Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

13 minutes ago, Joe D said:

Ne bih rekao da arkan ima mnogo veze sa tim, ona je sa albumom kukavica postala bas ogromna zvezda, a bila je popularna i pre toga.


Ma on je na svoju incijativu ili kao deo paradrzavnog projekta peglao svoj isprojektovan imidz namenjen ciljanoj populaciji njome. Ono «muskarcina» smako 2x mladju pevacku zvezdu  uz odredjenu upotrebu ubedjivanja. 
Naravno da bi bila uspesna u svom zanru i bez njega. Jedino se ne bi mozda srozala kao covek.

 

Ko sisa njenu vencanicu, smucio mi je zivot kada je obukao oficirsku uniformu srpske vojske iz I svetskog rata, kao i magarci koji od tada pa vec tri decenije koriste Mars na Drinu za sve i svasta. Povezujuci svinjac po ratova devedesetih sa istorijom Srbije iz Velikog rata.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment
29 minutes ago, Milošica said:

Jeste klizav teren, ali način na koji je govorila, plus teme koje je provlačila, kao što su Arkanovo gađanje jabuke i Cecina venčanica, definitivno mogu navesti osobu da pomisli na ovo što je Džejms Maršal pomenuo.


Pa nista nije slagala, ako je o tome pricala jedino sto ona izgleda nije shvatila smisao tog performansa u ono vreme kako treba.  A izgleda i ne poznaje etnografski Srbiju u smislu obicaja i odece odakle su ovi crpeli inspiraciju.
 

To je bio kao retro film sa simbolickom predstavom svadbe na srpskom selu iz prve polovine 20. veka. Ima u onom filmu Idemo dalje jedna verzija kad zene ucitelja. I sama vencanica se uklapa u to.

 

Veci transfer blama i skandal je uniforma na onoj lopuzi i kriminalcu, nego njena vencanica.

Edited by Moonwalker
  • +1 6
Link to comment

Ova theme song Junaci doba zlog je za gulag. 

Ne sumnjam da otkrivam toplu vodu, ali ovo je prva ep JDZ koju sam pogledala pa mi je to najveći utisak trenutno.

Link to comment

Pogledao još jednom, ajd da vidim da nisam nešto propustio što "popravlja utisak"...
Na žalost, još je gore, dramaturški zbrkano, ne mogu da se odluče da li rade hronološki, unapred unazad, ili čupaju jedan događaj pa od njega granaju...
A da ne pričam kako ističeš na početku ono što je došlo od advokata...
Potpuno nepotrebno sem da istakneš sopstvenu neustrašivost[emoji769].
Zapravo to je tema, vidite nas kako smo hrabri...
Bezveze...







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:


A da ne pričam kako ističeš na početku ono što je došlo od advokata...
Potpuno nepotrebno sem da istakneš sopstvenu neustrašivostemoji769.png.
Zapravo to je tema, vidite nas kako smo hrabri...
Bezveze...







... Shiit has hit the fan
 

Ovako bih uradio i ja, i tovario bih je još gore tokom cele emisije.

:evil:

Link to comment

Autori su nešto ipak uspeli.

Danas na poslu, tema dana je film o Ceci. Neki ostrašćeno pričaju o njoj i Arkanu, a neki kritički o samom filmu.

 

Dođem kući, stavim sluške i počnem da slušam njene pesme. Eto neka bude zapisano da sam slušao na najjače skoro sat vremena.

Ozbiljna je to priča, dobra produkcija, dobri tekstovi i aranžmani. Može se staviti pitanje nad poreklom novca kojim je to plaćeno.  Kvalitet je daleko iznad većine produkcije odavde.

 

A Tamara deli kintu preko projekata i lepo živi od toga. 

Link to comment
Quote

Jelena Karleuša krajem 1999. snimila je album "Gili, gili", na kojem se našla balada "Bila bih ti lepa mlada", koja je za nekoliko meseci postala veliki hit. No, tragična vest o pogibii njenog tadašnjeg verenika Zorana Davidovića Ćande, povezivanimog sa beogradskim podzemljem, prekinula je promociju albuma, a Jelena te pesme nikada više nije otpevala jer su naslutile tragični događaj. Zoran je ubijen 23. marta 2000. godine.


telegraf.rs/jetset/vesti-jetset/3003768-pesmama-sam-naslutila-tragediju-karleusa-posle-mnogo-godina-progovorila-o-ubijenom-vereniku-candi

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Onu što MRZI NARODNJAKE

Puštala je snimke svoje svadbe na kojoj su svirali trubači i padalo se u nesves.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...