Jump to content
IGNORED

N1, CNN medj srbljem


Grunf

Recommended Posts

Sto je uvreda reci za nekog da je pevaljka? Ona sebe ne smatra umetnicom, svesna je ona nije ni vrhunska pevaljka, ali je od sebe (ne)svesno napravila kraljicu tuge. Njen glas reze vene. Na njoj zaradjuju i oni koji je ne vole. Cak se i ovde nizu komentari...

A realno, nije ni neka lepotica, a obline su joj plasticne.

Link to comment

Ma Ceca je krš, ali jedno je forumašiti a drugo je kad treba da daš neku analizu. Ovdje je bitan ton i to šta se priča, a dosta njih u tom filmu su mašali fudbal. Da su makar dali neku muzički analizu, već je bila na nivou kafanske rasprave. A opet, ako nemamo toleranciju na te pojave kako smo onda bolji od Lukasa koji je u fazonu "kome se ne sviđa, marš iz Srbije". Nije Ceca uzrok, Ceca je posljedica svega.

Link to comment

Majku mu, morali su da nađu malo bolje sagovornike za ovo, nemoguće da nije mogao da se izbunari neko upućeniji ko može malkice više da doprinese od opaski "pevaljka iz vukojebine što se udala u demode venčanici" :mellow: Ja trenutno gledam, na 40 i nekom sam minutu i, iako je svima nastup Skrozze najjači utisak (razumljivo), meni su za sada 2 najveća wtf momenta vezana za Radmilu Stanković: prvo, ona (ne)anegdota iz Kluba Književnika. Bukvalno, šta je ono, koja je bila poenta te pričice? Ja sam očekivala da je Arkan napravio tamo neko sranje, a zapravo se ništa nije desilo, Ceca I Arkan došli na večeru, a Radmila se smorila jer su došli da dišu isti vazduh sa Oljom Ivanjicki i akademicima i kvare joj večeru; i drugo, evo malopre ide deo gde kaže kako ona o tom svetu i događanjima ne zna skoro ništa, a to malo što zna, zna iz priča svojih prjatelja, koji joj pak nisu ništa konkretno otkrili jer "ćuti Rado, bolje je da ne znaš". :wacko: Ok, a što si tačno ovde? Koji moj si tu, onda ako ne znaš ništa ni o čemu??? Janjatović je neverovatno banalan ("to je bio jedini rat gde su suparnici slušali iste ploče" :yawn2:). Ostali su ok, ali mlako je ovo.

  • +1 5
  • Hvala 2
Link to comment
18 minutes ago, ragasto said:

Kad već seciramo prošlost, da nije bilo Arkana možda bi Dragana Mirković danas bila simbol i uzor umesto Cece...čini mi se da je borba između njih dve bila vrlo izjednačena do Arkana.


Nisu one mogle da se porede. Muziku na stranu i imidz uz istu. Dragana je osoba koja nije skandalozna bila nikad. I citav zivot joj je imajuci u vidu sve sto se ostalima iz branse dogadjalo vrlo normalan. Inteligentnija i bolja osoba jednostavno.

 

Za subkulturu koja je izgradjena na Ceci i slicnim pojavama je bila ocekivana jer je trebalo zameniti penzionere koji prirodno odlaze, a glasaju iz mazohizma primercima koji misle plitko, vrednuju brzo i lako bogacenje po cenu. 
 

Kurioziteta radi iz edicije during the war secam se da ju je otac u belom jugicu vozio da peva na ispracaju u JNA mog skolskog, cvetak zanovetak faza. Koji mesec kasnije izvlacen je iz kasarne u Hrvatskoj. Jedva zivu glavu.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Pa kad je to zatvoreni krug, Lekić i drugari. Janjatović kao pisac Yu enciklopedije rocka, Skroza kao drugarica... Bolje da su pozvali nekog producenta, vlasnika kafane iz osamdesetih i devedesetih ili nekog Mašana Lekića/Mileta Novakovića pa da slušamo možda neke nove detalje o ubistvu Arkana ili Sablji. Ovako sve se svodi na standardnu ekipu opštemjestaša i sveznalica koji se vrte po istim medijima.

  • +1 4
Link to comment

Jedino ako nije bio cilj da se ovim serijalom ispromoviše i u taj krug uđe i autorka Polić, evo vidim da je sad gošća i kod Vidojkovića i Kulačina.

Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Mnjah, meni ta gorčina (uvijek) više izgleda kao očaj/zavist.

 


Klizav ti je to teren, jer sve ono sto se sad dogadja sa ekipom na vlasti i opravdanom kritikom onda moze da se stavi pod firmu zavidnih i nesposobnih. Tj onih koji ne prelaze bas uvek preko mrtvih na putu do cilja.

 

Nisam gledala emisiju, pa mi tesko da komentarisem Skorzu, ali svakoj zeni koja uputi direktnu i ostru kritiku izuzetno je lako nalepiti da je zavidna babetina sa ladnom trajnom, a neki bi ovoj oprostili sve grehe da su mogli da je kresnu u prajm tajmu, da izvines eksplicitni recnik.

 

Za mene su u formiranju misljenja o njoj relevantna moja zdrava pamet iz devedesetih i ono sto se pokazalo u toku Sablje. 
 

Elem ne zavidim joj ni na cemu, a da sredina i klima nije pogodovala, ne bi ona tako ni izdzigljala.
 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, Moonwalker said:


Nisu one mogle da se porede. Muziku na stranu i imidz uz istu. Dragana je osoba koja nije skandalozna bila nikad. I citav zivot joj je imajuci u vidu sve sto se ostalima dogadjalo vrlo normalan. Inteligentnija i bolja osoba jednostavno.

 

Za subkulturu koja je izgradjena na Ceci i slicno je bila ocekivana jer je trebalo zameniti penzionere koji prirodno odlaze, a glasaju iz mazohizma primercima koji misle plitko, vrednuju brzo i lako bogacenje po cenu. 
 

Kurioziteta radi iz edicije during the war secam se da ju je otac u belom jugicu vozio da peva na ispracaju u JNA mog skolskog, cvetak zanovetak faza. Koji mesec kasnije izvlacen je iz kasarne u Hrvatskoj.

Hm, hm...čitao sam nekada kao klinac da je Đogani senior svojevremeno dobio batine od Draganinog dečka/muža, šta li je već tad bio. Opet, čini mi se da ni Ceca nije vukla skandale za sobom pre Arkana tako da mislim da od nekog nivoa estrade jednostavno moraš da uletiš u kriminal, hteo ne hteo. Mislim da je Ceca samo brže i boljetm odigrala.

Link to comment
49 minutes ago, Malkmus said:

Pa ne znam... Šta da kažemo onda za ovdašnju temu o Srbljanovićki ili o Damama od stila?

Meni je prezir prema Ceci legitiman, a što da ne kažem i poželjan.

 

naravno da je legitiman. skrozzi moze da se zamjeri faktografski zajeb jer ceca nedvojbeno jeste bila uspjesna i prije arkana. 

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, ragasto said:

Hm, hm...čitao sam nekada kao klinac da je Đogani senior svojevremeno dobio batine od Draganinog dečka/muža, šta li je već tad bio. Opet, čini mi se da ni Ceca nije vukla skandale za sobom pre Arkana tako da mislim da od nekog nivoa estrade jednostavno moraš da uletiš u kriminal, hteo ne hteo. Mislim da je Ceca samo brže i boljetm odigrala.


Moze biti.  Bila je ona neko vreme sa Basanovicem, ali mislim da se pametno izvukla i da sa kriminalnim ili db nije imala dodira.

Link to comment
11 minutes ago, James Marshall said:

Jedino ako nije bio cilj da se ovim serijalom ispromoviše i u taj krug uđe i autorka Polić, evo vidim da je sad gošća i kod Vidojkovića i Kulačina.

 

Ona mu je bila saradnica i na prethodnim radovima, onom Vladaocu...

Link to comment
1 minute ago, Moonwalker said:


Moze biti.  Bila je ona neko vreme sa Basanovicem, ali mislim da se pametno izvukla i da sa kriminalnim ili db nije imala dodira.

Da, bio je Bašanović. Tu negde jedna od njih dobija trku, valjda 1993. Čini mi se da je DM tada imala skuplje spotove i generalno mnogo više novca iza sebe.

Link to comment

Dragana je bila dosta veca od Cece jer bio Juzni Vetar iza nje. Kad je propao JuVe, a Cecu preuzeli Futa i Marina, to se promenilo. Ne bih rekao da arkan ima mnogo veze sa tim, ona je sa albumom kukavica postala bas ogromna zvezda, a bila je popularna i pre toga.

 

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, James Marshall said:

Mnjah, meni ta gorčina (uvijek) više izgleda kao očaj/zavist.

 

Htedoh ovo da pomenem, ali rekoh da ne budem možda napadnut zbog toga :D

 

@Moonwalker

 

Jeste klizav teren, ali način na koji je govorila, plus teme koje je provlačila, kao što su Arkanovo gađanje jabuke i Cecina venčanica, definitivno mogu navesti osobu da pomisli na ovo što je Džejms Maršal pomenuo.

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Mislim da su ispustili i dva bitna detalja kojih se ja sećam:

 

1.  navodno jadanje Z.Đinđića nekom od zapadnih ambasadora posle ubistva Ž.R. Arkana: " .... sada kada Arkana više nema, nipta nam nije lakše sa mafijom. Udovica vodi posao klana uspešnije i ozbiljnije ... " .

2. Slikanje i grljenje minista MUP-a, "Crne ovce",  sa Legijom u beloj majici i napisom na njoj "Pravda za sve", nešto posle kraja pobune crvenih beretki. To je misteriozno nestalo posle par mesci.

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...