Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

U, hvala na iscrpnom odgovoru!

 

99% vremena ce se gledati ne-kablovski sadrzaji (Netflix, HBO.GO i drugi 4k sadrzaji skinuti sa neta) i PC igranje. Znaci, kvalitet naseg kabla i sportski prenosi mi nisu interesantni i ne uticu na izbor. U sobi je uglavnom stalno minimalno podignuta roletna pa je neki polumrak, pozicija za gledanje je na nekih 3 metra ispred TV-a, pod pravim uglom.

 

Garancija jeste jako bitan faktor i plan je da se TV kupi do kraja meseca tako da, onda, Samsung (UE75MU8002TXXH) prakticno otpada.

 

Ostaju Sony i LG (75SJ955V). Sony zaista nema na oglasima kod Madjara, a cena u domacim radnjama je bas povisoka, barem za dijagonalu koju gadjam. Trenutno sam na 60" i isao bih na 75". Ako je OLED bas toliko bolji, mozda bih mogao da odustanem od vece dijagonale. Moracu da odem do neke radnje da pogledam sliku uzivo.

 

Hvala jos jednom. :)

Link to comment

Kako da povezem televizor iz 1998 koji ima samo antenski i skart prikljucak sa novijim laptopom koji valjda ima sve aktuelne izlaze?

Link to comment
On 3/6/2018 at 11:55 PM, Host said:

Sa 3 metra 75" ima smisla sa UHD materijalom, mada mislim da bi meni to bilo previse. Netflix i sl. servisi streamuju UHD sadrzaje u relativnom niskom bitrateu, ali nisam siguran koliko to ima veze kad poredis razlicite velicine TVa. Ima veze sa prikazom boja i kontrastom jer je manja dinamika slike nego kod boljeg UHD sadrzaja.

 

Elem, koliko sam video na eponudi, LG SJ955 kosta 430k, Sony XE85 serija 360k, a XE90 serija je 550k. Za te pare mozes da dobijes OLED od 65", sve vece od toga je neverovatno skupo. 

Na kraju sam se ipak odlucio za LED 75", doduse pomoglo je i sto sam ubo neku akciju u Madjarskoj, Sony KD-75XE9005 za 2700 evra, manje novca nego sto je ovde XE85 serija.

 

Hvala ti jos jednom.

Link to comment
Na kraju sam se ipak odlucio za LED 75", doduse pomoglo je i sto sam ubo neku akciju u Madjarskoj, Sony KD-75XE9005 za 2700 evra, manje novca nego sto je ovde XE85 serija.
 
Hvala ti jos jednom.

Kako si prošao sa carinom?
Link to comment

75 inca je bas bioskop. Meni moj 43 i dalje ogroman :) Ne verujem da bi mi prijao veci.

 

maxresdefault.jpg

 

edit: dijagonala skoro 2 metra (190.5)

Edited by katamaran
Link to comment

Upravo mi se apdejtovao softver na starom tv-u (lb580v ako se dobro secam). Jel ima negde da se vidi sta je promenjeno apdejtom?

WP_20180310_21_58_31_Pro.jpg

 

edit: skidam zip fajl sa lg sajta pa mozda ima neki changelog unutra. Ocajna im je brzina, ne moze da prebaci 1MB/s

 

edit: prc! samo update fajl...

Edited by katamaran
Link to comment

Preko KP sam narucio, taj lik ce da se cima sa carinom. Moje je samo da odem od nedelje i da ga preuzmem, sto mi je dovoljan problem jer u auto to ne moze da stane. :D

 

Inace, nekih 3.5 metra je od kauca do TV-a. Trenutno imam 60" i lako se covek navikne, pa posle bude daj jos. :)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...