Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

ja bi da te novce, za određenu priliku i kad bi ta riba bila dovoljno sveža svaki put. cene su kao bilo gde na mediteranu. samo što ako je ovo Tropic - mogu da zaborave

 

istina, moje iskustvo je samo zemunsko - sa tamošnjom filijalom. dva puta sam kupio ribu, prvi put neke rombove, a onomad šatro sveže sardele, uvalili su mi takav šoder da boli.

 

nego, izgleda da će početi da uvoze Fonda brancine u Srbiju, iz Portoroža. To je fakin najbolje moguće izdanje gajene ribe na planeti, a pritom imaju takav sistem distribucije da nema sile da dobiješ bajato. bila neka nedelja sa tom ribom u Maderi, a čuo sam da počinju sa jednim distributerom.

 

bio sam tamo, u uzgajalištu, malo duža priča, ali nebitno. likovi rade ribu prirodnom hranom i na način da brancin ima prirast kao u divljini, dakle do konzumne veličine (porcijaš) tek posle dve godine, za razliku od ovog radioaktivnog otpada nasviranog anabolicima što se valja kod nas i koji naraste za pola godine (da, to je to za 800 dinara)

 

fondu sam probao nekoliko puta, i presnu, to je apsolutna poezija od ribe. samo, ako to prođe ovde, jer je duplo skuplje od ostalog.

 

inače, jezivo je koliko ljudi kod nas ne kapiraju ribu. svako malo vidim na zemunskoj kako neće da kupuju "ukočenu" ribu, jer nije sveža.... i onda im zavaljuju otrov ili ono od prekjuče pa iscepano na šnicle da se ne prepozna. (ukočena je upravo najsvežija moguća - rigor mortis) posmatram tamo stalno par likova i jednu "likicu" za koje mislim da zaslužuju zatvor zaozbiljno. nije ni čudo što srblji ne vole ribu, kad smo osuđeni na to, na pangu, na šarana iz blata ili nagojenu kalifornijsku pastrmku
 

Link to comment

pa to..volim i ja ribu ali nisam imala prilike da jedem mnogo,nisam visila po morima mesecima i nemam para obicno za te cene,i taj od 800 je skup.. a i nemam kalenic ispredkuce...ja za cenu tog brancina sa slike 2nedelje rucka napravim...zajebi..

Link to comment

pa kul, ali imaš jeftine sitne plave ribe onoliko, koja ume da bude odlična

imaš smuđa, imaš bandare, vretenare, kečige, svežeg soma

a u metrou se naleti na dobre divlje komade i ribe od kamena za prihvatljive cene - naravno, proveriš  je li sveža

 

ne znam, mi ribu cepamo bar dva puta nedeljno, jednom od toga neku bolju, s tim da ja jedem sardinu ili haringu skoro svako treće jutro.

 

i mislim da je riba jedina hrana koju ja mogu svakog dana, u kom hoćeš obliku

Link to comment

dunavsku jedem redovno..smudja,soma,kecigu,manica mada ja volim i belu,meleza...ipak zivim na dunavu bila bi greota...odem do ribara,vidim sta ima od sinoc..

i konzerve..ali svezu i kvalitetnu morsku mozda jednog dana kad budem imala svoj konobu na obali ili jedrenjak na pucini..

Edited by ivy
Link to comment

pa bilo bi do jaja da majstor ne provali gresku i proda ti tog zubaca krunaša za tih 30e kilo koliko je namenio brancinu exstra (umesto skoro 40e)

 

to je za krunaša najniža cena ako ga kupuješ direktno od ribara sa barke ili od prve ruke na dalmatinskoj pijaci i to van sezone, jer od juna do oktobra nećeš naći komad od 5-6 kila koliko je taj imao u slobodnoj prodaji. 30-35e ili prosečno 250 kuna.

 

ako vas put nanese na lošinj, svratite u konobu corrado iznad malog lošinja. imaju svoju koču i ovakvi kapitalci su im redovni, cena je OK, ne ujedaju. izvlače filete za porcije, ne više od 120kn po tanjiru.

 

u grčkoj i skuplje, ako se nađe (skoro nemoguće).

Link to comment

Inače mi je bio šok, stigli rano ujutru u Split, i krenuli da se promuvamo po palači do trajekta - osetio sam miris riblje pijace čim smo ušli u koloplet uličica. Rano jutro, gooomila tezgi, ribe na sve strane, sveže a jeftinooo...

Kozice 30-40kn, palamida 50-60 u šniclama, grdobina 60...

 

Edit: doduše druga nedelja oktobra, sezona debelo na izmaku i to...

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

mi svojevremeno u grčkoj nalazili zubatca za čini mi se 25-30 e, brancina divljaka čak nešto i jeftinije ali to bilo slučajno, kod tipa na barci

skuvali ga

supa bila neviđeni vr', kuvan zubatac preliven sa malo maslinovog ulja isto fantastičan

 

meni je mnogo da plaćam 30-40 e za kilo ribe a ono đubre od gajene mi ne pada na pamet da kupujem

nije loša varijanta sveža skuša, kontam da se ona ne gaji ?

Link to comment

 

meni je mnogo da plaćam 30-40 e za kilo ribe a ono đubre od gajene mi ne pada na pamet da kupujem

nije loša varijanta sveža skuša, kontam da se ona ne gaji ?

 

 

pa da,upravo o tome i pricam...nista,do moje konobe na obali ili jedrenjaka skuse i srdele :p

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...