Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

Pogresan ti je pristup, Caligula.

 

Nije stvar u prolasku pesticida ispod kore, vec u izrazu koji poznaje svaki seljak: karenca. U pitanju je minimalno vreme izmedju aplikacije pesticida i iznosenja robe na pijacu. Karenca je, dakle, vreme za koje se pesticid u potpunosti razgradi, nema ga ni na kori, ni u kori, ni ispod kore, aktivna komponenta je nestala i zamenjena je bezopasnim ostacima koji se ispiraju pod mlazom hladne vode.

 

Svaki ozbiljan i normalan proizvodjac voca i povrca postovace karencu. 

 

Kreni od toga.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Samo da  dodam da sam izabrala vrlo slatku lubenicu. Metod odabira je lupanje čvrga+ tzv. ženska lubenica. Naučio me je deda, a on je u stanju da traga za lubenicom na pijaci  po pola  sata.

Link to comment

Samo da  dodam da sam izabrala vrlo slatku lubenicu. Metod odabira je lupanje čvrga+ tzv. ženska lubenica. Naučio me je deda, a on je u stanju da traga za lubenicom na pijaci  po pola  sata.

 

Pa nauci i nas.

 

Evo ja sam skoro naucio da muski patlidzani imaju manje semenki (mada nisam licno testirao). Na suprotnom kraju od peteljke, zenski imaju, da izvinete, crticu, a muski kruzic. S druge strane, verujem da je to zapravo mit, makar za musko/zenski deo.

Link to comment

A odakle ti to da ne propusta ? Zvuci kao marketing pesticidne mafije.

 

 

nisam siguran, ali mislim da sistemici voze kroz celu biljku. 

 

 

Pogresan ti je pristup, Caligula.

 

Nije stvar u prolasku pesticida ispod kore, vec u izrazu koji poznaje svaki seljak: karenca. U pitanju je minimalno vreme izmedju aplikacije pesticida i iznosenja robe na pijacu. Karenca je, dakle, vreme za koje se pesticid u potpunosti razgradi, nema ga ni na kori, ni u kori, ni ispod kore, aktivna komponenta je nestala i zamenjena je bezopasnim ostacima koji se ispiraju pod mlazom hladne vode.

 

Svaki ozbiljan i normalan proizvodjac voca i povrca postovace karencu. 

 

Kreni od toga.

 

 

Hvala ljudi.

 

Sada pre kupovine pitam za karencu, seljak kaze "odavno bilo majkemi" i ja kupim te se otrujem.

Link to comment

ja da razmisljam gdje bih sve mogla da se otrujem pesticidima i slicnim, otrovala bih se na nervnoj bazi

ne pijem, ne pusim, ne drogiram se i to je to. negdje treba staviti tacku. ako mi je sudjeno da umrem zbog overdoza pesticidima, neka bude tako.

Link to comment

Jabuka na dan - lekar iz kuće van ili kako već ide... E, jabuka se od zimskog prskanja pa do branja tretira raznom hemijom otprilike 14 puta. Poslednje prskanje je obično 7 dana pre branja... Ko poštuje karencu, naravno.

Neke stvari je jednostavno bolje ne znati. I zato volim svoje kvrgave kruške i jabuke. Znam da ima crv u svakoj, znam i zašto je tu. Isečem plod nožem, sklonim podstanara i ćao. Breskve isto tako.

Link to comment

ma da, srpski seljak poštuje karencu, hau jes nou 

 

 

kako koji seljak. moja tazbina religiozno postuje karencu. neki njihovi pajtasi isto tako.

a imaju u selu i one koje zivo zabole za to.

 

ako neko ima ozbiljan strah od pesticida, treba da pronadje seljaka za koga zna da se odgovorno ponasa, i da kupuje od njega.

Edited by Грешни Василије
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...