Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

22 hours ago, Moonwalker said:


Ko sisa njenu vencanicu, smucio mi je zivot kada je obukao oficirsku uniformu srpske vojske iz I svetskog rata, kao i magarci koji od tada pa vec tri decenije koriste Mars na Drinu za sve i svasta. Povezujuci svinjac po ratova devedesetih sa istorijom Srbije iz Velikog rata.

 

ovo

 

EDIT: čitam ovo što neki od vas pišete o karijerama "majke" i DM i sasnajem št je sve prošlo mimo mene. đogani, futa, marina..........

Edited by djordje geprat
Link to comment

Niko ne brani Cecu per se, ali Skroza bi mogla da nađe bolji način za iznošenje (prilično promašenog) mišljenja od onog kojeg fura DJV. Ali dobro, kao što rekoh, tako je to kad zoveš ljude koji bi da se sablažnjavaju o pojavama koje nisu udostojili ni da prouče kako valja. Pa im je jedini forte to da se sablažnjavaju najstrašnije moguće. Nikakvog objašnjenja zašto smo dobili fenomen Ceca, već neka tabloidna deskripcija onog što već svi znamo. 

  • +1 1
Link to comment

ma brane bre ljudi, tviter, forum, itekako brane i smijesno je. a skrozza jeste promasila. 

svako ima pravo da odluci da li ce da odvaja lik od djela i da li ce da se sablaznjava nad muzickim zanrom po sebi ili u okviru drustevnog fenomena koji je bio potpuno maligan, na kraju ceca je i idiotski ja te volim cak i kad si u parizu, a ne samo marina i futa upeglani folk pop.

eno vidim, npr, marija ratkovic na tviteru podcrtava da je teoreticarka kulture valjda da bi dala svom stavu na znacaju, te da je ceca ok. sta imamo nego da se slozimo. totalni apsurd, proteziranje popularnog proizvoda sa strucnih visina ali odricanje prava populusu da proizvod koji je njemu namijenjen osporava ili brate ljudski mrzi. to je samo jedan primjer, ali slikovit jer postoji citav talas i nevezano za cecu tog na kraju krajeva u istoj toj teoriji kulture na koju se ova poziva vec prevazidjenog stava da je sve dobro ako dolazi iz nekakvog naroda, radnicke klase, kontrahegemonije. mos mislit. svako sranje moze tako da se brani. nije ista stvar apel na ukidanje razlicitosti i apel na ukidanje svake kritike u korist nekakve imaginarne demokratizacije.

ko hoce nek slusa, ali ko hoce da mrzi, ima mnostvo razlicitih osnova za to i sva prava takodje.

srbiji treba zdrava doza cancel kulture. to o ceci kao politickom bicu jer ona to jeste.

 

Edited by morgana
  • +1 6
Link to comment

Ama to je loše zanatski[emoji769] urađeno i tu više nije bitno ko šta voli i ne voli...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Ja sam pomenuo tu reč, i mislim da to jeste pogrešan pristup pošto je Cecina biografija puna mnogo mračnijih stvari od muzike. Autori su odlučili da pozovu ove sagovornike, provejava sve vreme prezir prema turbo folku i izgleda mi da čiste kriminalne stvari baca u drugi plan tako da emisijom baš i nisam zadovoljan, ali da ponovim - bolje je da postoji i ovakva nego da je nema uopšte. Ima tu informacija za koje sam čuo prvi put.

  • +1 1
Link to comment

Ali Cecu retko ko vidi kao muzicki problem, niti je problem sto je ucestvovala u raznim mutnim radnjama. Najveci njen minus je sto je seljancica koja se udajom vinula tako visoko. Skroza je bila potpuno iskrena. Nije ona kriva sto je pozvana u emisiju. A oni koji je brane, brane sebe. Jer uzivaju u njenoj muzici, a ne u njenom vencanju. Ne zele da prihvate cinjenicu da su omadjijani tokom devedesetih, kako im se servira.

Link to comment
1 hour ago, ragasto said:

Ja sam pomenuo tu reč, i mislim da to jeste pogrešan pristup pošto je Cecina biografija puna mnogo mračnijih stvari od muzike. Autori su odlučili da pozovu ove sagovornike, provejava sve vreme prezir prema turbo folku i izgleda mi da čiste kriminalne stvari baca u drugi plan tako da emisijom baš i nisam zadovoljan, ali da ponovim - bolje je da postoji i ovakva nego da je nema uopšte. Ima tu informacija za koje sam čuo prvi put.

 

Mislim da je Sav taj folk i Insajder o fudbalskoj mafiji i Insajder o ubistvu Djindjića rekao dovoljno i pre ove emisije o dotičnoj.

Ali ljude uvek treba podsećati na to kakvo su oni zlo, a mladje naraštaje edukovati. Ja sam za ovu epizodu čuo od kolege iz kancelarije koji je 96.godište, koji nema blage veze ni o čemu. Nešto u naznakama. Kao kad je bila i serija na PTC o Miloševiću. Dupe glava.

Da je uradjeno "tanko", to se svakako slažem sa prethodnicima, ali nikako se ne mogu složiti sa pokušajima "odbrane" dotične ili relativizacijom krivičnih dela za koje je, na kraju krajeva, i pravosnažno osudjena.

 

Link to comment

Gde je relativizacija krivičnih dela i gde je odbrana Cece, čak i u navodnicima? Koliko vidim svi je napadamo, samo nam se polazišta razlikuju u nijansama

 

@John Coltrane

Edited by ragasto
  • +1 1
Link to comment

Ja nemam ništa protiv da se ona izvrne iz gaća, ali kvalitetno, potkovano, argumentovano, smisleno, a ne pijačarski i ofrlje. Gubi snagu onda taj napad na nju.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, ragasto said:

Gde je relativizacija krivičnih dela i gde je odbrana Cece, čak i u navodnicima? Koliko vidim svi je napadamo, samo nam se polazišta razlikuju u nijansama

 

@John Coltrane

 

Koliko je relevantna njega karijera pre Arkana za kasnija krivična dela koja je učinila?

Koliko je relevantno to da li je Skorzza naziva pevaljkom ili operskom divom? Odakle uopšte potreba za razglabanjem o njenoj muzici, produkciji, tekstopiscima, koncertima...Zašto je ovde, ako je već N1 omanuo, opet gledamo u kontekstu muzike umesto teškog kriminala?

Pa poredjenje sa Draganom Mirković :kecman:

 

 

Link to comment

Pa ništa od navedenog nije relativizacija, napisao sam da bih se na mestu autora fokusirao mnogo više na druge stvari ali to bi zahtevalo i druge sagovornike. Šta Petar Janjatović ima da priča o tipovanju ŽM za otmicu, npr. Poređenje sa DM je neizostavno zato što njih dve u jednom periodu i jesu bile najpopularnije predstavnice generacije koja je trebalo da nasledi Brenu. Osim toga, treba imati uvid u karijere pre i u početku evedesetih da bi se stekao bolji utisak u ono što je usledilo odmah zatim, od promene funkcionisanja estrade do novih TV stanica i njihovih uticaja, početaka masovne piraterije, itd. Kontekst, što bi rekli neki forumaši:sleep: a ne relativizacija. Ali opet, onda emisiju treba praviti na ozbiljniji način...

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...