Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

masna slova su bila tu zbog mambodzambo teorija o lchf ishrani kao dodatku lecenja/zivota ljudi koji pate od poremecaja nevezanih za hranu.

 

o tome kako ko hoce da se hrani da bi bio zdrav/lep/pametan/mrsav i sta god, svakom svoje.

Link to comment

^^ Ne vidim kako je opšta umerenost teža od toga što ti podrazumevaš pod dijetom, osim ako ne misliš da je npr u lchf režimu dozvoljeno odvaljivati se od mesišta i svega, sve dok ne unosiš ugljene hidrate, što u svakom slučaju nije normalno. I ja sam umeo da se ožderem kao konj kad sam bio ful vegan, a lično poznajem neke koji su to već petnaestak godina, a imaju 120 kila pošto se obžderavaju 24/7, samo ne namirnicama životinjskog porekla.

Edited by ljakse
Link to comment

^^ Ne vidim kako je opšta umerenost teža od toga što ti podrazumevaš pod dijetom

 

Ja kapiram da je "dijeta" laksa zato sto je vremenski ogranicena, a opsta umerenost podrazumeva trajni nacin ishrane.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

dijeta je lakša jer je propisano šta smeš, a šta ne smeš i onda se time rukovodiš. opšta umerenost je dosta neodređena i onda uvek može još jedan komad nečega, jer zaboga jedan komad ne čini neku razliku

Link to comment

^^ Ne vidim kako je opšta umerenost teža od toga što ti podrazumevaš pod dijetom, osim ako ne misliš da je npr u lchf režimu dozvoljeno odvaljivati se od mesišta i svega, sve dok ne unosiš ugljene hidrate, što u svakom slučaju nije normalno. I ja sam umeo da se ožderem kao konj kad sam bio ful vegan, a lično poznajem neke koji su to već petnaestak godina, a imaju 120 kila pošto se obžderavaju 24/7, samo ne namirnicama životinjskog porekla.

pa jeste teža na neki način jer se ipak ne može (ili većina ne može) sesti i pojesti po kila slanine, recimo

u tom nekom smislu su lakše te dijete koje ne ograničavaju količinu striktno već ograničavaju izbor namirnica

 

a slažem se da smo sve pobrkali

najgori su mi sad ovi novokomponovani vernici koji kao poste sve postove uredno

pri tom se obžderavaju neviđeno, pa se izmišljaju kojekakve posne slastice i neznamštaveć

 

a suština posta je jednostavna - odricanje - biti više gladan nego sit

Link to comment

^^ Ne vidim kako je opšta umerenost teža od toga što ti podrazumevaš pod dijetom, osim ako ne misliš da je npr u lchf režimu dozvoljeno odvaljivati se od mesišta i svega, sve dok ne unosiš ugljene hidrate, što u svakom slučaju nije normalno. I ja sam umeo da se ožderem kao konj kad sam bio ful vegan, a lično poznajem neke koji su to već petnaestak godina, a imaju 120 kila pošto se obžderavaju 24/7, samo ne namirnicama životinjskog porekla.

 

pa laksa je zato sto ako izbacis velike grupe hrane iz ishrane, prirodno manje jedes, ali je pre svega lakse zato sto ne moras posebno da razmisljas svaki put kada stavis nesto u usta, pravila su unapred postavljena. vecina ljudi nije u stanju da se "odvali" od mesista i salate. oni koji zaista mogu da jedu dugorocno 3000+ kalorija iz mesa i povrca, ti treba da nadju drugi rezim ishrane.

 

isto tako i taj vegan od 120 kila. ako jede toliko kalorija od povrca i integralnih zitarica, treba da nadje neki drugi rezim ishrane, koji ce mu omoguciti da bude umeren.

 

za dosta ljudi recimo radi intermittent fasting (to je ono kada preskaces veceru), to je isto diet, u smislu rezima ishrane, u kojem sve jedes, kako ti zagovaras. whatever works, a za neke ljude je to low carb.

Edited by rajka
Link to comment

dijeta je lakša jer je propisano šta smeš, a šta ne smeš i onda se time rukovodiš. opšta umerenost je dosta neodređena i onda uvek može još jedan komad nečega, jer zaboga jedan komad ne čini neku razliku

 ovo

Link to comment

Ja kapiram da je "dijeta" laksa zato sto je vremenski ogranicena, a opsta umerenost podrazumeva trajni nacin ishrane.

 

vremenski ogranicena dijeta obicno nije laka, a  kao sto sam rekla prakticno nikad nije efikasna.

Link to comment

Pa ni izbacivanje cele jedne grupe namirnica nije lako onima koji imaju sklonost ka tim grupama, kao npr ljudima na Balkanu, koji su navikli da jedu hleb uz sve i koji imaju 800 500 tradicionalnih recepata za bureke, pite, gibanice, štrukle, kurce i palce. Ja na prste mogu da nabrojim ljude iz svoje okoline, a koji ne vole da jedu hleb uz roštilj ili pečenje, to su one stvari na koje su nas tradicionalno terali kao klince, da ne padne teško na stomak™.

Link to comment

Pa ni izbacivanje cele jedne grupe namirnica nije lako onima koji imaju sklonost ka tim grupama, kao npr ljudima na Balkanu, koji su navikli da jedu hleb uz sve i koji imaju 800 500 tradicionalnih recepata za bureke, pite, gibanice, štrukle, kurce i palce. Ja na prste mogu da nabrojim ljude iz svoje okoline, a koji ne vole da jedu hleb uz roštilj ili pečenje, to su one stvari na koje su nas tradicionalno terali kao klince, da ne padne teško na stomak™.

 

pa to je tacno, ni to nije lako, zato je "caka" u tome da nadjes za sebe nacin ishrane koji ti je dugorocno odrziv, a da daje zeljene rezultate.

 

ja recimo vec 10-ak godina radim na tome da se zdravo hranim. iako se ne hranim ni sada idealno, iz godine u godinu se hranim sve zdravije, a sto jedem zdraviju hranu sve se manje prezderavam (tj skoro uopste ne), zato sto se svesno odvikavam od toga da jedem hranu prema kojoj "imam sklonost" - kod mene je to testo i secer (na tome sam odrasla), pa zato znam da je za mene zdravo da povecam meso i jaja (koje pre 10 god nikad ne bi jela zato sto mi se jede) i da se nikad necu prezderati od toga, a da izbegavam prvobitno navedeno. tako da postepeno prevaspitam organizam da sam trazi zdravu hranu, pa je to sve manje odricanje, a sve vise ishrana koja mi je (postala) prirodna.

Link to comment

hm, banatjaniane, jes' da si banatjanin i pretpostavljam voliš rezance, štrukle, štrudle i ostale slastice od brašna, al' što bulšit ?

 

 

 

slabo ja unosim šećere, a od svih revolucionarnih načina ishrane koji će da spasu čovečanstvo patnje i bolesti, lhfc mi se najviše dopada.

 

što ga, kao i ostale revolucionarne, isključive, naučno neutemeljene nutricionističke tlapnje koje prerastaju u kult, ne čini manje bulšitom.

 

sve se slažem sa tobom za pekaru i nezdravo, ali bliži sam opciji da je rešenje u promociji umerenog i uravnoteženog a ne još jednog loženja na makrobitiku, veganstvo, "tri bele smrti", "ljudi ne vare mleko ako nisu mladunci", čuda godži bobica, tajnu sibirskih stogodišnjaka, ulje ajkuline jetre, lhfc i slično.... što svoju promociju nekako redovno ima po opskurnim sajtovima na kojjma se uvek nabasava i na kemtrejlove, protokole mudraca, lečenje raka sodom bikarbonom.... dodaj po želji. i ježim se od odgovora: pa to se zna, pa to piše svuda, ima po internetu ... a na pitanje da se navede relevantan izvor za neku tvdrnju.

a hleb mesim sam kad mogu i jedem ga sa uživanjem, trudeći se da ne preterujem, kao ni sa svojom domaćom slaninom i kulenom. kažem trudim, se što ne znači da mi to i polazi za rukom.... <_<

Link to comment

sto lepo oslikava i ismeva i to o cemu vecina ovde prica-ljudska sklonost ka preterivanju,u svim pravcima..

 

ja nisam ni htela da vodim onu bitku o hrani kao terapiji,iako verujem da je korisna,nego sam greskom linkovala pogresan tekst tj. linkovala sam celu stranicu ali niko nije otisao dalje od prve recenice  :isuse:

 

i da ponovim ova tema je postavljena kao jedan predlog nacina ishrane ljudima koji imaju visak kilograma i ne mogu da ga se rese ili onima koji zele da dobro jedu a ostaju vitki :p..pa kome odgovara,kome ne..prosto svako nadje nesto za sebe..

 

uopste ne razumem ove protivnike,a da su pri tom redom iz rubrike ,,kako mali perica zamislja lchf,, zasto su zapenili i sta toliko imaju protiv a mogu samo lepo da odu na neku drugu temu i tamo budu mirni..a ovu temu ostave nama koji je razumemo i zelimo da pratimo

Link to comment

ma nisam ja to ni htela,odavno nista ne citam i ne pratim istrazivanja.. nego sam linkovala pogresan tekst

 

 

da,da pa to je hajlajt epizode  :lolol:

Edited by ivy
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...