Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Iskustvo sa roditeljima govori da se tu što manje komplikuje, njima će i 720p ripovi da rade posao ako nešto hoće da gledaju, šta god pristojno da im uzmeš, biće zadovoljni [emoji4]
 
Dakle, ne razmišljaj uopšte o UHD, uzmi im "običan" smart tv zbog Plexa (ili Serviia) i to je to.
 

Tako, otprilike. Mislim, ne poznajem hostove roditelje, ali ovo je ovako kako copkila piše, realno....
Link to comment
3 hours ago, Host said:

Sta mislis o ovim dodatnim stvarima koje dolaze sa UHD? Da li je HDR bitan?

 

Recimo da pustim 720p rip - hoce li isto izgledati na FHD i na UHD televizoru ili ce upscaling uciniti da slika bude bolja na jednom od ova dva? Na kojem?

 

Ono sto verovatno hocu da pitam je da li su UHD televizori bolji zato sto se higher end paneli ne prave vise u FHD ili je to zabluda.

Skaliranje je 1:2, znači isti materijal koji nije UHD će isto izgledati na UHD u HD, HDR radi samo sa UHD materijalom.

UHD modeli imaju novije kodeke, pa će više materijala raditi na njima, tipa HEVC, Dolby Vision i slično

To je to ukratko

Link to comment

Kupljen LG 43"UJ670V od Mikija sa KP. Covek dosao za 2h, sve namestio i povezao... 49 bi bio prevelik za komodu i sobu, 43 je prava mera...

 

Hvala svima na savetima

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Milosh76 said:

Kupljen LG 43"UJ670V od Mikija sa KP. Covek dosao za 2h, sve namestio i povezao... 49 bi bio prevelik za komodu i sobu, 43 je prava mera...

 

Hvala svima na savetima

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

 

za komodu mozda, za sobu nema sanse

Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Hoste, HDR ne treba da ti bude nikakva mera pošto, barem na netflixu, više od pola sadržaja u HDR-u izgleda 3x gore nego običan HD materijal.

objasni keve ti nevenke

Link to comment

Nikako mi se ne da da neku seriju jednostavno skinem i gledam. Na mlacenje sa prevodima sam vec i navikao al sad moram i da konvertujem :ph34r:

 

Resio da opet pogledam Frejzera i odmah izguglao mega linkove za x265 ( kud nisu h264 :( )ripove. U dva klika skines sezonu a super izgledaju za matoru seriju - najs

Probam prevod za prvu epizodu i naravno ne uklapa se. Srecom odmah provalim da samo treba da promenim input fps u SW sa 25 na 23.976 - donekle najs

Probam na novom tv-u kod mene u sobi preko servia - radi - najs

Odem u drugu sobu da probam na  starijem tv-u na kom ce se i gledati -prc! unsupported format...

 

I naravno dva konvertera koje imam instalirane ne rade posao. Srecom prvi softver koji sam izguglao radi al unapred se veselim zajebanciji za svaku epizodu...

 

Spoiler

 

Odradi je za 5-6 minuta al opet smaranje

Edited by katamaran
Link to comment

Pusti OA npr, isprane boje, sve sivo, ni za q. Već smo uostalom pričali o tome ovde, ili na netflix temi. Ne znam kakav je slučaj sa filmovima skinutim u UHD HDR formatu ali na netflixu par izdanja izgleda užasno i gomila priče na tu temu na netu.

Link to comment
2 hours ago, renne said:

Pa HDR je upravo se kontra od toga, veća svetlina, povećan kontrast, jače boje

 

Pa upravo ti to govorim, ovde kao da ima 2 i po boje  u spektru, kontrasta ni u najavi, govorim za OA. Mislim da smo to komentarisali posle mindhuntera koji je isto bio ispran. Sve sam živo pretražio i googlao, nema nikakvih podešavanja i sl. 

Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

uvalilo milanu krs tv :(

 

Vredi skoro ko tvoja korsa. :3_grin:

 

 

Awful HDR quality in Netflix

I have an 49XD8099 with Android 6.0.1. Simply put, to watch "The OA" from Netflix in HDR is unbearable. It's like if they added a wall of fog. Disabling the HDR the image improves considerably, still being a bit washed out. Other shows, when watched in HDR, don't look better either, so much that I decided to have a video mode with HDR off for Netflix only.

Edited by Mil@n
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...