Jump to content
IGNORED

PPP mali pijac...


yolo

Recommended Posts

  • 2 months later...

Bio danas na pijaci u potrazi za sljivama...Majko mila ono je strasno, dve ali samo dve tezge sa nekim primercima koji su kukavni nekako pretekli!Doslo mi da zaplacem!

Link to comment

Ne mogu da nadjem temu gde smo pisali o ponudi ribe u gradu. Elem ona ribarnica sa divljom albanskom ribom je danas totalni pakao od ponude. Na ulazu stoje dve kernje kakve nikad nisam video u zivotu, svaka po 20-25kg (3600kg). Verovatno cekaju neku kafanu pa ako ne uspe, onda ce sutra u snicle. Ima svega, neverovatni, dzinovski skampi po 2500din, lica po 1500, palamida, mol po 900, divlji brancin (2-3kg) po 3000, barbuni 1900. Cak i pastrmka izgleda odlicno (Strmosten). Koliko vidim gro ribe ovaj put iz Hrvatske. U Tropicu tamo pored mesare Ljuba isto super izbor ribe iz Hrvatske, ima sipica, raza, mola, lice, snjura, cene oko hiljadarke i manje za kilo, sve idealno za jeftin a vrhunski rucak.

Link to comment

kupila sam danas kravlje mleko od zene od koje kupujem sir. ja pitala onako dal prodaje kravlje mleko, kaze ona: subotom i nedeljom, evo, pipni, jos je toplo, i pruzi mi plasticnu dvolitarku da je pipnem, ja pipnem, a ono temperatura kravlje sise iznutra. bljak. 

kupila sam, skuvala. ukusno, nimalo ne lici na mleko iz prodavnice.

2 litre 200 dinara. 

Link to comment

U Univerexportu nova sorta jabuka- red jonaprince, crvene ogromne i vrlo ukusne. Cena  90 din/kg. Bogata flavonoidima.

Opis: Sadnice voća jabuke Red Jonaprince su nastale kao klon sorte Jonagolda i ima veliku perspektivu u našim zasadima. Karakteristika ovog klona su: bujnost, vreme cvetanja i druge osobine stabla su iste kao i kod jonagolda, ono sto je karakteristično je izvanredna obojenost. Plodovi su potpuno pokriveni ujednačenom crvenom bojom koja se razvija i do 10 dana ranije u odnosu na ostale klonove jonagolda. Važna karakteristika je i odsustvo voštane prevlake, čak i posle dužeg čuvanja. Analize su pokazale da je sadržaj antocijana u plodovima ovog klona veoma visok. Čvrstoća plodova je takođe veoma dobra - iznosi 8,5 kg/cm2 u optimalnom momentu berbe.

 

Edited by halloween
Link to comment
  • 2 weeks later...

jos ovo i necu vise za danas.

bio juce po nekim putesestvijama u istocnoj srbiji, trebalo da kupimo rakiju, stali na pijac u zajecaru. meni to inace fetis da zagledam pijace po unutrasnjosti i divim se razlicitostima u odnosu na ove mucene prevarantske pijace u beogradu. zajecarski pijac onako klasican istocnojuznosrbijanski, retki su preprodavci, uglavnom prodaju proizvodjaci i zaludne babe koje iznesu sve zivo sto im izraste u basti i sto naprave i napune u tegle.

sta da kazem, prosto je tuzno koliko je sve jeftino u poredjenju sa beogradom (ili obrnuto, izazove vam bes kada vidite koliko su napucane cene ovde). nekoliko najbanalnijih primera, kupio sam fantastican crveni luk od one starinske roze sorte, nije ovaj ljubicasti kinez nego ona kapula kakva raste po crnoj gori i dalmaciji, naravno nije tako velika jer nema tog sunca ali sorta i ukus je tu. takav luk u bgd ide od 100din pa navise, ovde je bio 40 dinara. beli luk, u beogradu je kg 400-500 din, tamo je 200. vrhunac je bio ajvar, kupio sam 2 tegle, cena 300 din. kad smo dosli i otvorili, ajvar fenomenalan, gust, uprzen, okrenes teglu naopako i on jedva da krene napolje. u beogradu takav prodaju po 700 din, leskovcani. kapiram da kupuju od lokalaca po 300 i onda ovde dupliraju. nista drugo nisam kupio, a cini mi se da je trebalo, bila dzinovska tegla pecene pa cepkane paprike po 1000 din, isto je bila i peglana slicna cena. to ce sve da kosta boga oca ovde kada stigne. na pijaci ima puno susenog boba, dobro izgleda, nego mene mrzi da se drkam sa time a volim da jedem. posto sam na detoxu nisam ulazio u halu sa sirom a to je isto odlicno mesto za kupiti, posto istocna srbija ne skida kajmak i svaki sir je punomasan. eto, koga put navede tamo, ima razonodu.

Link to comment
  • 1 month later...

obratiti paznju na kasama u veru na konjarniku, danas me omiljena kasirka priklala za 500kinte, poslednja stavka na racunu, kozja feta koju danas nisam kupio...

 

i obicno pregledam racun jos u radnji al danas ko za qrac nisam, nego tek malopre i to zbog neke druge stvari..

Link to comment

u jednoj idei na koju sam često prinuđen uvek haos i uvek kažem nikad više.

 

uvek je gužva,

uvek radi samo jedna kasa. 

od 6 puta kolko sam bio 5 puta je neko napušavao kasirke zbog nečega. 

poslednji put tip popizdeo. imao 200 kinti valjda i lepo se prostro po budžetu po istaknutim cenama, međutim ona otkucava 220. bla bla

uvek neprijatno

elem, peku tamo leba i neko pecivo kao, 

i uvek uzimam neku potkovicu sa zeljem jer je najbolje tamo.

košta 100 kinti, i to je previše jer  malo je to dosta. realno 60 treba da košta. 

treba pomenuti da je neko polomio onu samouslužnu vitrinu i sad moraš da čekaš da se neko smiluje da te usluži. nema ni onih malih papirnih vrećica više nego roknu u najlon kesu onu veliku. 

na kasi neki novi pogub. jedva otkuca ono čudo i kae 125. 

poskupeli ste, reko, 

aha iskezi se ona neobično. 

25% reko onako za sebe. 

ona me gleda kezeći se i dalje i držeći 500 kinti što sam joj dao. 

sad već poslah neki wtf pogled pošto me i dalje časti setom neodržavanih sekutića, al se u naplatu ne daje. 

kae, jeste mi vi dali ovih pesto ili ona gospođa, pre?

reko ja sam. 

kae, nisi gospođa je.

:mellow:

reko ako je skrivena kamera recite gde da mahnem. 

i ona kao jeste, jeste i naplati mi konačno...

 

jako ne volim ideu. nosiću sendviče od kuće. 

Edited by nisam ja
Link to comment

jao, ja nisam ni znala za ovaj topik

a obožavam pijace

 

kada uhvatim malo vremena, pisaću vam o taškentskim pijacama, to imam da pišem tru dana (tražio neko napred nešto takvo)

posle tih pijaca, ove naše su smejurija

 

ali sada me nešto zanima

nije mi jasno jbt, ko da je kineski zid na drini, zašto ovde nigde nema da se kupi domaćeg milerama i posledično tome, sira od obranog mleka koji se pravi posle skidanja tog milerama, a to je potpuno drugačiji sir od ovoga što prave posle skidanja kajmaka

 

ubila bih za taj sir i mileram i u večnoj sam patnji zbog nedostatka istogtm

pomagajte

 

grdno sam se razočarala kad sam shvatila da toga nema čak ni na zemunskoj pijaci a mislila sam da tamo mora da bude, poa jbt. to je do juče bila austrougarska a to je nemačka tradicija, mislim taj sir i mileram

 

to sam pronašla čak i u taškentu i to fenomenalno (kod nekih nemica, preostala mala grupa tamo, ali vredna)

Link to comment

e pa ja to kupujem redovno u brčkom, i jedno i drugo, koa i onaj beli dimljeni, već sam kačio fotke

i patim što toga ovde nema

pa lako tebi kad često ideš prekotm

 

i da, taj dimljeni je isto kul

nego, on mi nije deo detinjstva pa ne patim za njim baš toliko.

moja baba pravila samo milralemtm i onaj mladi sir

 

ali brate mili, kad se to pomeša pa sa sveže pečenim kvasnim uštipcima (na masit ofkors), nema dalje

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...