Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

9 minutes ago, Tosha2EE said:

Inace, nekih 3.5 metra je od kauca do TV-a. Trenutno imam 60" i lako se covek navikne, pa posle bude daj jos. :)

 

Oh da, ne zameri, pitam samo jer sam ljubomoran. Činiš da se sa mojim 55" osećam kao najgori u društvu. :lol:

Link to comment
23 minutes ago, Tosha2EE said:

Preko KP sam narucio, taj lik ce da se cima sa carinom. Moje je samo da odem od nedelje i da ga preuzmem, sto mi je dovoljan problem jer u auto to ne moze da stane. :D

 

Inace, nekih 3.5 metra je od kauca do TV-a. Trenutno imam 60" i lako se covek navikne, pa posle bude daj jos. :)

 

To je ono što sam rekao, ne postoji preveliki televizor :lol:

 

Link to comment

A stvarno nema,  pre par godina sam kupio Samsungov od 65" i stavio ga u ubedljivo najmanju sobu u stanu, na možda 2.5m od omiljene pozicije za gledanje. Kad smo ga drugar i ja doneli, uključio neki basket da ga testiram, u prvi mah me uhvatila jeza, pomislio sam da sam preterao, a sad mi je mali. :lolol:

 

 

Tako da, koliko god OLED televizori počinju da deluju primamljjivo (pogotovo što ove godine i LG i Sony modeli imaju BFI), ako cene modela sa većim dijagonalama ne padnu, sledeći put se uzima neki "standardan" od barem 75" ili  dobar projektor.

Link to comment

Stojim pri tome. Dok su bili CRT televizori lozio sam se na sto veci al kod LCD-a jok. Cak i dalje cesto gledam staru 32-ku u drugoj sobi i ona mi je sasvim dovoljno velika. Kod mene je 43 i meni je to ogromno. Sve preko toga bih imao trip kao da u bioskopu sedim u prvom redu.

 

Jos stariju 32-ku koristim kao monitor. I to mi je ogromno (za blizinu)

Edited by katamaran
Link to comment

Ja za monitore koristim 32 i 28 i ok su mi oba... Stvarno ne kontam kako može bizi preveliko ni za monitor, a kamoli za tv....

Ja ću sledeći tv za dnevnu sobu uzeti 60-65, sigurno, a sad mi je 40...

Link to comment
Quote

imbecilne politike Tehnomanije da ima razlicite cene na sajtu i u prodavnicama

Ovo mrzim. Nisam znao da je i Tehnomanija to pocela da  radi.

 

Ja laptop retko povezujem a kad ga povezujem koristim hdmi kabl. Koliko se secam moj ni ne moze wireless zbog neodgovarajuceg adaptera ugradjenog u laptop.

 

edit: posto pominjes filmove za to koristim Servio (samo sa deska). Radi ko satic. Jedino me je nesto zezao kad sam stavljao app na televizore jer je onda cpu na kompu bio opterecen kod pustanja zahtevnijih fajlova. Bez aplikacije Servio se samo pojavi kao jedan od mogucih inputa ko kad ubacis fles.

Edited by katamaran
Link to comment

To valjda. Znam da nije moglo da se poveze na stari (lb580v) pa vise nisam ni petljao. Koliko se secam Dell je stavljao razlicite vrste adaptera u moj model lap[topa a meni je zapao neodgovarajuci.

 

Vidim da preko Servio-a moze i da se strimuje desktop al jemalo zezanje podesiti

 

http://wiki.serviio.org/doku.php?id=stream_pc_vlc3

 

Uvek me je kopkalo kako radi al nikad dovoljno da se iscimam i povezem...

 

edit: sad me kopka da li laptop moze jednostavno na nov tv (UH668v)

Edited by katamaran
Link to comment
Najveca dijagonala foruma :Hail:
 
Mislim da si kupio najbolji televizor za relativno pristojne novce, zavidim iako ne trosim televizore. 
 
Moji matorci su na kraju kupili LG serije 6 najvise zbog imbecilne politike Tehnomanije da ima razlicite cene na sajtu i u prodavnicama. Pustio sam im snimljeni signal sa kabla i neke filmove (720p i 1080p) na LGu i Sonisi serije 70 (standard mod) i posto nisu videli razliku u slici rekao sam im da kupe jeftiniji TV. Sony je bez sumnje bolji televizor - ako zanemarimo neke stvari koje mogu biti i do podesavanja (boje, kontrast isl), Sony se bolje ponasa sa dinamicnom slikom.
 
E sad, LG je kupljen i valja ga ljuljati. Kako povezujete laptop na TV? Povezivanje Miracastom daje uzasan lag na televizoru, a LG Smart Share aplikaciji treba vecnost da pokrene zahtevnije filmove na racunaru. Nemam Chromecast pri ruci.
Instaliraj Servio na komp i to je to
Link to comment
To valjda. Znam da nije moglo da se poveze na stari (lb580v) pa vise nisam ni petljao. Koliko se secam Dell je stavljao razlicite vrste adaptera u moj model lap[topa a meni je zapao neodgovarajuci.
 
Vidim da preko Servio-a moze i da se strimuje desktop al jemalo zezanje podesiti
 
http://wiki.serviio.org/doku.php?id=stream_pc_vlc3
 
Uvek me je kopkalo kako radi al nikad dovoljno da se iscimam i povezem...
Kakvo crno cimanje, instaliraš, podesiš folder i gotovo, sve gotovo za dva minuta.
Link to comment
1 minute ago, renne said:
3 minutes ago, katamaran said:
To valjda. Znam da nije moglo da se poveze na stari (lb580v) pa vise nisam ni petljao. Koliko se secam Dell je stavljao razlicite vrste adaptera u moj model lap[topa a meni je zapao neodgovarajuci.
 
Vidim da preko Servio-a moze i da se strimuje desktop al jemalo zezanje podesiti
 
http://wiki.serviio.org/doku.php?id=stream_pc_vlc3
 
Uvek me je kopkalo kako radi al nikad dovoljno da se iscimam i povezem...

Kakvo crno cimanje, instaliraš, podesiš folder i gotovo, sve gotovo za dva minuta.

Za filmove da, al za strimovanje desktopa?

Link to comment
Just now, Host said:

Probacu, hvala. Jel ima seckanja sa Serviom? 

Preko kabla nikakvog (pricam o filmovima) a preko WiFi minimalno na nekim UHD filmovima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...