Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ako pomocu VPN-a na kompu odem u UK to se podrazumeva i za TV koji izlazli na net preko istog rutera?

 

U sustini ne znam ni sta bi me zanimalo od tih geo aplikacija. Najpre channel 4, gleda mi se ponovo Peep show a siguran sam da tu ima jos zanimljivih stvari.

 

edit: izgleda da cu morati da se registrujem al je free :)

 

Spoiler

All 4

Free on-demand service from Channel 4

  • Huge 30-day catch-up window for hundreds of shows
  • Wide selection of programmes from Channel 4, E4 and More4
  • Some of the most memorable shows from the last 30 years
  • Free and unlimited access to content
  • Download to watch whenever you want (Android & iOS only)

 

 

LG je tv...

Edited by katamaran
Link to comment

Bas cu da probam. Jednom sam probao neki servis gde se ubacuje dns u ruter a ovo sto sad koristim samo konektujem na potrebni server.

 

Pretpostavio sam da ce i tv da poenglezi zajedno sa kompom...

Edited by katamaran
Link to comment
  • 2 weeks later...

Isčitao sam dosta toga na ovoj temi u vezi sa strimovanjem sa kompa na tv-u. Serviio vs Plex i sl. :D I tek sad kad isprobavam u praksi vidim koje su to muke. Prvo sam probao serviio kada je tv povezan preko wifi i radi OK 4K sadržaj. Baferuje malo samo ako se premotava. Inače bez problema. I onda rekoh da probam preko ethernet kabla. Imam sbb-ov modem/ruter plus moj ruter. Probam da ubodem tv u moj ruter, nema šanse da proradi. Na kraju skroz izbacim moj ruter iz jednačine i sve proradi ali film secka i baferuje na svakih 5-10 sekundi. Nešto ne štima. Verovatno nešto očigledno brljam samo ne znam šta.

Link to comment

Ako si instalirao servio app na tv-u obrisi ga. Koliko se secam trik je bio da se ide bez aplikacije. Meni je nesto minimalno seckao preko vajerlesa a preko kabla sve glatko.

 

 

Valjda je jos bio smor sto sa aplikacijom komp procesuje filmove pa procesor radi sve u 16. Bez app-a je komp tih i tv radi sav posao.

Edited by katamaran
Link to comment
1 hour ago, Mil@n said:

Od kada koristim servio, 2, 3 godine, apsolutna perfekcija. Ne znam šta te kolje. Možda loš ruter i sl. 

 

Ruter je sbb-ov Cisco EPC3925. Sa njim sam jedino i uspeo da uopšte pokrenem celu stvar. Imam i D-link GO-RT-N300 ali preko njega nikako ne uspevam da namestim da radi.

Link to comment
1 hour ago, Host said:

Plex je vrlo losa platforma - 1) ne pusta titlove ako nisu uklesani, 2) ne dozvoljava biranje audio streama, 3) ne pusta arhive, 4) ne ume da pusti DVD ili BluRay.. nije vredan truda. Serviio pak ima problema sa VLC integracijom, a UHD sadrzaj preko WiFi secka cak i na 5GHz mrezi. 

 

Jedini nacin za opusteno gledanje filmova visoke rezolucije na TVu je povezivanje kablom (ili kupovina namenskog playera), sve ostalo ima jak potencijal za mucenje. 

 

1) nije tačno

2) nije tačno

3) ne znam na šta tačno misliš

4) nije mu to namena, ako te uopšte dobro razumem

 

Ja ga generalno koristim 100 godina, vrlo ugodno. Nakačen sam preko kabla, ne secka nikad. I ima onaj plugin za skidanje titlova zlata vredan.

Od mana jedino mislim da ima problema sa našim slovima  (š, ć, č...), ali to je zbog toga što zahteva utf-8 encoding. Čini mi se da su hrvatski titlovi uglavnom tako encodovani pa kod njih ti isti karakteri rade. Mada uzmite sve to sa rezervom, ja sam uvek na engleskim titlovima tako da nemam pojma, možda se nešto i menjalo u međuvremenu.

Edited by Ruxin
Link to comment

Meni LG tv plex pusta titlove bez transkodovanja. Mozda bih ga koristio i na novom tv-u da nije vristao procesor kod pustanja uhd filmova. Sasvim moguce da bi normalno funkcionisalo bez aplikacije, cisto kao server. Tako smo nesto zakljucili kad sam se ja zezao.

 

Quote

Ruter je sbb-ov Cisco EPC3925. Sa njim sam jedino i uspeo da uopšte pokrenem celu stvar. Imam i D-link GO-RT-N300 ali preko njega nikako ne uspevam da namestim da radi.

Upravo sa tim ruterom gledam bez ikakvih problema. Odlicno radi i preko vajerlesa jer nema problema ni na tv-u koji je na 10-15 metara od rutera + gomila debelih zidova izmedju. Ne pustam tako bas UHD al mislim da 1080p vozi tako bez problema.

 

Na tom starom sam gledao preko Plex-a i provereno znam da nema problema sa titlovima mada sam sada iz navike i na njemu presao na Servio.

Edited by katamaran
Link to comment

Na samsungu titlovi rade sasvim sigurno i bez transkodovanja (direct play), a upravo sam testirao i audio kanale da se uverim, za svaki slučaj. Radi brate.

 

Iskreno nikad mi nije ni palo na pamet da pustim rarovan sadržaj bez da ga sam raspakujem. Prvi put čujem za to. :D Mada me oduvek mrzelo da se patim sa privatnim trekerima, možda nešto propuštam u toj jednačini.

 

Što se tiče full bluray/dvd podrške ja sam nekako pretpostavio od početka da je plex prećutno namenjem nama piratima. Nisam ni znao da li to  može ili ne može do sad, otprilike mi je bilo logično da mu to nije posao pa nisam ni probao. Ali ne kažem, imaš pravo, evo to mu je definitivno onda mana.  Evo ti njihovo zvanično objašnjenje ako ti nešto znači - Simply put, these formats just don’t fit into the idea behind the Plex ecosystem

Edited by Ruxin
Link to comment

Ako mene pitas obecavam za sutra. Sad treba da pocnemo nesto da gledamo.

 

Ja po pravilu gledam mkv + srt titl i to cita kao sa flesa. Cini mi se da rade i ti embedovani ali ne bih smeo da se zakunem.

Link to comment

Meni rade 100%. Mogu da upalim terror pa da snimim kako šaltam između 25 fakin titlova, što internal što external koje mi automatski skinuo. Bez transkodovanja. Bez problema.

Link to comment
4 minutes ago, Host said:

Izgleda da nam se razlikuje scenario -

 

Definitivno.

 

Ja gledam sirotinjski. Bugarski narocki torenti, popularni ripovi od tipa 8-12gb, taj fazon. I tu radi baš sve što meni treba, osim tog problema sa srpskim titlovima koje i onako ne koristim osim kad gledam nešto van engleskog govornog područja. Tako da ne kažem da će da radi svakom posao i da je nepogrešiv, ali ko ima slične prohteve kao ja plex je majka.

Link to comment

Kao da se malo stabilizovala situacija. Full HD radi bez ikakvih problema dok sam na 4K spreman da istrpim i po koji štuc. A i ja poleteo odmah da probam star wars od 70+ GB :D.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...