Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

Nektarine a la smokve danas na Kaleniću 300 din/ kg.  Breskve u istom fazonu će doći iduće nedelje. Nisam ih kupila niti imam nameru, kupujem na banjičkoj pijaci koja, kao i Cvetkova, ima prodavce iz okolnih sela koji imaju svoju robu.

Edited by halloween
Link to comment

Nektarine a la smokve danas na Kaleniću 300 din/ kg.  Breskve u istom fazonu će doći iduće nedelje. Nisam ih kupila niti imam nameru, kupujem na banjičkoj pijaci koja, kao i Cvetkova, ima prodavce iz okolnih sela koji imaju svoju robu.

 

na dusanovackoj pijaci danas savrsene domace nekterine 40 kinti, nakupci na kalenicu opasno deru,..

Link to comment
  • 3 weeks later...

Čini mi se da je razlika u ceni između volujskog srca i artikla koji se iz nekog razloga naziva paradajzom ove godine znatno manja nego lani™. Tamanim uveliko. 

 

Imam jedno pitanje, kad sam već ovde. 

 

Ima li poente pokušavati osušiti paradajze (ili volujsko), imajući na umu da sunce štrajkuje ove godine? kako se to uopšte radi na suncu? treba li zaštiti paradajz, koliko dugo treba da bude na suncu, treba li ga marinirati, staviti neku posudu ispod? Ima li ko iskustva? 

 

Može li da se isuši u rerni? Kako se kasnije konzervira?

Link to comment

Tenks drugar, probaću sa 2-3 kg količinom kada još padnu cene, šta hvali. Videh onu bugarku sa 24kitchen da je nešto slično radila - samo me plaši ovo konzerviranje. Izgleda da ću morati da se prejedem svega što napravim tokom prve nedelje. 

Što neće biti mnogo teško. Skroz mi se dopada ova varijanta razvrstavanja sa začinima. Kapiram da bi i žalfija sa terase mogla da se pametno iskoristi.

Link to comment

+1

sa muljem se sačuva i paradajz koji i nije posve suv

ja već nekoliko godina unazad sušim paradajz na suncu

ove godine to izgleda neće moći,

mada, dovoljna su i samo 2 baš toplai sunčana dana

i mesto na kome sunce bije ceo dan

paradajz isečem na kriške, izvadim semenke i onaj tečni deo, poređam na tacnu (presečeni deo na gore) dobro posolim morskom solju i to je to

soljenje je važno je so izvlači vodu

zato ga prvi dan po nekoliko puta premeštam na suvu tacnu

Link to comment

Čini mi se da je razlika u ceni između volujskog srca i artikla koji se iz nekog razloga naziva paradajzom ove godine znatno manja nego lani™. Tamanim uveliko. 

 

 

 

kolike su cene?

Link to comment

hvala svima, pokusacu u rerni

kolike su cene?

variraju. recimo da je srce 110 a paradajz 80. Ranije je razlika umela da bude osetnija. 

 

kapiram da ce biti sve jeftinije.

Link to comment

kod mene na pijaci volovsko od 120-150

neki dan na palilulskoj kupila kilo po 150 i posle mi bilo žao što nisam kupila sve od te devojke koju sam inače prvi put videla na toj pijaci 

naprosto bio sladak, a unutra sve mesnato, crveno, maltene bez semenki

sa muljem i krupnom solju, leleeeee, uživancija

Link to comment

neki dan na palilulskoj kupila kilo po 150 i posle mi bilo žao što nisam kupila sve od te devojke koju sam inače prvi put videla na toj pijaci 

naprosto bio sladak, a unutra sve mesnato, crveno, maltene bez semenki

 

Наш парадајз тек сад почео да зри. Ниједне године овако касно, а и они највећи пукну па их ту дохвате пужеви и шта већ... туга. Али биће га.

 

У међувремену смо неколико пута купили тзв. "парадајз" или како би се већ тај јад крстио. Не знам шта му раде и боље да не знам. Укупно једном од 8-9 покушаја смо нашли нешто да личи на нормално и да има укус парадајза. Остало све пластика, вештачки дозревано, жилаво, без укуса. И боље кад је без укуса, оних неколико што је имало укус је било још горе.

 

Зарекли смо се да више не купујемо. Наш кад доспе доспе, тад ћемо јести.

Link to comment

kod mene na pijaci volovsko od 120-150

neki dan na palilulskoj kupila kilo po 150 i posle mi bilo žao što nisam kupila sve od te devojke koju sam inače prvi put videla na toj pijaci 

naprosto bio sladak, a unutra sve mesnato, crveno, maltene bez semenki

sa muljem i krupnom solju, leleeeee, uživancija

pre nedelju dana sam svratio na palilulsku pijacu, prvi put u životu. bio u prolazu. na prvoj tezgi, pri ulazu od nišlije je srce bilo 150. na drugoj, ka sredini pijace 120. tu pazarih. 

 

večeras ću ponovo ono sveto trojstvo - srce, kozji sir, pesto. još je i stigla flajka belog vina, vrbničke žlahtine sa krka....

 

ih. 

Edited by pacey defender
Link to comment

uf..ja kod moje dilerke povrca uvek kupujem dobar paradajiz jer ona ima dobre sorte u plasteniku a i ako nije njen kupuje proverene sorte i kod ,,proverenih,, dobavljaca

a sada vec kupujemo kod babe preko ulice jer ima viska a i da zaradi neki dinar i obicni i volivsko srce pravi,domaci,ne prskan  :wub:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...