Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

ok, ne znas kako ali znas da radi. posteno.

 

ketogena se dijeta koristi i kao terapija kod raznih stanja...

 

jasno je gde se ne slazemo. ja citam onako kako je napisano, a ti onako kako mislis da bi trebalo da se tumaci.

sve 5 :)

Link to comment

pa i ti citas onako kako zelis..da koristi se kao terapija,ne razumem u cemu je problem..to sto pise ne znaci da se koristi samo ona i da se ne koriste lekovi..i da, za neka stanja se koristi samo ona kao terapija..

Link to comment

ma okej, cepaj ti po svome, samo zlo je sto ce neko da ozbiljno mozda shvati sve ovo sto pises.

rekoh vec, objasni mi mehanizam, ako se vec razumes, i ako si posvecena.

Link to comment

joj...

 

 

ajd ovako, ivy, ja sam već rekla da se slažem s tobom da su masti malko nepravedno anatemisane u odnosu na UH, i da mislim da bi trebalo jesti i jedno i drugo ali malko paziti šta se radi

 

pri svemu tome je vrlo bitno šta ti je cilj

 

ako želiš da smršaš, žao mi je, ali tvoja 3 jajeta i 2 parčeta hleba sa nekih 200 kalorija su isto

 

to što ti budeš gladna posle 2 parčeta hleba i hoćeš još je druga priča

 

to što meni organizam traži nešto slatko (UH, i to zli!) posle mnogo masnog je treća priča

 

ako neko ima problema sa šećerom -- jedna priča

 

ako neko ima problema sa holesterolom -- druga je priča

 

itd, itd

 

 

a ti nekako ideš po milion topika govoreći da su UH sranje i treba ih maltene izbaciti totalno, da su masti super i treba svaki dan pržiti slaninu na ulju (što meni kao osobi iz severnih krajeva Srbije nije strano no ne bih baš preporučiavala generalno), i zato imam potrebu, čisto prijateljsku, i tebe radi, da ti kažem da nije to baš tako

 

a ti kako hoćeš, uvek i svuda, svako ima pravo na mišljenje (dupe), a na kraju krajeva svakom svoje

Link to comment

a ti kako hoćeš, uvek i svuda, svako ima pravo na mišljenje (dupe), a na kraju krajeva svakom svoje

 

Ne svodi se sve na misljenje: postoje istrazivanja i ona uglavnom idu u prilog ovome: "ako želiš da smršaš, žao mi je, ali tvoja 3 jajeta i 2 parčeta hleba sa nekih 200 kalorija su isto."

Link to comment

ma okej, cepaj ti po svome, samo zlo je sto ce neko da ozbiljno mozda shvati sve ovo sto pises.

 

A jebiga Toni, valjda polazimo od pretpostavke da ovo čitaju razumni ljudi koji neće bezrezervno verovati forumašici Ivy koja se iz hobija 'bavi' nutricionizmom.

 

Ja sam od Ivy naučila par stvari o ishrani, koje ne verujem da iko može da opovrgne. Dobro, ja nisam znala baš ništa o tome i još uvek znam ispodprosečnno. Ne zalivam se mastima i ne krkam slaninu i čvarke, ali trudim se da slatko zamenim bademima i lešnicima kad god mogu, da izbacim hleb i pastu, povećam količinu avokada, sira i jaja kad sam jako gladna itd. Kapiram da su to sve korisni saveti koji ne mogu da škode nekom ko nema zdravstvenih problema.

 

Btw, Ajvi, je l sam se ja istripovala ili si ti jednom napisala da jedeš kokice kad imaš krizu?

Edited by sailorman
Link to comment

A jebiga Toni, valjda polazimo od pretpostavke da ovo čitaju razumni ljudi koji neće bezrezervno verovati forumašici Ivy koja se iz hobija 'bavi' nutricionizmom.

 

Ja sam od Ivy naučila par stvari o ishrani, koje ne verujem da iko može da opovrgne. Dobro, ja nisam znala baš ništa o tome i još uvek znam ispodprosečnno. Ne zalivam se mastima i ne krkam slaninu i čvarke, ali trudim se da slatko zamenim bademima i lešnicima kad god mogu, da izbacim hleb i pastu, povećam količinu avokada, sira i jaja kad sam jako gladna itd. Kapiram da su to sve korisni saveti koji ne mogu da škode nekom ko nema zdravstvenih problema.

 

Btw, Ajvi, je l sam se ja istripovala ili si ti jednom napisala da jedeš kokice kad imaš krizu?

pa eto vidis, izbacujes u potpunosti hleb iz ishrane, sto je velika greska.

al ko sto kaze ajvi, to su vec poznate stvari :fantom:

 

da ne smaram vise, kao neko ko je imao jako ozbiljnih zdravstvenih problema, po okoncanju kojih se morao jako ozbiljno baviti ishranom, stvarno nemam obzira prema osobama koje, iako ni u najavi ne razumeju to cime se bave, imaju dovoljno obraza da drugima dele savete.

 

svakom svoje, u svakom slucaju, od sad pa nadalje sam samo citalac ove humoristicke teme.

Edited by ToniAdams
Link to comment

pa eto vidis, izbacujes u potpunosti hleb iz ishrane, sto je velika greska.

al ko sto kaze ajvi, to su vec poznate stvari :fantom:

 

Ma, da bar izbacujem. Ja samo težim ka tome, nema šanse da ću ikad skroz izbaciti.

Link to comment

pa eto vidis, izbacujes u potpunosti hleb iz ishrane, sto je velika greska.

al ko sto kaze ajvi, to su vec poznate stvari :fantom:

 

da ne smaram vise, kao neko ko je imao jako ozbiljnih zdravstvenih problema, po okoncanju kojih se morao jako ozbiljno baviti ishranom, stvarno nemam obzira prema osobama koje, iako ni u najavi ne razumeju to cime se bave, imaju dovoljno obraza da drugima dele savete.

 

svakom svoje, u svakom slucaju, od sad pa nadalje sam samo citalac ove humoristicke teme.

 

pa ovo ti je bezveze. dobar deo covecanstva ne jede, ili jede vrlo malo hleba. hleb je samo jedna od mnogih namirnica koju mozes da jedes ako volis, ili ne moras. sta je to magicno u hlebu (narocito belom) sto ne mozes dobiti iz drugih namirnica, pa ti treba?

Link to comment
pa eto vidis, izbacujes u potpunosti hleb iz ishrane, sto je velika greska.

 

 

rajka bila brža, ali i ja htedoh da pitam što je to greška ne jesti hleb uopšte ?

pogotovo ovaj hleb koji mi u srbiji možemo da kupimo, pun aditiva, napuhano ko zna šta unutra

 

ima dosta uh u hrani i mimo hleba i žitarica, ako baš nećemo da ih izbacujemo sasvim, a to je zapravo i nemoguće i ovde se ne priča o tako drastičnom režimu ishrane

Link to comment

da ne smaram vise, kao neko ko je imao jako ozbiljnih zdravstvenih problema, po okoncanju kojih se morao jako ozbiljno baviti ishranom, stvarno nemam obzira prema osobama koje, iako ni u najavi ne razumeju to cime se bave, imaju dovoljno obraza da drugima dele savete.

 

 

+1

 

Pretpostavljam da to znači da je od sad na forumu dozvoljeno deliti šarlatanske savete i na zdravstvenim temama? 

Link to comment

 

da ne smaram vise, kao neko ko je imao jako ozbiljnih zdravstvenih problema, po okoncanju kojih se morao jako ozbiljno baviti ishranom, stvarno nemam obzira prema osobama koje, iako ni u najavi ne razumeju to cime se bave, imaju dovoljno obraza da drugima dele savete.

 

 

Zato sam i naglasila 'za nekog ko nema zdravstvenih problema'. I Ivy je to ponovila par puta. Teško da će se iko razboleti od manje hleba, a više avokada, a ljudi koji već imaju zdravstvenih problema sigurno neće slepo pratiti savete anonimnih forumaša. Ako su normalni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...