Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

Omlet sa slaninom i nešto pohovano maltene svaki dan na now eating? Kako se pravi omlet sa slaninom, kuvanjem na pari?

 

 

 

 

 

omlet sa slaninom jedem retko..omlet sa necim(paprike ili sir ili tikvice ili pecurke ili spanat) jedem 3puta nedeljno uz to ide ogromna salata od svega i svacega,to naravno nisi primetio....a pohovano jedem 1 mesecno i to su bili karfiol(prvi put ove godine) morala sam da ga jedem pohovanog jer volim ili piletina ili tikvice(koje sam takodje jela pohovane 3puta ovog celog leta)..i pohovani patlidzan u rerni na papiru za pecenje,bez kapi masnoce koji sam takodje jela 2puta ove godine..

 

 

a nisi primetio koliko povrca jedem na nau itingu i da mi je svaki obrok ceo od povrca i salata..i da meso jedem 1-2 nedeljno i to ugl piletina i to ugl u nekom varivu,gulasu,kariju..

 

 

i ja i dalje ne vidim u cemu je konkretno tvoj problem sa jajima i slaninicom?!?

Edited by ivy
Link to comment

Čekaj, duda malopre reče da je prženo i pohovano no-no u lchfu, ili sam ja prebacio?

pa pohovano se radi sa brašnom, dakle no-no

 

a što se tiče prženog, insistira se na zdravim masnoćama, dakle ulja jok

može da se prži ali na masti, ali nema tu prženja nešto mnogo više nego obično

 

ed.

a to što ivy jede pohovano, to samo govori da nije na nekom strogom lchf i šta je tu pa loše ?

Edited by dùda
Link to comment

upravo...

 

a ja jedem pohovano sa brasnom i prezlom na masti ponekad jer nemam problema sa kilogramima i zato sto mama sprema pa me mrzi da pravim drugi rucak kad dodjem umorna iz rudnika i zato sto mogu to sebi da dozvolim ponekad..

 

nau iting nije tema ovde

Edited by ivy
Link to comment

Čekaj bre - potpuno izbacivanje uglenih hidrata nije strogo, ali zato može neograničeno pržena jaja? Aj da se dogovorimo šta je strogo i šta je zapravo taj lchf.

Link to comment

Čekaj bre - potpuno izbacivanje uglenih hidrata nije strogo, ali zato može neograničeno pržena jaja? Aj da se dogovorimo šta je strogo i šta je zapravo taj lchf.

 

 

kada se nema problema sa kilogramima se moze uvesti neki deo uh pa sad kako iz cega ko odluci,dal parce hleba,dal neka vocka,dal slatkis.....a to iz pohovanog meni taj dan bude svo brasno kao takvo,zato sto sam tako odlucila taj dan i da tako hocu i mogu...i posle 3godine ovoga znam svoje telo i mogu kako hocu...

 

a kada je cilj gubljenje kilograma onda je sa uh strozije i trebalo bi paziti..

Edited by ivy
Link to comment

 

LCHF način prehrane je jedan model, okvir, unutar kojeg svatko treba pronaći vlastiti optimalan način prehrane u skladu sa svojim tjelesnim predispozicijama, zdravstvenim stanjem, intenzitetu tjelesne aktivnosti (treninga) i svojim ciljevima. No glavne smjernice iste su za sve: smanjeni unos šećera, škroba i rafinirane hrane, te povećan unos povrća, prirodnih masti i prave domaće hrane. Radi ilustracije dat ću primjer jednog tipičnog LCHF ručka:

  • Komad mesa/ribe isto kao i obično što se jede;
  • Umjesto priloga od krumpira/riže/tjestenine/kruha, napravi se prilog od raznog povrća – ono se može kuhati, peći, pržiti, grilati, dinstati;
  • Sve se fino začini masnoćom u kojoj se pripremalo jelo ili se doda masnoća ako je jelo ”suho”;
  • Salata kao i obično;
  • Piće: umjesto sokova i piva, pije se voda ili umjerena količina (1 dl) vina, preporuča se crno, zdravije je.

Dakle bitna razlika u odnosu na standardan obrok je da se prema LCHF škrobni dio obroka s kojim smo nekada punili želudac – krumpir, kruh, tjestetnina, riža – zamjenjuje povrćem. Dakle povrće više nije dekoracija na tanjuru već ono predstavlja volumen obroka, dok masnoća daje sitost. Količinu masnoće povećavamo tako što ne pečemo više na suhoj tavi već slobodno u pripremi hrane koristimo prirodne masti (svinjska mast, maslac, ghee, maslinovo i kokosovo ulje), ne koristimo light dresinge za salatu niti light majoneze koje su prepune šećera, škroba i kemikalija, već koristimo punomasne prirodne umake i majoneze od žumanjaka, maslaca, maslinova ulja, začinskog bilja…Za doručak se jedu jaja, špek, mliječni proizvodi, a naročito preporučam domaći kefir, izvanredan prirodni fermentirani proizvod bogat korisnim laktobakterijama koje trebamo za zdrava crijeva i pravilnu probavu hrane. Oni koji ne mogu bez kruha, mogu ga ispeći sami od mljevenih orašastih plodova, kokosovog brašna ili sjemenki.

evo, ovo je sa prve strane ove teme

boldovala sam ono što mislim da je bitno, mada, sve je bitno

žena priča o povećanju količine masnoće, tj. da ne treba da se plašimo masnoće ako se radi o zdravoj masnoći

na trans mastima je anatema

nigde niko ne govori o neograničenoj količini masnoće, mesa i sl.

Link to comment

Ma bre nemam ja problem sa tim da svako jede ono što mu odgovara. Po stoti put ponavljam da je problem u agresivnom nametanju određenog načina ishrane, kao jedino i univerzalno ispravnog.

Link to comment

a nisi mi rekao kakvih ti problema imas sa jajima?

 

samo (me) napadas a ne dajes nikakve kontra argumente,ni ti ni toni

Edited by ivy
Link to comment

Već sam pisao o tome. Jednostavno mi smetaju u većim količinama, max 3-4 komada nedeljno mogu da podnesem. Mlečno (pogotovo kravlje) me urniše, i to i jaja me začepe neviđeno. A nemam nikakav specijalan problem sa želucem, jednostavno mi ne idu te namirnice. Kao još ponekom ko se oglasio na ovoj temi, dakle ima nas raznih.

 

Najbolje sam se osećao par godina na maltene ful vegan ishrani, ali mi ne pada na pamet da druge ubeđujem u to kao ultimativni recept.

Link to comment

ne znam ali znam da to nije novost i od juce nego je poznato odavno odavno..i naravno da ne moze da izleci ali moze da ublazi simtome i to dobrano..

 

toni to nije novost..informisi se malo

Kada ce vec neko konacno da odgovara krivicno zbog pricanja ovakvih stvari.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...