Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

Ne znam da li ima 39. Verovatno 40 ili 43.

 

Ja sam skoro 2 metra a kolko vidim staje jos jedan ja do televizora pa mi je glava ipak na nekih 4 metra i opet se opusteno cita.

 

prvo sam merio u zenama, pa u bananama i na kraju i sam postadoh merna jedinica :)

 

Ako ti nije problem svratis u neku prodavnicu i trazis da ti pokazu televizore od 40-43. 

Edited by katamaran
Link to comment

TV je stigao i vec sam se navikao na velicinu. :D Slika je vrhunska sem ako je poredim sa OLED-ima.

 

On 3/6/2018 at 5:32 PM, Tosha2EE said:

99% vremena ce se gledati ne-kablovski sadrzaji (Netflix, HBO.GO i drugi 4k sadrzaji skinuti sa neta) i PC igranje.

 

Naravno da sam se susreo sa problemima kod dve od ovih stvari sa spiska. HBO.GO nije podrzan za Android TV za sada, doduse ugradjen je Chromecast, a mogu da pustim i preko kompa, ali mi je neverovatno da nema aplikacije za TV. I, naucio sam da nisu svi HDMI kablovi isti. Postojeci nije mogao da potera 4K@60Hz, pa sam morao i njega da menjam da bi igrice mogle da funkcionisu.

 

Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan izborom, hvala jos jednom na savetima.

Link to comment

vidis, to za hdmi je zanimljivo, pitao sam se zasto neki kostaju 3 a neki 20 evra, a iste duzine.

jel se radi o razlicitim standardima ili su ovi losiji prosto bulja?

Link to comment

Stvarno ne znate ili zezate? Naravno da ima "pozlaćenih" kablova i sličnih stvari, ali glavna razlika je u standardima, u ovom slučaju 1.4 i 2.0, 1.3 kablove nisam video deset godina...

Link to comment

Kod Toše je bio problem što je (verovatno) preko 1.4 kabla pokušavao da gleda 4K sadržaj, pa ga je onda ili gledao u 30fps (ili uopšte nije bio u mogućnosti da ga gleda), sve dok mu neko nije skrenuo pažnju.

 

 

Ti standardi su vrlo interesantni, pošto vredi napomenuti da ni noviji 2.0 ne podržava mnoge moderne standarde, na primer nije u mogućnosti da prikaže HDR u 4:4:4 10b/c u 4K/60Hz, itd.

 

 

Postoji noviji, 2.1 standard koji omogućava mnogo veći protok (bandwidth), ali nijedan tv koji je najavljen za 2018 ga ne podržava, pa možda treba voditi računa i o tome kad se planira kupovina nekog skupljeg modela.

Edited by Jeremija
Link to comment

Ja sam moj povezao samo UTP kablom. Koliko se secam isto sam pazljivo birao zbog protoka.

 

Treba da izvuce UHD materijal...

 

Noob pitanje : Jel bitna velicina ekrana u ovoj prici? Nekako mi logicno da nije a lako bi mogla da bude. Zanima me.

Link to comment

Jeremija je u pravu. Moj stari kabl nije bio HDMI 2.0 i njegov bandwitdh je bio preslab. Ovaj novi ispunjava 2.0a standard i propusna moc mu je 18 Gbps. U tabeli je poredjenje po verzijama:

 

versionstabelle1_englisch.jpg

 

Inace, i ja sam bio u fazonu, sta skupi kablovi su samo za klepanje para, mislim digitalni je signal, ili cu da imam savrsenu sliku, ili je necu imati uopste, ali eto. Covek se uci dok je ziv. :)

 

Nema veze sa velicinom ekrana, vec sa rezolucijom, frekvencijom osvezavanja i paletom boja (HDR npr., zahteva 25% vise propusnog opsega)

Edited by Tosha2EE
Link to comment
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...