Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

upravo sam besplatno jeo gmo paradajz i krastavac iz rođene bašče sa sve svojeručno spravljenim kozjim sirom pa došo da vidim koliko calujete za taj plezir

 

inače ti si piso to za dvoja kolica ako te neko pita  :fantom:

Link to comment

sad sam se setila zašto su breskve tako jeftine..rusi su otkazali uvoz pa preplavile naše jadno i bedno tržište a nema ko da kupi

 

kontam da će pasti neki kompot ove godine :p

Link to comment

pa nije,i ranije sam izražavala dušobol zbog situacije..al jbga kad ne mogu ništa da učinim za situaciju a i šteta da propadne svo to divno voće bolje da napravim nešto od njega

Link to comment

Upravo jedem nešto za šta su mi prodavci na Zemunskoj pijaci rekli da se zove Smokvara (kažu da je nastala ukrštanjem smokve i breskve) Izgleda kao spljoštena breskva sa jako malom košticom. Ukus je super, slatka je ko med, posle nje mi kajsije imaju ukus kao papir. Istina, ne mogu baš da osetim smokvu, više ima ukus breskve, ali izuzetno fine breskve. Cena je doduše bila oko 200 din kilogram.

Link to comment

Upravo jedem nešto za šta su mi prodavci na Zemunskoj pijaci rekli da se zove Smokvara (kažu da je nastala ukrštanjem smokve i breskve) Izgleda kao spljoštena breskva sa jako malom košticom. Ukus je super, slatka je ko med, posle nje mi kajsije imaju ukus kao papir. Istina, ne mogu baš da osetim smokvu, više ima ukus breskve, ali izuzetno fine breskve. Cena je doduše bila oko 200 din kilogram.

 

jel ovo?

 

 

1280px-Prunus-persica-1060223.JPG

Link to comment

Pa da, slutio sam da lažu to za smokvu, čisto da bi opravdali jaču cenu. Valjda će ubrzo da se omasovi i da padne cena. Mada, iskreno, ne znam ko će onda da jede one obične breskve. :)

Link to comment

Izgleda da ovo, u stvari nije baš to isto - ovo što sam je kupio je "Florida Belle", a ovo sa tvoje slike "Florida Glow"

 

 

Florida Belle

 

 

 

Prunus_persica0658MarkS.jpg

 

 

Florida Glow

 

Prunus_persica15162.jpg

 

Čini mi se da je bilo na samo jednoj tezgi, u onom delu pijace gde je fontana, mada žurio sam, pa je moguće da nisam video.

 

edip - vidim da ima i neka "Tropic Beauty" koja slično izgleda. Kapiram da su u pitanju vrlo slične sorte. Da nisu to neke gmo vrste, s obzirom da dolaze iz Ameriku?

Edited by kobni zelaya
Link to comment

e da..i još jedna stvar sa našim piljarskim tržištem su te sorte koje preplavljuju tržište..ove godine npr žute tikvice kojih nije bilo godinama nigde a sada svuda..pa te breskve,valjda će stići i do mog sela,moram da potražim..i tako..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...