Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

10 hours ago, Mil@n said:

 

Vredi skoro ko tvoja korsa. :3_grin:

 

 

Awful HDR quality in Netflix

I have an 49XD8099 with Android 6.0.1. Simply put, to watch "The OA" from Netflix in HDR is unbearable. It's like if they added a wall of fog. Disabling the HDR the image improves considerably, still being a bit washed out. Other shows, when watched in HDR, don't look better either, so much that I decided to have a video mode with HDR off for Netflix only.

dobro si nagruvo engleski!

Link to comment
On 2/1/2018 at 2:12 PM, Milosh76 said:

Doslo je vreme za kupovinu novog TV-a od 43 inca.... Izbor je pao na sledece modele,

 

1) SAMSUNG UE43MU6102... 500e UHD

2) LG 43UJ701V ------- LED, UHD, smart+magic ----- 580e

3) Sony KDL43WE750B--- 480e FULL HD

 

580e? Sećam se da sam jednom rantovao na ovoj temi povodom toga, ali kad vidim ovako divljanje cena ne mogu jbg da se ne zapljunem... Svoj 42" LG LB650V TV platio sam u novembru 2015. - 400e. To je tada bio solidan smart srednje klase koji je u velikoj meri oslikavao domete tehnologije.  Danas, vidim, njegov pandan košta 580e. U suštini, isto sranje drugo pakovanje, samo ne i cena:  ona je uvećana oko 45% za manje od tri godine. Sledeći stopu rasta cene, 2020. godine solidan 42"-43"smart srednje klase koštaće oko 840e, a 2023. godine - 1200e . Iz današnje perspektive takve cene deluju neprihvatljivo, naravno, ali ne sumnjam da će nekom televizijskom gledaocu budućnosti biti sasvim razumne...

Edited by Willow
Link to comment
On 2/1/2018 at 2:12 PM, Milosh76 said:

Doslo je vreme za kupovinu novog TV-a od 43 inca.... Izbor je pao na sledece modele,

 

1) SAMSUNG UE43MU6102... 500e UHD

2) LG 43UJ701V ------- LED, UHD, smart+magic ----- 580e

3) Sony KDL43WE750B--- 480e FULL HD

 
ali sam otvoren za savete, naravno
 
 
I dalje imam dilemu FULL HD ili UHD, ne samo zbog para, nego zbog buducnosti...ko zna sta ce sbb da izmisli ili nasi dragi pirati :D
 
Izbor je pao na 43 inca, mada mozda ubedim zenu da je 49 ok.. Samo sto mi je budzet maximalno 600 evra...
 
Pretpostavljam da ne treba da brinem o kvalitetu slike "obicnih" digitalnih kanala kad imam UHD rezoluciju televizora?

 ja sam ga uzeo jesenas, jedino zalim sto nisam uzeo 49. prezadovoljan.

Link to comment
3 hours ago, Montmorency said:

hehehe.emmi...

 

da ne ulazim u taj rat dampovanja, po sepcifikacijama, valja li ovo?

Varijanta dva ti je da kupiš običan 4k televizor i da ga opametiš po svojoj želji, tj. da ne zavisiš od proizvođača televizora i njihovog softvera. 

 

Npr. ovo, Zidoo X9S. Desetka ima isti hardver ali i jače napajanje, ventilator i mesto za 3,5" HDD. HDMI in/out, slot za sd kartice i konektor za eksterni hdd. Radi na androidu. 

 

https://www.aliexpress.com/store/1930287?spm=2114.search0104.3.29.55a228abPyA6wK

 

 

Link to comment
4 hours ago, Montmorency said:

hehehe.emmi...

 

da ne ulazim u taj rat dampovanja, po sepcifikacijama, valja li ovo?

još nešto proveri uglove gledanja pre kupovine. Panel je VA, pa se sa promenom ugla dosta gubi na boji

Link to comment

tesla je marka automobila, kažu da su super. ja video jedna u berlinu. bomba

super ako ćeš da menjaš peugeota

 

e

vidi, ovo topik o televizorima

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...