Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

nije toliko skuplje, ali je poenta da znate nekog  ko živi na izvoru. 

torba sa hranom se lako strpa u bilo koji autobus i podigne u bgu

 

ako nekom treba zdrave piletine mogu da vidim odakle moji uzimaju pa da dovučem ako nekog zanima. znam da oni sestri donose jednom u par meseci da napune zamrzivač, sigurno bi lako doneli još koju kilu.

 

na primer

Link to comment

domaća jaja su 15 din, ne znam pošto su ona iz uzgajališta, pretpostavljam da nikako nisu manje od 10 din

koliko jaja pojedem sedmično, ta razlika ne igra nikakvu ulogu

 

otići na selo i kupiti jagnje još uvek nije skuplje od kupovanja kilo po kilo u mesarama

 

itd

 

ed.

ujedno odgovorila i sejloriki

 

zašto vi ljudi mislite da je to sve mnogo skupo ?

 

ono jeste, zvekneš lovu odjednom, samo je u tome razlika

 

Šta znam, ja smatram da sam ja po finansijskoj situiranosti iznad proseka i to dosta, a recimo nemam automobil (kako da dovučem jagnje sa sela?), a nemam ni zamrzivač. Da ne govorim o tome da nemam vremena da idem na recimo neku pijacu koja mi je daleko, a na najbližoj nemam pojma kome da verujem. Takođe, nikad nemam veće pare na gomili, poslednja nedelja pred platu mi je skoro uvek gusta. I tako, ima tu još dosta stvari koje se tebi podrazumevaju, a prosečnom stanovniku Srbije baš i ne.

Link to comment

istina nisam upoznata sa svakim detaljem ishrane ali to jesu kokoške i pilići koji šetaju po ogromnom travnatom dvorištu, pa se tako i hrane, jelte

iz deliblatske peščare

Link to comment

Dudo, veliku razliku cini (bar meni) da li dajem lovu odjednom ili kupujem kad mi sta treba, a za neke stvari mi i sama cena cini ogromnu razliku. Drugo, ja nemam ni jedan izvor domace hrane osim pijace, tj. ako na pijaci znam da neko sigurno prodaje domacu/organsku hranu. Da, mogla bih da jurim pilice preko ovog, drugo meso preko onog, a organsko povrce preko nekog treceg ali iskreno nemam ni vremena ni mogucnosti za tako nesto. Probala sam da organizujem tako neke stvari u par navrata ali ne ide. Naravno, svako ko moze tako da se organizuje trebalo bi.

 

Ovo sto Adam pise ima dosta smisla, posmatram kolege oko sebe, secer im je glavna postapalica tokom dana (koka kola, slatkisi, zvake, energetski napitci, itd.) plus kolicinski dosta jedu. Fora je u vizuelnom dozivljaju, nebrojeno puta sam gledala kolege kako kazu npr. dajte mi 200g ovoga i onda kad vide tih 200g u kutiji izgleda im malo vizuelno pa uzmu jos toliko iako im realno ne treba. Takodje, masa ljudi osecaj sitosti vezuje za onaj (meni) tezak osecaj u zeludcu kada je pun testa i smatraju da su bez toga gladni stalno. I na to sve, vecina se jako slabo krece peske osim do kola i od kola.

Link to comment

problem je što se sve više kupuje upakovanatm hrana

a ta hrana je puna skrivenih šećera

 

(...)

 

ali uh (šećeri) su ugurani u sve živo i neživo i to u velikoj količini

 

zapravo, upakovana™ hrana se odrzava na tri stetna sastojka prisutna u daleko vecim kolicinama nego sto je zdravo: seceri, masti i so (odlicna, interesantno pisanja knjiga puna zanimljivih istrazivanja o tome: klik). keks recimo, posebno ako je mekan, je pun masti. cokolada isto ima dosta. i cips naravno. sirevi sto se vise tope u ustima, to su masniji. cak i pseca hrana u konzervama je pakovana u masti. stvar sa mascu je sto nismo nabazdareni da dobro procenimo koliko je ima u necemu - dok recimo dosta lakse procenimo koliko je nesto slatko. tako da izbacivanje industrijske hrane vuce sa sobom izbacivanje i velike kolicine secera, i velike kolicine masti. 

Link to comment

Šta znam, ja smatram da sam ja po finansijskoj situiranosti iznad proseka i to dosta, a recimo nemam automobil (kako da dovučem jagnje sa sela?), a nemam ni zamrzivač. Da ne govorim o tome da nemam vremena da idem na recimo neku pijacu koja mi je daleko, a na najbližoj nemam pojma kome da verujem. Takođe, nikad nemam veće pare na gomili, poslednja nedelja pred platu mi je skoro uvek gusta. I tako, ima tu još dosta stvari koje se tebi podrazumevaju, a prosečnom stanovniku Srbije baš i ne.

pa ok, ti si još uvek mlada i čini mi se singl, vodiš drugačiji život,  ali kada se dođe u neke godinetm stvari se menjaju

naravno, pod uslovom da nisi sve te godine na nekom rubu egzistencije pa trošiš sve do balčaka

 

jel pod zdravom piletinom i domacim jajima podrazumevate da nema ishrane koncentratima?

 

tesko mi poverovati da toga jos ima

ako hoćeš pile (msm da nije žilava koka koju moraš da kuvaš letnji dan do podne) onda ne može bez koncentrata

ali ona oiletina po supermarketima je direkt sa koncentrata došla u friz, žene koje to rade kao biznis i prodaju na pijaci drže te piliće možda 7 dana na kukuruzu (jer čim se skinu sa koncentrata oni više ne dobijaju na težini, možda čak i gube) a kad ljudi na selu gaje za sebe, onda te piliće drže oko mesec dana na kukuruzu i lepo se to mesp isšisti od koncentrata

 

domaća jaja nose domaće koke koje kljucaju po dvorištu i nisu na koncentratu

 

ed.

@betty, sve se slažem, naravno da su i te masnoće težak bulšit

zato i pričam o svinji gajenoj na koliko-toliko zdrav način

ne pamtim kad sam pojela jaje prženo na ulju

samo na domaćoj masti pržim jaja

 

zanimljivo da je malecka unuka jedne moje prijateljice kada su počeli da joj daju pržena jaja pljuckala ona pržena na ulju a slatko jela ona pržena na masti

Edited by dùda
Link to comment

istina nisam upoznata sa svakim detaljem ishrane ali to jesu kokoške i pilići koji šetaju po ogromnom travnatom dvorištu, pa se tako i hrane, jelte

iz deliblatske peščare

 

pa ta jaja su do jaja :Jova:

 

ima i neka farma u vojvodini koja prodaje ta 'domaca jaja', (od 'sretnih koka' - hrane se na pashi), kupovala njihova jaja u idei.

 

bar se izdaju za takve

 

mada najbolje uzeti od ljudi sa sela koje znas i koji gaje ono 'za sebe i po koje za prodaju', koji se ne bogate od toga.

ja tako uzimam kozije mleko i sir, kolegini roditelji drze koze zbog unuka i sto prave za njih ja donosim sebi

Link to comment

pa ok, ti si još uvek mlada i čini mi se singl, vodiš drugačiji život,  ali kada se dođe u neke godinetm stvari se menjaju

naravno, pod uslovom da nisi sve te godine na nekom rubu egzistencije pa trošiš sve do balčaka

 

Pa i nisam tako mlada i ne znam kakve veze ima da li sam singl. Kao, singl ljudi nemaju za zamrzivač i automobil a kad se upare sve to pokupuju? Evo, nera je u prvom pasusu otprilike opisala moju situaciju. Neko ko ima osmočasovno radno vreme (i možda još neke obaveze pored toga, dete, hobi, kuče, babla) teško da može da posveti vreme nabavci zdrave hrane iz 5 različitih izvora. 

Link to comment

ma najjace da prosjecno poslom opterecena i prosjecno situirana osoba ima vremena, para i mogucnosti da nabavlja organsku hranu i sretne pilice koji su ubiveni sa dzenetom i 20 koka djevica u ocima

 

 

happy_chicken.jpg

Edited by morgana
Link to comment

Pa i nisam tako mlada i ne znam kakve veze ima da li sam singl. Kao, singl ljudi nemaju za zamrzivač i automobil a kad se upare sve to pokupuju? Evo, nera je u prvom pasusu otprilike opisala moju situaciju. Neko ko ima osmočasovno radno vreme (i možda još neke obaveze pored toga, dete, hobi, kuče, babla) teško da može da posveti vreme nabavci zdrave hrane iz 5 različitih izvora. 

ma nisam mislila u tom fazonu

nego, kada se ljudi uparetm onda se nekako i obaveze rapodele

a i budžet bi trebalo da je bolji

tj. jeftiniji je život udvoje

a i kada dođu deca, pa još kad su mala, ljudi više razmišljaju i trude se oko zdrave ishrane

govorim o nekim primerima koje vidim oko sebe

jednostavno, promene se prioriteti

jbg, nema izlazaka, pare se prelivaju na domaće koke :D

Link to comment

ma najjace da prosjecno poslom opterecena i prosjecno situirana osoba ima vremena, para i mogucnosti da nabavlja organsku hranu i sretne pilice koji su ubiveni sa dzenetom i 20 koka djevica u ocima

 

 

happy_chicken.jpg

 

cula sam da je meso gej pilica najhranjivije, luce se neki specijalni sehualni hormoni

Link to comment

ma najjace da prosjecno poslom opterecena i prosjecno situirana osoba ima vremena, para i mogucnosti da nabavlja organsku hranu i sretne pilice koji su ubiveni sa dzenetom i 20 koka djevica u ocima

 

plus iljadu

 

Inače, pisao sam već o ovome, a nije zgoreg ponoviti. Sredina osamdesetih, moja žena klinka u svom selu kod komšinice koju dobro poznaje, zaleti se da uzme jabuku iz gajbe, ona žena u fazonu ne ne ne, ne diraj to, to je za pijacu, prskano, dođi vamo da ti dam ja jednu.

 

Botom lajn: jedemo govna već sto godina, i ako se nismo adaptirali do sad na to što jedemo, onda možemo samo da se ubijemo. GMO stakleno zvono paranoje Noskich style nam u svakom slučaju neće pomoći.

Link to comment

 

 

Inače, pisao sam već o ovome, a nije zgoreg ponoviti. Sredina osamdesetih, moja žena klinka u svom selu kod komšinice koju dobro poznaje, zaleti se da uzme jabuku iz gajbe, ona žena u fazonu ne ne ne, ne diraj to, to je za pijacu, prskano, dođi vamo da ti dam ja jednu.

 

 

 

:lolol:

 

 

to mislim, odvezla bih se na selo/gdegod i nekih 20-30km po 'zdravu hranu', al je problem sto nikom ne verujem, sve je biznis, jedino da moj rod rodjeni tvrdi da je zdravo, ili da znas da neko to isto daje svom detetu

Link to comment

ma nisam mislila u tom fazonu

nego, kada se ljudi uparetm onda se nekako i obaveze rapodele

a i budžet bi trebalo da je bolji

tj. jeftiniji je život udvoje

a i kada dođu deca, pa još kad su mala, ljudi više razmišljaju i trude se oko zdrave ishrane

govorim o nekim primerima koje vidim oko sebe

jednostavno, promene se prioriteti

jbg, nema izlazaka, pare se prelivaju na domaće koke :D

 

Hm, čak i parovi koje poznajem, koji imaju zamrzivače i automobile, i koji vode računa o ishrani, nemaju uslova da nabavljaju organsku hranu. Jer nemaju vremena, niti neophodnu logističku mrežu. A ti parovi su po primanjima jako daleko od proseka Srbije. 

 

Moja poenta je da način ishrane koji ti zagovaraš može sebi da priušti samo jako mala manjina ljudi. Što je naravno OK. Ali je važno to imati u vidu, a ne rukovoditi se parolom, svako ovo može samo da hoće.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...