Jump to content
IGNORED

Televizori


luba

Recommended Posts

I ja sam UHD uglavnom skidao kod Rusa. Nesto malo sa TL al sam tu vec unakazio ratio vlasniku naloga (dade mi covek jos pre par godina da se posluzim jer on tad nesto nije mogao da uzme normalan net kuci (ruralni deo CAN) i od tad se nije pojavljivao na netu. Cini mi se da vec godinama sam koristim taj TL nalog)

 

Titlove skidas sa podnapisi.net, titlovi.com ili prijevodionline za serije.

Edited by katamaran
Link to comment

Preko Wi-Fi? Meni je sa SBB ruterom (ne secam se da li je 3925 ili 3928) ipak ponekad kocio a tv na manje od 2 metra i nista izmedju njih (sa UHD filmovima 40-60 GB) Zato sam na kraju povezao kablom.

 

Na drugom tv-u gledam normalne fajlove i ne secne nikad a ima sigurno 10-15 metara do tv-a i nekoliko vrata i zidova izmedju.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja gledam preko kabla, tj LAN-a.

 

Do novog tv-a sam gledao sve preko starog (ali vrhunskog) blu ray plejera koji je isto imao lan i mogao da bude media server. Već  sam planirao da ga prodajem i uzmem neki novi (zezao sa DTS zvukom, stara boljka LG-a), i onda rekoše za servio, probao, usrao se od sreće kako radi i koliko je praktično.

Link to comment

Zato si me i zbunio, kabl ima brzi protok nego Wi-Fi. Kontam da je ovaj Cisco ruter sasvim dobar i iz iskustva znam da nije mogao da potera UHD bas skroz bez seckanja na minimalnoj daljini.

 

Secam se da je Chappie isao skoro skroz bez seckanja preko WiFi al da je Kingsman vec povremeno kocio. Valjda su mi jos na hardu, bas me zanima bitrate...

Link to comment

Jbg, ne možeš da očekuješ da desetine gigabajta šljakaju preko WiFi-a bez ikakvih problema. Meni je wifi na filmova do nekih 15ak GB radio bez smetnji i pre, na tom starom Blu Ray-u, tačnije, kupio sam bio još jedan za spavaću. :)

Link to comment

Ja sam se jos iznenadio koliko moze da potera kroz vazduh. Ne nadjoh pominjani Chappie na hardu al mislim da je bio ovaj rip

 

Quote

Видео: 3840x1602 (2:40:1), 23,976 fps, 50 Mbps, 0.339 bits/(pixel*frame)

Kingsman je nesto vise seckao al je cak i to moglo da se gleda. 

 

edit: ne nadjoh ni Kingsmena na hardu al mislim da je bio ovaj rip

Quote

Overall bit rate : 66.2 Mb/s

To bi valjda bila neka gornja granica da ikako moze i da funkcionise bez kabla. Bar sa mojom opremom.

 

720p i 1080p je samo klizilo (cak mi se cini da bez problema ide i na starom tv-u koji je na 15-ak metara bez kabla) al nisam previse eksperimentisao. Nisam puko tolke pare na UHD tv da bih gledao sa seckanjem :)

 

edit: i cini mi se da Chappie bese h264 a da je Kingsman bio zahtevniji x265

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je soba cela koncipirana oko položaja zvučnika i fotelja se nalazi u sweet spot-u. U sobi osim kreveta i polica sa pločama i knjigama nema ničega.

U fotelji provodim najviše vremena i pratim forum, blesim po netu, gledam filmove i serije na monitoru koji je na pomičnom stalku

 

DSCN1744.JPG

 

 

pa mogu da ga odguram i do kreveta kad hoću da legnem da spavam.

 

Problem nastaje kad hoću da baš baš slušam muziku i da čitam, recimo, forum. Onda mi monitor i stalak zaklanjaju desni zvučnik.

To bih mogao da rešim manjim tabletom za u krilo (koji imam) ali i monitorom/televizorom širokim nekih 170 cm, s odgovarajućom  visinom. Mora biti dovoljno velik  da stane izmedju zvučnika a i da mogu da čitam tekstove iz fotelje, odnosno s daljine od nekih dva i po metra.

 

OK, ima tolikih ekrana ali su preskupi. Ili nisu? Koliko bi koštalo takvo nešto.

Link to comment

170 cm ti je oko 66 inca. Skoro kao pominjani tv koji je covek platio 2500 evra pa ti vidi.

 

cenim da ti je jeftinije da pomeris zvucnik :)

 

edit: full HD televizori sa otprilike tom dijagonalom

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/full-hd?filter_submited=1&show_filters=1&filters[Dijagonala+ekrana][]=65+inča&filters[stock][]=sve

 

4k

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/4k?filter_submited=1&show_filters=1&filters[Dijagonala+ekrana][]=60+inča&filters[Dijagonala+ekrana][]=65+inča&filters[Dijagonala+ekrana][]=70+inča&filters[Dijagonala+ekrana][]=75+inča&filters[stock][]=sve

 

Da nisi malo preterao sa trazenom velicinom? Da ponovim sliku televizora od 75 inca

maxresdefault.jpg&key=be7d39fa906af7b148

 

Pretpostavljam da bi ti 40-ak inca zavrsavalo posao (mada se ovdasnji megalomani verovatno nece sloziti sa mnom) a to vec i nije preskupo.

 

edit: pustih Blic na 43 inca na otprilike 2.5 metra. Naslovi se vec po defoltu opusteno citaju a tekst je vec malo sitniji. Samo sam ga zumirao na 150% i sve se cita bez problema. Bas cu da vidim forum.

 

edit 2: forum isto sasvim citljiv na 150% zuma. Mozda bi trebalo jos malo... Uglavnom moj tv daje do 300% zoom.

 

edit 3: da ilustrujem 43 incha. Same woman for scale. Na slici i meni deluje sitno al uzivo uopste nije. Vec sam pisao da je meni ogroman.

 

maxresdefault.jpg

 

google image search mi izbaci ovu sliku za 43 a sve mi nesto deluje ko 32...

 

valjda je ipak 43 a gospodza for scale je eventualno poveca pa zavara...

 

edit: posto je banana omiljena internet mera da napisem da mu 43 dodje otprilike 3x5 solidnih banana.

Edited by katamaran
Link to comment

Video verovatno bolje ilustruje velicinu 75 inca

 

 

43

 

I na klipu mi deluje manji nego in vivo. Da se nisu zeznuli pa mi doneli veci :)

Edited by katamaran
Link to comment

Za 2500 evra ću, sem ako darling ne dobije na lutriji i oženi me, ipak da se zadovoljim tabletom od 10 inča.

 

Ćale ima TV od 40+ inča, sad mi pada na pamet da bih mogao od njega da pozajmim i probam da li je čitljivo iz fotelje ako TV stoji na zidu izmedju zvučnika. 

To je neki Samsung koji nije bio strašno skup, pa, ako neki malko veći odgovara, možda i počnem da skupljam novce.

 

A gledano samo po veličini, jesu li monitori jeftiniji od televizora?

Kontam da bi trebalo da jesu.

Link to comment

Cini mi se da nisu jeftiniji. Cak bih rekao da su i skuplji.

 

edit: na tu temu

https://mybroadband.co.za/news/hardware/145753-why-computer-monitors-are-more-expensive-than-tvs.html

 

40-43 je manje vise neki standard i ta velicina uglavnom nije preskupa. Ja sam ovaj moj platio nekih 85k al je UHD i flagship model (ilbar skoro flagship)

 

Ovako napamet rekao bih da je TV od 40-ak nekih 40-50k pa navise. Sad cu da vidim sta kaze Tehnomanija.

 

edit: posto ti cale ima toliki tv znas koliki su. Ovako kad se poredi sa cudovistem od 75 inca deluje manje nego sto jeste.

 

edit 2: cak sam i debelo preterao sa cenom ako uracunamo i indijanske marke mada ti njih ipak ne bih preporucio

full hd

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/full-hd?filter_submited=1&show_filters=1&filters[Dijagonala+ekrana][]=40+inča&filters[Dijagonala+ekrana][]=42+inča&filters[Dijagonala+ekrana][]=43+inča&filters[stock][]=sve&sort=price_asc

 

4k (svakako preporuka ako imas para. Neki LG, Samsung... Ne bih se kockao sa Voxovima i Teslama)

https://www.tehnomanija.rs/tv-i-video/4k?filter_submited=1&show_filters=1&filters[Dijagonala+ekrana][]=40+inča&filters[Dijagonala+ekrana][]=43+inča&filters[stock][]=sve&sort=price_asc

 

edit: i sto se onog citalackog testa tice da naglasim da je moj tv UHD pa bi sigurno bio losiji dojam da je full HD. Mada kontam da zoom resava taj problem i da se sasvim opusteno cita. Secam se da sam citao na starom tv-u koji je 32-ka sa jos vece udaljenosti bez vecih problema. Mada davno nisam to pokusavao pa nemoj da me drzis za rec.

 

edit 2: Za udobno citanje zoom funkcija moze da bude presudna zato proveri da li je ima model koji te interesuje. Kontam da svaki ima al za svaki slucaj. AKo ces ga koristiti kao eksterni monitor onda to i nije bitno jer zumiras sa uredjaja sa kojeg pustas.

Edited by katamaran
Link to comment

nije mi to nekakva opsesija, samo povremeno poželim da ne moram da gledam u stranu kad forumašim a naleti neka dobra pesma. A i tablet mi dobro posluži.

Nego me inspirisala ova tema.

Kad me ne bude mrzelo, namontiraću ćaletov tv, kontam da on može da se prikači na komp, kao monitor. Ja doduše imam DVI kabl, komp mi je van sobe, u hodniku da me njegova buka ne bi ometala u slušanju ali snaći ću se za testiranje veličine.

 

Evo, ćale mi kaže da je njegov TV 39 ili 40 inča, ni on se ne seća tačno.

Probaću jednom.

 

Svakako, hvala na komentarima :) 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...