Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

 

Ma okej je da se nekome ne dopada ta muzika, ali mislim da je mistifikacija toga koja se gotovo sve vreme provlači u emisiji, a i inače među ljudima, kao da je to simbol raspada i posrnuća, preterana. Prosto se tada poklopilo vreme i to je to. Ništa nije "moralniji" sada svetski popularni trep, čak naprotiv.

 

Evo sinoć, društvo od nas 10ak, bilo je i Cecinih pesama i pevali smo i znali tekstove. Od nas, 80% će izaći na izbore i verovatno niko neće glasati za AV. A to nije mikroprimer, već prilično čest.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment

Pa recimo ovako, niko ovdje nije nacista ali da bi se pričalo o tom fenomenu ne bi bilo loše pročitati Majn Kampf za početak. Iako se niko normalan ne slaže sa sadržajem. (Da, znam da je prejako poređenje, ali mrzi me da tražim adekvatno). Isto tako, problem ove emisije je što bi da da neke estetske sudove o pojavi Cece ali niko ne bi da zaroni ruke u blato i svi bi da očuvaju taj malograđanski "joj meni je to fuj" oklop ali bi i dalje da smatraju o istom, uz jak emocionalni naboj. Zato i jesu površni zaključci, kao što su Skrozini. Kažem, bolje da su pravili čisto crna hronika emisiju, kriminal i kompanija. Ima tu samo materijala za 5 epizoda. Kapiram da je rezon bio "ma šta ja da se upuštam u to kad ovako na keca vidim da je bljak", što je možda legitimno, ali onda ispuštao iz vida što se to zapatilo u narodu, što je Svetlana Veličković postala Ceca Ražnatović AKA Srpska majka. I dok se sa indignacijom bude odbijalo uopšte proučavanje tih fenomena, biće taj sve manji circlejerk tih što se isčuđavaju i cokću jezikom sa kibicfenstera na Vračaru. Dok im ga ne sruše slučajno ili namjerno.

  • +1 5
Link to comment

Odličan prijedlog. Makar bi bio zabavniji. Mada, Pera je em promijenio ekipu, em je vjerovatno u sukobu sa SLekićem, em je na hemoterapijama.

  • +1 1
Link to comment

U toj emisiji su trebali da gostuju Miloš Vasić i Dragan Karleuša (ako je živ)...

 

To bi bilo jedno 100 puta zanimljivije od ovoga, ako već hoće o Ceci nešto da pričaju...

 

I pričati o Cecinoj muzici je bez veze... Njena jadna muzika ju je dignula do Arkana, ali posle Arkana, to je neka druga priča, o kojoj je u stvari trebalo pričati...

  • +1 4
Link to comment

Pa pazi, ako hoće da pričaju o muzici kao fenomenu i estetici uopšte, onda zovu ljude iz te branše i povezanih. Muzikologe, sociologe kulture, producente, socijalne psihologe, kritičare, kolege estradnjake, a ne drugare novinare koji se toga groze toliko da ih zapravo to ne interesuje dovoljno ni fenomenološki. Na kraju krajeva bolje da su zvali nekoga iz Sveta ili Skandala. Makar su upućeni u materiju. Ali kao što rekoh bolje da su zvali kriminologe, murkane i novinare crne hronike nego ove opštemjestaše.

 

 

  • +1 5
Link to comment
8 minutes ago, James Marshall said:

 I dok se sa indignacijom bude odbijalo uopšte proučavanje tih fenomena, biće taj sve manji circlejerk tih što se isčuđavaju i cokću jezikom sa kibicfenstera na Vračaru. Dok im ga ne sruše slučajno ili namjerno.

Naravno da je potrebno proučavanje tog fenomena ali to je mnogo ozbiljniji posao od ovakve jedne emisije. 

Čini mi se da je ovde do ove vrste polemike došlo prvenstveno zbog skrozinog nastupa koji jeste bio bez veze.

Sa druge strane, gađenje na turbo-folk ne mislim da je malograđanština, jbt pa to je ozbiljna zamena teza 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

U toj emisiji su trebali da gostuju Miloš Vasić i Dragan Karleuša (ako je živ)...

 

To bi bilo jedno 100 puta zanimljivije od ovoga, ako već hoće o Ceci nešto da pričaju...

 

I pričati o Cecinoj muzici je bez veze... Njena jadna muzika ju je dignula do Arkana, ali posle Arkana, to je neka druga priča, o kojoj je u stvari trebalo pričati...

To je suština priče. Muzika je trebalo da bude u drugom planu i da kriminal bude glavna tema.

  • +1 1
Link to comment

Ovde se pokušava između ostalog ozbiljno pričati o muzici i popularnoj kulturi sa pozicija vlastitog ukusa :ohmy: moram se grohotom nasmejati na to

 

Aj da zanemarimo da je jedan od retkih regionalnih izvođača koja u svom opusu pored gomile standardno bezvrednog ima bar 10ak kvalitetnih uradaka. Na toj listi npr giboni ima maksimum tri četiri lol a recimo lupam sad kud idijoti nijednu, što sve naravno nije njena zasluga ali mislim da ima nešto i do nje što je u jednom periodu učinilo ekstremno popularnom a i danas da kažem poštovanom u narodu™. Pumpale  su se pare i pružala podrška medija, države pa i one najdublje i drugim izvođačima ali nije bilo povraćaja uloženog da tako kažem.

 

Na prvom mestu istako bih njen dopadljiv karakter :fantom:, Evo uporedimo npr nju sa par njenih najgorljivijih hejterki ala Karleuša, ona Zipa Joma pre i ova Skrozza sad. Bez obzira na njenu nesigurnost u vezi porekla, obrazovanja pa i izgleda (vid joj sisurdi) ona ostavlja dojam u mnogo čemu kvalitetnije, pristojnije i stabilnije osobe u očima prosečne i neostrašćene publike a da se pritom ne obaziremo na sam izgled koji je verujem po nekom opštem ukusu njen dodatni adut.

 

Takođe taj stidljiv osmeh, setan pogled i imidž krhke ranjivosti i gažene ženstvenosti je savršeno marketinški profilisan (nešto što npr Novak Đoković nikako nije) pogotovo ako se uzme u obzir da je u svoj toj krshkosti uspela da moćnog dragana iščupa iz njegovog dotadašnjeg porodičnog gnezda, da ga posle nadživi i da sahrani i sve njegove pajtose plus da još nasledi sve i od njega i od njih a pritom zli jezici pričaju da se još za njegovog života ljubavisala sa poznatim mladim sportistima lol

 

Šta je još ostalo? Kriminal sa fudbalerima, a i nije neki big dil ko ni politčka orijentacija koju baštini isto tako nekih 70-80% građana Srbije.

 

 

  • -1 1
Link to comment

Ovo što sam dio sada vidio, ne znam zašto je Ceca uopšte pokušavala ovo zabraniti.

Pa ovi su joj učinili uslugu!

 

Svi komentatori zvuče kao da imaju ogromni lični animozitet prema njoj, ali kada hoće to da opravdaju djeluju vrlo neuvjerljivi.

Ova Skrozzo (?)  djeluje kao da vuče neke ogromne komplekse i gubi se u tome, ne znam odakle da počnem sa glupostima koje je izgovorila.

 

Ceca može samo da se smije.

 

Link to comment
5 hours ago, francuski sobar said:

Ovde se pokušava između ostalog ozbiljno pričati o muzici i popularnoj kulturi sa pozicija vlastitog ukusa :ohmy: moram se grohotom nasmejati na to

sa koje pozicije si ti napisao ovo u nastavku teksta ?

 

ne želim da polemišem, mislim besmisleno je, ali vidim tendenciju da se nauka i kultura (pa eto svedoci smo i u drugim oblastima života), zamenjuje ukusom ili znanjem kupljenim na internetu, između dve kafe (uopšte ovde ne mislim na tebe, nego generalno)

 

neki kritičari umetnosti (raznih) su se ozbiljno bavili kvalitetom, elem već dugo postoji opšte prihvaćena definicija kiča i teorije o tome kako kič nastaje (uglavnom, izuzetaka ima, naravno)

ja sam o kiču učila studirajući arhitekturu, i kič u arhitekturi umem itekako da prepoznam

druga je stvar što se neki deo tog kiča zapatio (na zapadu, naročito u americi, konkretno las vegas) kao nekakav postmodernizam

i taj fenomen se izučavao itekako i treba ga izučavati, ali reći da to nije kič bi bilo sasvim pogrešno, to što je privaćen od širokih narodnih masa i dalje ne znači da to nije kič

 

turbofolk toliko školski sledi te teorije o nastanku kiča, da je nemoguće izbeći a da se to ne vidi i to je fakat,  nema veze sa ličnim ukusom

 

dalje ne bih

 

 

Edited by dùda
  • +1 3
Link to comment

vala ako se apelovalo da se ginteru grasu oduzme nobel (a nije bilo moguce) kad je priznao da je kao mlad bio naci i ako je knut hamsun bio prokazan i jos morao da uplacuje u norveski drzavni budzet odstetu sto je propagirao nacizam, mogu i ceca i turbofolk da istrpe sazimanje lika i djela, za neku su nijansicu manji umjetnici od pomenutih. a turbofolk je sranje. 

fakat tj princip da moze da slusa ko sta hoce (osim cece i ukasa, oni su za kenselovanje apsolutno, iz etickih razloga) i da bi bilo stupidno uci u zabrane - to isto mislim  za rijalitije, treba ih minimalno regulisati, narocito sto se tice postovanja elementarnih ljudskih prava - ne znaci da lijepo, utemeljeno, punih usta, ne mozemo reci da je turbofolk sranje i sund, muzicki i socijalno. a da mrzimo odredjeni zanr mozemo i neutemeljeno, i to je u redu, big fakin dil.

 

sta je sljedece, jala brat kralj jer ga slusaju klinci iz radnickih naselja? (to nije ni tacno, ali je linija argumentacije koju forsiraju priuceni mladi ljevicari)

 

edit, a naravno da nije samo turbofolk sund. puna hrvatska scena odvratnog primorskog sunda.

Edited by morgana
  • +1 4
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...