Jump to content
IGNORED

lchf


ivy

Recommended Posts

 

 

Btw, Ajvi, je l sam se ja istripovala ili si ti jednom napisala da jedeš kokice kad imaš krizu?

 

 

pa da,ja sam ih jela te prve zime a i posle kada sam prestala da pusim i jako su mi pomogle zbog tog efekta grickanja necega,pogotovo popodne kad sam imala krize grickanja a na antikandida dijeti nisam smela voce..a smislila sam(to je bilo samo moje misljenje i ideja,nemam pojma o kokicama,koliko imaju uh ili slicno) da su one ekspandirani kukuruz pa su takve vise vazduh nego hrana  :lol:

ali sam pravila domace,u serpi..sa malo ulja i ostatkom putera

 

 

 

 

 

brate toni nisam ovo sve ja izmislila niti pocela..eno ga 1 ceo svetski pokret

Edited by ivy
Link to comment

Zato sam i naglasila 'za nekog ko nema zdravstvenih problema'. I Ivy je to ponovila par puta. Teško da će se iko razboleti od manje hleba, a više avokada, a ljudi koji već imaju zdravstvenih problema sigurno neće slepo pratiti savete anonimnih forumaša. Ako su normalni.

 

Nije uopšte stvar o manje hleba, ja govorim o savetima da se potpuno izbaci jedna grupa hrane, plus se sugeriše da se smeju neograničeno jesti jaja, masno, pohovano i prženo. Alo? Jasno je meni da će žensko da uradi sve da sa 63,7 kila dođe na 62,9, zato i postoji trista hiljada magičnih dijeta, a rešenje, kao i uvek, samo jedno - umerenost u hrani, izbegavanje džanka i slatkiša i fizička aktivnost. Jebiga, ne može brzo i lako.

 

Da su te dijete iole normalne, ne bi ti ovde kukala svakih par dana o ovoj ili onoj krizi i pitala na koju foru da fejkuješ ili prebrodiš ovo ili ono. I onda ćeš da ispuniš zacrtani cilj, oždrati se slatkiša i opet raditi isto za godinu dana.

Link to comment

Nije uopšte stvar o manje hleba, ja govorim o savetima da se potpuno izbaci jedna grupa hrane, plus se sugeriše da se smeju neograničeno jesti jaja, masno, pohovano i prženo. Alo?

ajde bre, pa nije se ovde tako ni pričalo

koje pohovano ? koje prženo ?

pa to je anatema za lchf

 

i uglavnom se govori o zdravim masnoćama, mesu pašnih životinja, jaja od živičarki, mleko od krava koje pasu, itede, etece

i puno povrća

 

i ko je pričao o neograničenom unosu masnoća ?

Link to comment

ja sam rekla da je moje misljenje za domace suhomesnato i jaja neograniceno ali mene je sejlorka pitala za moje misljenje  :fantom:

a to i mislim..ali bez hleba i sa oogroomnim salatama pored ..

 

 

a inace po vasem misljenju bih ja sada posle 3godine ovakve ishrane trebala da imam 300kila,tri infarkta,4 sloga ili sta?

nemaci pojma

Edited by ivy
Link to comment

Ti ne čitaš šta ivy piše?

hm, možda

 

evo, sad se čudim za suhomesnato

elem, ja to ne jedem uopšte

 

jedino što jedem iz te priče je domaća slanina i to ona sa što manje crvenog

i to kad kažem ''domaća'' ne mislim na onu što se u prodavnici zove ''domaća'' nego baš domaća, iz kućne radinosti, znači bez aditiva

 

inače, slabo pazarujem u samoposluzi, samo ono što baš nema nigde drugo

moja samoposluga je selo ponajviše, pa onda pijaca, pa tek onda domaći tgovinski lanci

Link to comment

Nije uopšte stvar o manje hleba, ja govorim o savetima da se potpuno izbaci jedna grupa hrane, plus se sugeriše da se smeju neograničeno jesti jaja, masno, pohovano i prženo. Alo? Jasno je meni da će žensko da uradi sve da sa 63,7 kila dođe na 62,9, zato i postoji trista hiljada magičnih dijeta, a rešenje, kao i uvek, samo jedno - umerenost u hrani, izbegavanje džanka i slatkiša i fizička aktivnost. Jebiga, ne može brzo i lako.

 

Da su te dijete iole normalne, ne bi ti ovde kukala svakih par dana o ovoj ili onoj krizi i pitala na koju foru da fejkuješ ili prebrodiš ovo ili ono. I onda ćeš da ispuniš zacrtani cilj, oždrati se slatkiša i opet raditi isto za godinu dana.

:lol:

 

Ti verovatno nisi skontao da ja kukam kad se ugojim kilu ipo i da pravim dramu oko toga, a inace variram u 3, 4 kile poslednjih 10 ako ne i 15 godina. Krvna slika mi je savrsena a probleme sa zelucem i digestivnim traktom nikad nisam imala. Za razliku od tebe. Pa sad ko zdravije zivi, go figure. I pored toga sto ja vise kukam na forumu. :)

Link to comment

dudo, domace suhomesnato,domaca slanina,domaca sunka,kobasica..

i rostilj kobasice sami pravimo sveze,pastete sama pravim od dzige od nasih pilica..omg..pa ne bih preporucila ista kupovno nikada!!

 

pa vec sam pisala da ja u radnji kupujem tunjevinu,zacine i jogurt,maslac i kokos..

Edited by ivy
Link to comment

^^ Ko uopšte kaže da si ti tema? Ja govorim o tome da imamo topik na kome se nesmetano dele nadrinuticionistički saveti o slobodnom i neograničenom ždranju jaja, prženog, pohovanog i masnog.

Edited by ljakse
Link to comment

dudo, domace suhomesnato,domaca slanina,domaca sunka,kobasica..

i rostilj kobasice sami pravimo sveze,pastete sama pravim od dzige od nasih pilica..omg..pa ne bih preporucila ista kupovno nikada!!

 

aha,ok, nisam dobro razumela

 

@ljakse čoveče, ne preteruj

pa niko ovde nije baš nepismen

Link to comment

@ljakse čoveče, ne preteruj

pa niko ovde nije baš nepismen

 

Omlet sa slaninom i nešto pohovano maltene svaki dan na now eating? Kako se pravi omlet sa slaninom, kuvanjem na pari?

 

Ovaj, mozda da procitas svoj prethodni post ponovo?

 

Ovaj, to što ti se nick pominje u nekom kontekstu u postu, ne znači da se post vrti oko njega, ako možeš da razumeš.

Link to comment

pa dobro, ne mogu reći da sam baš pratila forum uredno ovih dana

 

ali ako neko na nauitingu postuje da svaki dan jede omlet sa slaninom, kako se to shvata kao nutricionistički savet ?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...