi od toga kako su napravili sajt), a misljenja su podeljena oko toga da li je ok. moje misljenje je da ima smisla samo u izuzetnim slucajevima, a da moj to nije.da sam mozda radila sa vise od dve poznate osobe tokom doktorata, na vise od dva izuzetno uspesna projekta, onda bi mozda i imalo smisla. moj slucaj je da sam radila sa tacno dve, da mi je prva mentor a kod druge planiram da idem na postdoc tako da on ni ne moze da mi pise pismo preporuke (vec pise nesto slicno samo se taj formular ne zove pismo preporuke). tako da mi ostaje da trazim nekog sa mastera, a master je bio iz druge oblasti u odnosu na phd/postdoc. oba ta potencijalna pisma bi dakle imala manju tezinu od onoga sto pisu sadasnji i buduci mentor. taj jedan master profa se, medjutim, proslavio i u ovoj oblasti.u svakom slucaju imam neke konkretne uspehe sa mastera koje bi spomenuo bilo ko ko mi pise pismo preporuke, tako da pismo ne bi bilo praznjikavo. s druge strane, 'slusala je dva kursa kod mene' je slabije od 'radila je tezu kod mene'. a konkurencija za grant je takva da se svaka mrvica racuna, pa je sad pitanje koja mrvica ima vecu tezinu. Edited by betty
Link to comment

Iskreno, mislim da je vaznije da osoba koja preporucuje zna da te nahvali do detalja. Onda to dobija na tezini. Vise puta sam to do sada cula. Doduse, kad god pricam sa prijateljima iz drugih oblasti, svi imaju neka svoja pravila.Kad zvezda pise preporuku sa generickim sadrzajem, to sto je zvezda nema mnogo veze. Uostalom, zar ne bi bilo malo cudno da ti preporuku ne pise neko kod koga si radila tezu? :D

Link to comment
m7rm6t.jpgEvo ovu izoranu zemlju nama svako jutro ostave divlje svinje iz šume. Navikne se čovek na blato.Serem ja malo. Niti očekujem da me Kornel pozove, a sve i da se to slučajno desi, morala bih ići. A i dobar je kulturni život na samom kampusu. Plus, ja bih išla na pol science i engineering predavanja sa malcima i pevala od radosti!
How yes no.Narocito kad pogledas sat za tenure.
Link to comment

Konkurs za master stipendije (vino/vinogradarstvo) u EU/Francuskoj... podelite zainteresovanima.Campagne de recrutement Master International Vintage bourse ERASMUS MUNDUS 2014 / Next round for applying to the EM scholarship, intake 201Nous proposons aux meilleurs étudiants de tous les pays du monde une réelle opportunité de poursuivre des études dans la filière viti-vinicole en Europe.We offer to the best students of all countries of the world a real opportunity to follow studies in the wine-producing field in Europe.Aujourd'hui nous souhaitons vous faire savoir que le Master International Vintage, labellisé "Master Erasmus Mundus" par la Commission Européenne depuis 2005, a lancé sa campagne de recrutement pour 2014.25 étudiants auront la chance de participer à cette formation d’excellence.Par ailleurs, la Commission Européenne offre des bourses Erasmus Mundus aux meilleurs candidats européens (20 000 €/ 2 ans) et non européens (48 000 €/ 2 ans). Des bourses supplémentaires sont réservées aux étudiants des pays suivants :Fenêtre Balkan/Turquie = Albanie, Bosnie-Herzégovine, l'ancienne République yougoslave de Macédoine, le Monténégro, la Serbie et le Kosovo ainsi que la Turquie.Fenêtre ENPI East = L'Arménie, l'Azerbaïdjan, la Biélorussie, la Géorgie, la Moldavie et l'UkraineFenêtre ENPI South = Algérie, Egypte, Israël, Jordanie, Liban, Libye, Maroc, Syrie, Tunisie, Territoires palestiniens occupésNotre formation de haut niveau offre donc cette opportunité exceptionnelle aux étudiants souhaitant faire une carrière internationale dans le secteur viti-vinicole.Today, we wish to inform you that the International Master Vintage, with the "Erasmus Mundus Master" label given by the European Commission since 2005, has open the recruitment for the 2014/2016 intake. 25 students will have the opportunity to join this elite programme. Moreover, the European Commission offers Erasmus Mundus Scholarships for the best European (20 000 €/2 years) and non European students (48 000 €/2 years). Additional scholarships are dedicated to following countries : Western Balkans &Turkey window =Albania, Bosnia-Herzegovina, the former Yugoslav Republic of Macedonia, Montenegro, Serbia and Kosovo - this designation is without prejudice to positions on status, and is in line with UNSCR 1244 and the IСJ Opinion on the Kosovo Declaration of Independence as well as Turkey. ENPI East window = Armenia, Azerbaijan, Belarus, Georgia, Moldova and Ukraine ENPI South window =Algeria, Egypt, Israel, Jordan, Lebanon, Libya, Morocco, Syria, Tunisia, Occupied Palestinian Territory Our Master of high level offer the exceptional opportunity for European students or professionals who wish to make an international career in the wine-producing field.Pour la rentrée de Septembre 2014, la date limite de dépôt des dossiers de candidature sur notre plateforme OLAGE (http://olage.groupe-esa.com/), pour participer à la sélection en vue d'obtenir une bourse Erasmus Mundus, est fixée au 10 janvier 2014. Les candidats en autofinancement ont jusqu’au 1er mai 2014 pour déposer leur dossier.For September 2014, the admission deadline on OLAGE (http://olage.groupe-esa.com/), to participate in the selection for the Erasmus Mundus Scholarship, is January 10 2014. For applicants on self-funding scheme the dead line is May 1 2014. Aussi, nous vous remercions de bien vouloir diffuser le plus largement possible les informations contenues dans les fichiers joints (version française et anglaise) à tous les candidats potentiels, ainsi qu'aux personnes de votre réseau susceptibles de connaître des candidats ayant le profil requis (licence en Sciences ou en Economie/Marketing).Therefore, we thank you to be so kind as to widely spread the here attached information (French version and English version) to any potential candidate, and also to any people of your network who can be known candidates with the required profile (Bachelor's degree in Sciences or in Economy/Marketing).Toutes les informations sur le contenu et l'organisation du Master sont disponibles sur le site : www.vintagemaster.com.All information about the content and the organization of the Master are available on the website : www.vintagemaster.com.Nous sommes bien entendu à votre disposition pour vous donner toutes les précisions que vous souhaiteriez.We are naturally at your disposal to give you all information that you wish.Nous vous remercions d'avance de votre aimable coopération et nous vous transmettons nos cordiales salutations.We thank you in advance for your kind cooperation. Best regards.Céline ROUXAssistante pédagogique Master International Vintagehttp://www.vintagemaster.comLigne directe : 02 41 23 55 12____________________________________GROUPE ESAEcole Supérieure d'Agriculture d'Angers55 Rue Rabelais - BP 3074849007 ANGERS Cedex 01Tél. 02 41 23 55 55NOUVEAU SITE en ligne :www.groupe-esa.com

Link to comment
pitanje (kurdi, tebe gledam): pismo preporuke od nekog ko me odlicno poznaje i ko ima dobro misljenje o meni, ali je potpuno nepoznat ljudima u mojoj sadasnjoj oblasti, ili od nekog ko je zvezda u oblasti ali me poznaje samo preko kurseva koje sam slusala kod njega (a znam da me pamti). ovo drugo, jel da? u pitanju je jako kompetitivan one-shot grant.
jebem li ga, zavisi kvantitativno od toga kolika ja razlika u licnom poznavanju naspram razlike u poznatosti...mogu samo da kazem za sebe [kao zvezdu, jel] da ja otvoreno kazem ljudima koji neprikladno pitaju za preporuku da im to sto bih ja mogao o njima da napisem nece obaviti posao [ako se radi o nekoj ambicioznoj aplikaciji]... ne zato sto je negativno, nego zato sto prosto nije nista.pa sad ako verujes toj zvezdi da sam zna kako stvari rade i sta bi napisao, onda ti on moze dati najbolji odgvor samim tim da li prihvati da napise pismo.ili vec ti probas da formulises tako da ga ne pitas da li proistaje nego da li misli da je dobra ideja da on pise.svi pricaju kako su bitno detalji, sto je donekle tacno... ali nebitno ako ne znas [kao citalac] ko ih pise... dok mi je od nekoga za koga znam ko je i kakvi su mu/joj standardi dovoljno i kratko kvantitativno poredjenje.za phd nivo ja cesto dobijam zahteve od poslodavaca tipa - can you just drop me a few lines, not a full letter needed - take or not take, would you?slicno vazi z apostdoc ako poslodavac sam kontrolise pare.ako treba da cita neka opsta komisija onda mora da se raspreda.e onda ako je komisija toliko generalna da ionako ne zna nikoga od autora preporuka onda se varcamo na slucaj da je bolje da ume lepo da nahvali.jebiga, nema univerzalnog pravila.ja sam za poslove svugde slao pet preporuka, bez obzira na instrukcije.ali opet za poslove nikakva pravila ne vaze, docim za neke institucianilozavane grantove mogu da budu striktna pravila.al sam pomogao...
Link to comment

pskursevi su nebitni kao argument u pismu, ali cesto uticu na moje misljenje... tako da ja kad pisem o nekome o kome originalno imam dobro misljenje zbog kurseva, ali nismo posle zajedno nista radili, procitam [letimicno] neke kasnije radove pa to prokomentarisem, priznajuci da ne mogu da komnetarsiem o day to day radu.za dodatno pismo podrske, ako glavni mentor vec podrzava, to moze da bude dovoljno.ppssve me ovo podseca da bi za vikend trebalo da napisem 11 pisama... morao sam da napravim spisak da [nadam se] ne bih nikoga zaboravio...

Edited by kurdi
Link to comment
al sam pomogao...
:lol:al hvala svejedno. mislim, znam da nema univerzalnog odgovora. ja sam mislila kao i mayday, mentor je mislio da je zvezda bolji izbor, svo to pisanje je trebalo da se odvija u martu/aprilu... a onda mi u utorak uvece stize mail od buduceg postdok mentora sadrzaja - jebote christ church raspisao jrf, rok je u petak u podne, aj smisli nesto??? onda je izbor pao na zvezdu.zgodna stvar je (mozda?) sto je on dobar s postdok tipom, sto zna da me postdok tip zeli, i sto je ono cime bih se bavila u oksfordu povezano s kursem koji sam slusala kod njega the zvezde. a za kurs nisam uzela standardno ispitno pitanje nego trazila da radim na nekom malo ambicioznijem modelu za koji smo mislili da ima potencijala da mu cak udje u udzbenik kao poglavlje (al model je bio zakurac pa nije), tako da ima tu sadrzaja za napisati. plus imam nagradu za najbolju tezu, zavrsila medju prvima, vrlo visok gpa, izlagala rad na konferenciji jos tokom mastera dok su ostali jos slusali kurseve... sve sam ga to podsetila :D jedino sto se nadam da je zaboravio ili da mi ne zamera sto me je svojevremeno (mortus pijan) vrbovao da radim kod njega na nekom master projektu a ja nisam htela. posle smo postali prijatelji na fejsbuku, prozborimo koju o statistici ponekad, lajkuje mi decije slike i tako to. bice valjda dobro.inace, eto nas kod vas u septembru. za ovaj jrf su sanse naravno minorne - mozda cak neke dati ni jedno mesto mojoj oblasti, ali dogovor je da apliciram za sve gde mogu, pa ako bas sve propadne onda ce postdok tip zonglirati neke postojece pare i dati mi poziciju svejedno.grant-a-thon je bio neverovatno stresan, od nikakvog plana do razradjenog research projekta u sezdeset sati, skajp sa njim koji je bio malo u engleskoj malo u francuskoj, pisma u sred noci, trazenje osobe koja moze da odnese hard copy komisiji na ruke pre isteka roka... posle sam se nalila neke rakije za koju sam naknadno utvrdila da ju je pekao toma nikolic licno :ss1: a danas trpim posledice. ali ne kajem se!!
Link to comment

ah, jrf election je potpuno druga prica... uglavnom ne za javnost :Dtu je skoro potpuno nebitno ko je i sta napisao u preporukama koje si ti sama solicitovala, ako budes shortlistovana. osim ako su christ church pravila mnogo drugacija nego sto zamisljam da bi trebalo da budu...a za uguravanje na shortlist je zvezda bio bolji izbor.u finalu se preporuke iz prvog kruga uglavnom smatraju za pristrasne i beskonacno je bitnije sta napisu nezavisni recenzenti koje koledz sam bira... [recimo]*edit:ah, sad vidim da je st. johns/christ church/merton ta zajednicka aplikacija... poznato mi je nesto zvucao taj friday deadline :Dsreca [ne nuzno za tebe, doduse] da sam ustao pre podneva u petak i na vreme procitao podsetnik da napisem preporuku...*u ovom slucaju definitivno sami biraju... neki koledzi pitaju solicitovane preporucivace da predloze recenzente, ali u ovom slucaju ne pitaju.

Edited by kurdi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...