Jump to content
IGNORED

Poslovi za naucnike - kuda i kako (a delom i zasto)


Evi

Recommended Posts

Poenta je da imam 29 god i svi moji zaradjuju i žive takav život, a ja sve nešto knap.
Mozda malo da obradjujes kukurzna pirincana polja, pa bi se posle bolje osecala. Znao je drug Mao sta valja za intelektualce. Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 227
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    49

  • MayDay

    33

  • Budja

    24

  • betty

    20

Top Posters In This Topic

Ne sećam se. Bila sam mala tada. Kako se zove?Što se tiče prethodnog pitanja, glavni mentor mi bio u Kambodži na odmoru skoro dve nedelje, nisam disala dok se nije vratio u civilizaciju. Zvao me iz aerodromskog laundža da bih mogla samo da mu istrtljam šta mi se sve dešavalo. Jedan iz komisije me kinjio pa pristao (a njegovo pismo ima težinu), drugi mi šalje redigovane slajdove u 01h ujutro pred dan za prezentovanje da ja sve to uklopim ponovo. I tako. Mislim, oni se svi ponašaju da je to konačno oko marketa, a ja ne znam šta će da im dune za mesec dana. Ovi mladji ass. profs me svi vole ko sestru, pa će odvojiti vreme da vežbaju sa mnom prezentovanje, a svi ostali profs će svakako da sa mnom rade mock interviews, a i u decembru ću imati 2-3 prezentacije da uvežbam. Isuusee, daj mi lavlje srce! Ja sam nervozna zbog deadlines, ali nisam u vezi sa ishodom marketa. Šta god da se desi biće novo poglavlje, a ja bih ovo malo da zatvorim. Baš mi treba nova scenografija.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Kampokei, ništa meni od Stokholmice. Sad gledam, traže Makroekonomistu empiričara na SSE. Jebaj ga.Konsultovaću se u ponedeljak gde bih još tu mogla da radim. Pa da budem Saga Noren!

Edited by MayDay
Link to comment

Pa lakse ti da budes Saga u Kopenhagenu, to je skoro isti grad :)SSE je verovatno najpoznatiji i najblizi tvojim interesima. Economics na SU nekako naginje temama kao sto su nejednakost i slicno, a za Upsalu vec ne znam. Ali ja nekako mislim da ces ti imati finansijski primamljivijih ponuda. Moj neki poznanik Slovenac je pored Stokholma imao jos 4 ponude, i stokholmska bila najgora sto se para tice. Otisao covek u Ju Es na Notre Dame.

Link to comment

Ma normalno je da ti je malo frka, ali svi zabodu nesto, a ja nesto mislim da ces ti ipak moci i da malo proberes.A moze i Lizbet. Imam ovde nekog Spanca koji je toliko opterecen likom Lizbet da ce cak i nadolazeca mu beba tako da se zove :)

Link to comment
Bojim se da ne dobijem ništa. Ludačka je konkurencija ove godine.Ako ne mogu Saga, onda barem Lizbet. :D
Kako sam vec navijao, FGV!Pa da se vidimo na LACEA konferenciji dogodine u Sao Paolu.Slabo ima finansija, dosta labor i developmenta. Line up invited speakers ove godine u Meksiku bio impresivan - Dzekson (Stanford), Robinson (onaj sa Asemogluom), Rigodon (MIT) i zvezda Hekman...Da ne bude zabune, ja pratio suprugu kao turista, nisam prezentovao.
Link to comment

Gledam sada da li da se prijavim na Syracuse Uni. Ne znam nikoga od profana odande, a i prijavljujem se na ove NY upstate skolurine iz nedodjija poput Rochestera i Cornella tako sto molim Boga da ne moram da idem tamo da zivim. A onda shvatim da su Lou Reed i Aaron Sorkin studirali na Syracuse i odmah mi okej. :D

Link to comment
Gledam sada da li da se prijavim na Syracuse Uni. Ne znam nikoga od profana odande, a i prijavljujem se na ove NY upstate skolurine iz nedodjija poput Rochestera i Cornella tako sto molim Boga da ne moram da idem tamo da zivim.A onda shvatim da su Lou Reed i Aaron Sorkin studirali na Syracuse i odmah mi okej. :D
Studirala i moja... sta mu to dodje, sestra od supruge.Zaobidji.Zaista nedodjija.
Link to comment
m7rm6t.jpgEvo ovu izoranu zemlju nama svako jutro ostave divlje svinje iz šume. Navikne se čovek na blato.Serem ja malo. Niti očekujem da me Kornel pozove, a sve i da se to slučajno desi, morala bih ići. A i dobar je kulturni život na samom kampusu. Plus, ja bih išla na pol science i engineering predavanja sa malcima i pevala od radosti!
Link to comment

pitanje (kurdi, tebe gledam): pismo preporuke od nekog ko me odlicno poznaje i ko ima dobro misljenje o meni, ali je potpuno nepoznat ljudima u mojoj sadasnjoj oblasti, ili od nekog ko je zvezda u oblasti ali me poznaje samo preko kurseva koje sam slusala kod njega (a znam da me pamti). ovo drugo, jel da? u pitanju je jako kompetitivan one-shot grant.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...