Jump to content
IGNORED

Poslovi za naucnike - kuda i kako (a delom i zasto)


Evi

Recommended Posts

u finalu se preporuke iz prvog kruga uglavnom smatraju za pristrasne i beskonacno je bitnije sta napisu nezavisni recenzenti koje koledz sam bira... [recimo].
tako sam i ja cula: komisija sedi oko kandidata i lokalnog lika koji te ispituje, a posle ga pitaju kako mu se cinis. za sledeceg kandidata neki drugi lokalni lik, sa svojim pravilima ispitivanja, komisija u pozadini ista i tako dalje. za pisma preporuke mi je tamosnji profa rekao da je koledzu bitno da sam prijatna osoba :Dcula sam i da im je bitno da hoces da radis nesto drugacije u odnosu na phd za postdok, tj. da oni koji zele dalje da razradjuju ono sto su do tada radili obicno ispadnu iz igre. posto sam ja napisala predlog za nesto drugo sto mi (jos) nije oblast, pitam se onda de li bi me u slucaju shortlistovanja lokalni lik ispitivao u vezi sa onim sto sam predlozila i o cemu znam vrlo malo, ili o onom cime sam se bavila i o cemu znam nesto. edit: mislim, pitam se na cemu bi bio veci akcenat.inace imamo zgodnu situaciju da je postdok profa napisao ali ne jos i poslao u casopis obecavajuci novi rad, pa mi je rekao da zagrabim iz tog teksta koliko god zelim. sad mi valja citati te clanke na koje se pozivam. Edited by betty
Link to comment
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • MayDay

    33

  • Budja

    24

  • betty

    20

Top Posters In This Topic

edit:ah, sad vidim da je st. johns/christ church/merton ta zajednicka aplikacija... poznato mi je nesto zvucao taj friday deadline :Dsreca [ne nuzno za tebe, doduse] da sam ustao pre podneva u petak i na vreme procitao podsetnik da napisem preporuku...
mrmlj <_<
Link to comment

vecina jrf-ova nema intervju, ali ako imaju, onda je otprilike tako.lokalni ekspert ne glasa ako nije inace u komisiji, a svakako nije ako nije sa istog koledza.nije predvidivo sta pita, ali ako pocinjes ti sa prezentacijom, onda pretpostavljam vecina pita makar delimicno ono sto si vec radila.glede toga da li radis isto ili novo... donekle je tacno, ali iz donekle drugacijeg razloga.ovo je u danasnje vreme cesto/u vecini oblasti naivno idilicno, ali generalno vecina ljudi [starog kova] ne dozivljava jrf kao postdoc, nego kao nezavisniju poziciju.poanta je vise u tome da radis nesto svoje originalno, a ne da nastavljas ono sto radi tvoj phd mentor.u praksi se to dosta poklapa sa tvojom formulacijom, posto je verovatno najjednostavniji dokaz da postajes nezavisna, mada kada bi neko mogao da dokaze da je za doktorata vec poceo nesto stvarno nezavsino, ne bi bio problem da nastavi.obziromna sastav komisije, jeste bitno da si prijatna osoba.

Link to comment

hvala na svim informacijama. sve su sanse da ovo nece biti jedini jrf za koji cu konkurisati, tako da ce mi biti korisne i kasnije.a postdok profa je bivao u komisiji za isti jrf pa je mogao da mi da brdo saveta u vezi sa research proposalom. njegova procena je ako vetar dune tako da odluce da daju mesto psihologiji, da imamo decent chance. naravno, plan je da intervjui za shortlistovane krenu nedelju dana posto se mi preselimo u USA, ali sto da zivot ne bude jos komplikovaniji kad mu se moze.

Link to comment

Ja vec daaanima saljem aplikacije pored toga sto drzim seminare i vezbam mock interviews sa profanima. Pa menjaj za svaku skolu cover letter, pa za neke jedan format research statement-a, za neke drugi, pa merging files...Poslala vec 65 komada, ostalo mi petnaestak da zavrsim.Ali pri kraju sam! Od second tier skola najvise bih volela Georgetown da me primi. Da skolujem americku elitu, a da nemam neki grozan research pritisak. :DE da. Bogovi su pali na teme u utorak. Izmenila sam potpuno slajdove mog job market rada i poslala sam mentoru da ih pogleda i on je vratio "not bad". Da je rekao i "not too bad", to bi bio moj najveci uspeh jer mi svaki dokument vraca u 28 iteracija najmanje na prepravku. Odgovorila sam mu da ce svet uskoro implodirati.

Edited by MayDay
Link to comment
Poslala vec 65 komada, ostalo mi petnaestak da zavrsim.
uzas. ja sam od 10 poludeo.ako vec imate u prvom krugu taj centralizovani meat market, zasto ne moze da bude i standardizvana aplikacija u toj fazi, pa onda eventualno ako te zovu na on-site intervju nesto dodatno da se prilaze?
Link to comment

Nemoj nista da me pitas. Univ of Virginia mi je popio mozak sa online aplikacijom na deset strana sa onim pitanjcima o tome da li sam nesto zgresila po tom i tom Code, da li potpadam pod jedno ili drugo kada je u pitanju State of VA, a o svim mogucim manifestacijama bivanja veteranom da ne pricam. To me svi Amerikanci pitaju. Mislim da je stvar u tome sto se recruiting formalno obavlja pod okriljem univerziteta (Faculty and Research dept) iako de facto to radi odgovarajuci department, tj profesori i njihovi pers asistenti.Nekoliko skola jeste bilo pametno da koristi jednu od dve platforme. Econjobmarket.org i neki Interfolio. Tamo otvoris svoj nalog, aploadujes CV, radove, Research Statement i Teaching Evaluations, navedes imena 4 letter writers i onda posle kad ukljucis aplikaciju jedne od skola, samo referises na ta dokumenta. Ali takvih sam imala ukupno samo 12.

Link to comment

Trziste tu josnije globalizovano.Kod mene, Tehnicki fakultet respisao konkurs za profesore. Trazi se PhD. 30 pozicija. Javilo se troje. Primljen 1, otisao posle mesec dana u drzavnu sluzbu.Jedan od lokalnih najuglednijih univerziteta ima 2.3% profesora sa PhD.Jeste da plate nisu neke ali pretpostavljam da taj silni visak nace neko Ok uhlebljenje. Ne zavrse svi kao taksisti.Ili je taj visak prevashodno proizveden u SAD, pa jezicke barijere pritiskaju da se ide, recimo, u Latinsku Ameriku gde je traznja sbugda (osim mozda u Cileu) prilicno velika.

Link to comment
Trziste tu josnije globalizovano.Kod mene, Tehnicki fakultet respisao konkurs za profesore. Trazi se PhD. 30 pozicija. Javilo se troje. Primljen 1, otisao posle mesec dana u drzavnu sluzbu.Jedan od lokalnih najuglednijih univerziteta ima 2.3% profesora sa PhD.Jeste da plate nisu neke ali pretpostavljam da taj silni visak nace neko Ok uhlebljenje. Ne zavrse svi kao taksisti.Ili je taj visak prevashodno proizveden u SAD, pa jezicke barijere pritiskaju da se ide, recimo, u Latinsku Ameriku gde je traznja sbugda (osim mozda u Cileu) prilicno velika.
Pusti te tehničare, nego ti javi kad raspišu za humanitarne skolare...
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...