Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

38 minutes ago, James Marshall said:

Ovo je baš tanko, emisija treba da se zove "Šta moji drugari novinari misle o fenomenu Ceca" a što svako ko prati bilo crnu hroniku bilo đetset™ zna odavno. Ne znam kome je namjenjena ova emisija, tj. koga to interesuje fenomen Ceca da je čekao 2021. da nešto sazna. Ceca je da se ne lažemo malo i izlapila, kao kisela koja je otvorena odavno. Ne znam odakle uopšte sad neki interes za bavljenje Cecom. 

Doduše meni je većina tih Lekićevih projekata ono, više žuč nego neki risrč.

 

Nije to risrch, to je gomila javno dostupnih cinjenica upakovana sa nekim dodatnim sadrzajem, da se sacuva kao informacija ili dokument. zato se i cimaju. Sve stoji rasuto po memoriji, ne zanima nas vise al ovi sto dolaze ce imati relativno kratku formu za info a ne mozes da obrises. Nije nama namenjeno sigurno tj. najmanje je za nas, em smo smoreni em njih boli uvo sto mi kao nesto znamo

Ogrlice je verovatno bilo, ajd dokazi

  • +1 2
Link to comment

skrozza je bila nepodnošljiva, kao zavidna debela tetka sa ladnom trajnom. ceo nastup joj je takav.

(ja inače volim da je čitam, ali u ovom serijalu je jeziva)

cvijić i tufedžić su pokušali da naprave odmak od 'rasna, lepuškasta seljančica iz srbijanske vukojebine 

koja bi, da nije upoznala arkana, ostala u toj žitorađi i pevanje pod šatrom bi bio njen vrhunac,

a kolika je seljančura pokazala je izborom venčanice' i da od emisije naprave dokument jedne kriminalke,

ali lekića to nije zanimalo.

poslednjih 10 minuta posvećenih karleuši kao cecinoj svetloj suparnici je isto prajsles.

 

 

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, utilitarist said:

meni je neverovatno da je gomila ljudi ovde gledala cecu kod minimaksa :laugh: šta je zanimljivo imalo da se čuje od nje. . .

Pa skroza je gledala kako Arkan promasuje jabuku, a Ceca promasuje vencanicu.

I da je urbana legenda, nema veze. Ionako je kupljena sumnjivim novcem, natopljenim svim i svacim.

Sav taj folk na b92 je sve ovo uradio mnogo zabavnije, ova epizoda je predosadna. Jedino sto hejt na nivou, bukvalno na pinku da je puste i da vrate Cecu u zizu javnosti. Da se njena Srbija jos jednom sazali. Mada u kafanama, splavovima, maturama svaka peta pesma iz opusa srpske majke. 

I puno je argumenata tipa pricao mi jedan urednik, reko mi jedan coek. A onda sledi prica o pirateriji, a pirati na njoj najvise zaradili. I luce iz Kasidola koje '95. dolazi na RTS, a Ceca odlazi sa RTS. Arkan, koji izmedju 2 bitke, producira spot i osmisljava svaku recenicu kod Minimaksa... A ona u fazonu, moj Zeljko, rodicu 9 sinova, hvala lepo, hvala najlepse... Eventualno ako pomene autore pesama. Kako bi u serijalu rekli, izvesni Aleksandar Milic Mili...

Steta sto su letnji odmori krenuli, da Mitrovic napravi kontradokumentarac, ko onomad... Srpska majka velikomucenica... Bilo bi urnebesno...

Link to comment

problem ovog serijala je što autor ne može da računa da će da dozove sagovornike sa mračne strane pa vrti samo 'naše'. a to je i problem srbije.

mislim da je cecin zahtjev da se epizoda povuče jako i nerealno podigao očekivanja publike.

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, hefaca said:

 

Sav taj folk na b92 je sve ovo uradio mnogo zabavnije,

Zabavno level izjava neke kulturoloskinje kako su se menjale stvari u ratu, tako se menjala Ana Bekuta.

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, hefaca said:

Pa skroza je gledala kako Arkan promasuje jabuku, a Ceca promasuje vencanicu.

...

Steta sto su letnji odmori krenuli, da Mitrovic napravi kontradokumentarac, ko onomad... Srpska majka velikomucenica... Bilo bi urnebesno...

Pa ko nije? RTS radio prenos, pa dao Pinku, tada maloj lokalnoj tv stanici da emituje.

 

Nisam imao stomak da odgledam celo. Veliki je promašaj komentarisanje nje kao pevačice. Žena je uspešna u tome i iako je imala vetar u leđa, ona definitivno ima taj faktor X u sebi, koji je odvaja od ostalih.  Jednostavno, ima ljudi koji je vole, pesme su joj ušle u kafanu.

 

Ključno je da su ona, blagopočevši mož joj i gorepomenuti DJ Žex proizvodi jedne iste Službe, koja i dan danas pomera figure u Srbiji.

Toliko i drugih stvari ima oko nje, koje nisu ni pomenute.

 

Mnogo tanko, poluamaterski, na nivou rada za ispit na faksu.

Edited by dvb-t manijak
  • +1 2
Link to comment

Suština projekta[emoji769] je baš u toj reči "projekat".
Kad se konkuriše za sredstva da bi ovo odradio, ti bukvalno imaš spisak ljudi koji to mogu da ti proguraju "na konkursu", i onda moraš njih i da uključiš u to.
Ti si onda uslovljen i gostima i pristupom i svime. Tako je to.
Nema tu "traganja za istinom" i " otimanja od zaborava".
Došli smo dotle da mediji svoje redovno delovanje ukalupljuju u "projektno finansiranje".







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment

pa samo je skrozza nju opisala kao neku tamo pevaljku sa ibarske, ne znam zasto se drzite toga. jasno je receno da je imala bijesne tiraze i prije arkana, kao i da je s njim dobila vrhunske tekstopisce i kompozitore, pare za produkciju itd, ne znam sta je tu netacno. promasaj, osim skrozze, je i janjetovic u ocjeni da se djevojcice loze na cecu, to je anahronizam, loze se na maju berovic, naravno. mimo toga ocjene su da bi ona bez arkana bila jedna od, a ne sama na vrhu. trziste bi bilo drugacije.

  • +1 2
Link to comment

Jeste rečeno da su tiraži bili šestocifreni sa Cvetak zanovetak albumom, a pre toga Skrozza kaže ne bi dobacila dalje od šatre. To je ipak u najmanju ruku diletantska izjava bez ikakve osnove i bazirana na ličnom animozitetu, taj deo su trebali iseći čisto da im koleginica ne bi ispala tupava i ostrašćena. Kakva god da je, ona je i pre Arkana bila već zvezda, svidjalo se to nekome ili ne. 

Edited by ducca
  • +1 4
Link to comment

Nije Janjatović skroz promašio, možda se klinke radije odlučuju da idu na Mayin umjesto Cecin koncert, ali kad se odlučuju šta bi radije postale u životu, većina njih bi radije bile Ceca nego Maya. Zato što je Ceca nešto veće od persone ispred mikrofona. Ali 70% takmičarki u Zvezdama Granda fura Cecin a ne Mayin stil.

  • +1 2
Link to comment

ok, to ima smisla

ceca jeste simbol i producirana je u tom smjeru. zato je i na mjestu da postoji epizoda o njoj.

 

Edited by morgana
Link to comment

Zar ova prica oko ogrlice, medaljona nije bila vec pre oko 5+ godina na ovom forumu ili je sve dejavu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Sad izguglah da je Arkana upoznala 2.11.1993, a da je kukavicu sa Marinom i Futom snimila 6 meseci ranije. Najskuplju ekipu joj je nasao neko drugi ili ona sama. Imala i koncert na Tasu pre Arkana pred 12000 ljudi. Brt ako su hteli drugu stranu price, mogli su vikipediju da citaju. Slicno je sa umetninama. Nasli i Renoara. Vrv otisao po nabavnoj ceni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...