Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ma ništa spec meni ne treba, TV za dnevnu sobu, filmovi i tekme uglavnom :)

 

Išao sam da pogledam oba, i ja ne vidim neku razliku u slici ili bar ne umem da je pronađem. Maltene im je identična slika, na onome što oni prikazuju u radnjama.

Link to comment
  • 2 weeks later...

cesto mi se desava da kad pustim film na tv-u pise da "datoteka nije podrzana" ili da "audio format nije podrzan", da li bi update firmware-a resio to?

u pitanju je panasonic plazma i nisam ni jednom radio update firmware-a od kupovine tv-a (pre 6 godina)

Edited by zema
Link to comment

Ne verujem. Jedino da konvertujes problematicne fajlove u nesto sto znas da pusta.

 

Al ako se vec cesto desava ja bih pre razmatrao eksterni plejer.

Link to comment

Jesi li bar provalio koji fajlovi ti prave problem? Ovo za zvuk mi je asocijacija na DTS. LG do skoro nije mogao da pusta DTS pa je izlazila ta poruka. To se resava sa popcorn audio converter-om

 

A ovo video nije podrzan zavisi od toga sta pusta a sta ne. Ako ti pusta neke x264 a neke nece moze da bude totalna glupost koja se ispravi jednostavnim remuxom koji traje oko minut ako i toliko.

 

edit: ako neki mkv radi a neki ne moze lako da bude do kompresije hedera. Cini mi se da su noviji televizori to resili ali stariji LG je umeo ponekad da naleti na neki koji nece da pusti. To se ovako resava: (gui metod, jednostavnije je nego sto deluje)

 

http://wiki.serviio.org/doku.php?id=header_com

 

edit2:

mkv-header-compression.jpg

1. Ucitas mkv fajl

2. Selektujes track po track i onda dole pod compression stavis "none"

3. uradis remux i snimis remuxovani fajl pod novim imenom

 

Kada neki mkv fajl nije hteo da radi na tom starom tv-u ovo ga je skoro uvek lecilo (ako ne i uvek). Taj remux jako kratko traje. Visestruko krace nego kad menjas audio sa pomenutim popcorn-om

Edited by katamaran
Link to comment

Oglasi su lutrija (posebno kad ne mozes direktno da preuzmes uredjaj) al ovo deluje bas dzabe

 

https://www.kupujemprodajem.com/Media-Player-Apacer-AL460-52782960-oglas.htm?filter_id=155990187

 

Ne znam kakav je taj Apacer

 

edit: ja tehniku preko oglasa iskljucivo licno preuzimanje. Da zna da mogu opet da ga nadjem ako nesto ne radi....

edit 2: izgleda da je ovaj Apacer jos stariji od tog tv-a pa bi verovatno bio jos gori

Edited by katamaran
Link to comment

hvala ti

 

nisam primetio neko pravilo, nekad nece mkv nekad druge.

audio prvi put nije hteo da pusti na american gods i sad nece na altered carbon.

najlakse mi je pustiti sa laptopa preko hdmi-ja i tad sve radi

Link to comment
On 2/9/2018 at 8:53 PM, renne said:

još nešto proveri uglove gledanja pre kupovine. Panel je VA, pa se sa promenom ugla dosta gubi na boji

kupio ipak Philips 49'/4k....nije los

 

 

Link to comment
On 2/17/2018 at 12:05 PM, Behemoth said:

OK, dilema: Sony ili LG ?

 

LG bi tebalo da je bolji, ali Sony za ovaj model daje 5 godina garancije, plus mu je cena niža nego na KP oglasima.

 

Sa LG televizorima generalno imam dobro iskustvo. Ovaj moj od 26'' radi 7 godina kao da je nov, a i u firmi gde radim, imamo LG monitore, nisu mrdnuli nekoliko godina, a rabe se dobro. Doduše u poslednje vreme, sa nekoliko različitih strana, pojavila se priča o mrtvim pikselima, mada kapiram da to uvek može da se dogodi.

 

E za Sony nemam pojma kakvog su kvaliteta. Kapiram da se dosta prodaju zbog brenda, a mene najviše mami ovaj model zbog te garancije od 5 godina.

Čisto da se javim, uzeo sam Sony. Za moje potrebe mislim da će biti dovoljno, bar za narednih 5 godina dok traje garancija.

 

Za sada sam vrlo zadovoljan, mada bih bio sa bilo kojim drugim verovatno, s obzirom da sam do sada gledao TV na 26'' :)

Link to comment

Ima li neko Samsung iz serije 8 (MU8000) ili LG iz serije 9 (SJ95X) i kakvi su utisci? Renne, koji bi ti od ta dva preporucio? Ili, nesto u toj cenovnoj klasi?

 

Hvala. :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...