Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

Negde u novinama sam video stručno™ tumačenje da se očekuje rekordna berba kajsija, em nije bilo kasnih prolećnih mrazeva, a izgleda da im ni majske kiše nisu naudile. 

 

 

pa da,ima smisla..vidim i ja okolo da je rodilo

 

 

a breskve prodaju iz velike gajbe jos od pre mesec dana,sto je jako neobicno jer se one dosta dugo prodaju iz onih plitkih,jedan red.gajbica a tek negde u avgustu budu u tim dubokim...sve vreme sam mislila da su ,,ispale iz nekog kamiona,, koliko su jeftine

Link to comment

breskve godinama kupujem na bajloniju kod mare iz begaljice. mara ima samo breskve i nektarine. najskuplje breskve su 80, nektarine ni toliko. ali tako je svake godine, to voce je bas jeftino.

 

od ovosezonskih povrsnih zapazanja s pijace izdvajam da mi se cini da je paradajz skup i da je oseka bosiljka. 

Edited by darling
Link to comment

 

 

breskve godinama kupujem na bajloniju kod mare iz begaljice. mara ima samo breskve i nektarine. najskuplje breskve su 80, nektarine ni toliko. ali tako je svake godine, to voce je bas jeftino..

Gde je ta tezga? Ja kupujem kod jedne žene, od glavnog ulaza jedno 10 metara sa leve strane, isto ima samo breskve i nektarine..

Link to comment

jel ta tvoja baba iz sela udovice? :D

 

koordinate mare iz begaljice: udjes iz dusanove, ides pravo, udjes u glavnu ulicu desno (dakle, ne u onu gde su madjari, nego glavnu), i cetvrta, peta tezga levo. prva sledeca do marine tezge isto prodaje breskve, ali ima i drugog sezonskog domaceg voca. preko puta nje je tezga na kojoj muz i zena prodaju maline i kupine.

porodica drzi dve tezge, prva je s nektarinama, druga s breskvama. mara najcesce prodaje breskve, a njen sin nektarine. ponekad dodje i muz, gluvonem je. 

nemaju digitalnu vagu. 

breskve su najbolje na pijaci, one su im glavni posao, imaju svoje vocnjake. pocne da ih prodaje od juna, kako koja sorta dozreva, zadnje kupim krajem oktobra, jednom cak pocetkom novembra. nikad ih ne drzi u hladnjaci. 

mara je starija zena, seda, niska. ako nisi siguran, pitaj je jeste vi mara. voli da prica :) 

Link to comment

breskve godinama kupujem na bajloniju kod mare iz begaljice. mara ima samo breskve i nektarine. najskuplje breskve su 80, nektarine ni toliko. ali tako je svake godine, to voce je bas jeftino.

 

od ovosezonskih povrsnih zapazanja s pijace izdvajam da mi se cini da je paradajz skup i da je oseka bosiljka. 

 

Kod Cvetka je uvek odličan izbor pravog domaćeg voća zbog hrpe proizvođača iz Grocke, Vinče i drugih mesta ka Smederevu. Vasa i kapetan će ovo svakako moći da potvrde, moj favorit za breskve, kajsije i šljive je najčešće Dragica, tezga joj se naslanja na tezgu brkatog Žive iz Barande. 

Link to comment

apsolutno potvrdjujem, vec sam pisao da na Cvetku ima puno individualnih proizvodjaca i manje nakupaca nego na drugim pijacama.

Link to comment

al ima i da se individualni proizvodjac pojavljuje ko nakupac. recimo, ljubica tresnjarka iz ritopeka, kod koje kupujem tresnje 10 godina. tresnje su joj najbolje u svemiru. drzi tezgu preko cele godine. s jeseni prodaje i odlicno grozdje. donosi i drugo voce, jagode, kajsije... ja u fazonu da ona ima veliko imanje na kom ima svega. prosle godine iznese predivne breskve, kao nacrtane. (inace su njene tresnje kao nacrtane, pa mi je savrsenost zapravo plus) kupim, odnesem kuci, bezukusne.

posle pricam s marom i pitam je kako to da ljubicine breskve tako dobro izgledaju, a tako bezukusne, ove vase izgledaju kako izgledaju, ali su uvek veoma ukusne.. kaze mara: a pa to je zato sto to nisu ljubicine breskve, preprodaje ko zna cije, nikad ne znas sta ces kupiti.

tako da me iskustvo naucilo kod ovog ovo, kod onog ono. i super da ovde razmenimo info. :)

Link to comment

Na vidikovačkoj pijaci sledećeg vikenda lubenice proverenog kvaliteta. I žute, takođe. Danas pazaren presladak kukuruz i nektarine po 50 za kg. Bilo i onih pravih dinja.

Link to comment

baš je skupa :/

 

sad jeste ali sećam se da se 2011 mogao skuvati ručak za 4 za 100 dinara paradajz koštao 14 a iz maksija ljudi iznosili po dvoja kolica  :fantom:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...